Кафедра терапевтичних дисциплін


Кафедра терапевтичних дисциплін була створена у вересні 2018 року та була першою клінічною кафедрою Медичного інституту. У 2018-2019 навчальному році кафедра мала назву «Пропедевтичних та медико-профілактичних дисциплін», а у 2019-2021 навчальних роках – «Терапевтичних та хірургічних дисциплін». У 2021 році відбулось розділення кафедри терапевтичних та хірургічних дисциплін на три клінічних кафедри: кафедру терапевтичних дисциплін, кафедру хірургічних дисциплін та кафедру педіатрії.

На кафедрі викладаються такі дисципліни: пропедевтика внутрішньої медицини, внутрішня медицина для  студентів IV – VI курсів, медична радіологія, неврологія, дерматологія та венерологія, фтизіатрія, інфекційні хвороби , загальна практика – сімейна медицина, паліативна та хоспісна допомога. Кафедра є базою для проходження практичних курсів: «Догляд за хворими», «Сестринська практика», «Виробнича лікарська практика».

На кафедрі працюють чотири Заслужених лікаря України: к.м.н. Шабільянов О.В., к.м.н. Костіненко Т.В., Баранцева С.А., Ісопенко Г.М., два професори, доктори медичних наук Зак М.Ю., Стоянов О.М., шість кандидатів медичних наук.

У межах безперервного тематичного розвитку лікарів кафедра проводить курси тематичного удосконалення «Актуальні проблеми загальної практики – сімейної медицини», «Актуальні проблеми внутрішньої медицини», у 2022 році запропонований та впроваджується цикл ТУ «Міжнародна класифікація хвороб 11 перегляду – 2022: проблеми імплементації у клінічну практику».

Співробітники кафедри є засновниками «Південної Асоціації лікарів внутрішньої та сімейної медицини», метою якої є професійний розвиток та захист лікарів.

На кафедрі виконується науково-дослідна робота «Клініко-патогенетичне обґрунтування систем первинної та вторинної профілактики найбільш соціально значущих хронічних неінфекційних захворювань внутрішніх органів» терміном з 03.2020 по 12.2024 за номером реєстрації 0120U101641. У межах наукової роботи кафедри виконуються дві докторські дисертації та чотири дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії.

Усі викладачі кафедри – лікарі-практики, які, крім навчальної та наукової роботи, здійснюють лікувально-діагностичну діяльність у медичних  закладах м. Миколаєва та Миколаївської області, а також у м. Одеса.

Викладач Науковий ступінь, вчене звання Посада Контактна інформація
Зак Максим Юрійович Доктор медичних наук, професор завідувач кафедри Профіль у Google Академії
internist.mk@gmail.com
Стоянов Олександр Миколайович Доктор медичних наук, професор Професор кафедри internist.mk@gmail.com
Шабільянов Олександр Володимирович Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Доцент кафедри internist.mk@gmail.com
Костиненко Тетяна Володимирівна Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Доцент кафедри internist.mk@gmail.com
Баранцева Світлана Анатоліївна Заслужений лікар України ст. викладач internist.mk@gmail.com
Ісопенко Григорій Миколайович Заслужений лікар України ст. викладач internist.mk@gmail.com
Стародубцев Сергій Геннадійович кандидат медичних наук, доцент Доцент кафедри internist.mk@gmail.com
Ворохта Юрій Миколайович кандидат медичних наук, доцент Доцент кафедри internist.mk@gmail.com
Пашков Ігор Володимирович кандидат медичних наук Доцент кафедри internist.mk@gmail.com
Свердлова Мзія Володимирівна кандидат медичних наук ст. викладач internist.mk@gmail.com
Димо Віктор Миколайович кандидат медичних наук ст. викладач internist.mk@gmail.com
Валецький Микита Іванович викладач internist.mk@gmail.com
Ніколюк Ольга Миколаївна викладач internist.mk@gmail.com
Бондаренко Наталя Григорівна провідний фахівець internist.mk@gmail.com

 

 

Контактна інформація:
Кафедра розташована на клінічних базах:
Клініка ЧНУ імені Петра Могили, вул. :* Десантників, 10

ТМО МВС України по Миколаївській області, вул. Флотська 71;
Обласна клінічна лікарня, вул. Київська 1.
+38 097 270 12 12

+ 38 099 344 54 38

+ 38 093 044 62 47
internist.mk@gmail.com

 

 

Події та оголошення


серпня
19
Юридичний факультет ЧНУ імені Петра Могили запрошує стейкхолдерів на круглий стіл для обговорення проєкту ОПП «Право» магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право»

Юридичний факультет ЧНУ імені Петра Могили запрошує стейкхолдерів на круглий стіл для обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Право» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право». Коли? – 19 серпня 2022 року Де? – Zoom-конференція Відгуки на освітньо-професійну програму також …

липня
7
Запрошуємо на День відкритих дверей на факультеті фізичного виховання і спорту ЧНУ імені Петра Могили

Запрошуємо на День відкритих дверей на факультеті фізичного виховання і спорту ЧНУ імені Петра Могили! Коли? – 07 липня 2022 Початок о 15.00 Де? – Онлайнова зустріч Ідентифікатор конференції: 3106988262 Пароль: JP1aZb Майбутні студенти, Факультет фізичного виховання і спорту ЧНУ …

липня
4
Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”

Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”. Коли? – 4 липня (понеділок) 2022 року. Початок о 17:00. Де? – Платформа Zoom Ідентифікатор конференції: 835 5670 0990 Код доступу: Db05xH Цільова аудиторія: втупники на магістерські …