Міжнародна діяльність


Чорноморський національний університет імені Петра Могили приділяє значну увага розвитку та поглибленню міжнародних відносин. Перспективні плани розвитку ВНЗ розглядаються та корегуються аби реагувати на зміни у системі освітніх процесів в Україні, в Європі та з урахуванням світових тенденцій.

Серед перспективних проектів відкриття інституту у Тбілісі (Грузія) як окремого структурного підрозділу ЧНУ імені Петра Могили та створення у рамках університету у співпраці з китайськими колегами Інституту Конфуція.

Кожного року за міжнародним рейтингом ЮНЕСКО «Топ-200 Україна» університет визнається найкращим університетом у Миколаївської області. В останні роки за результатами міжнародного визнання університет посідав місця в списку топ-20 серед 200 кращих в Україні, випередивши багатьох «грандів» української вищої освіти.

Університет є безумовним лідером з кількості програм академічного обміну, у яких беруть участь наші студенти та викладачі. Багато з них отримали дипломи кращих університетів США, Німеччини, Франції, Норвегії, пройшли стажування у відомих університетах світу. П’ятнадцять науковців та викладачів ЧНУ імені Петра Могили відзначені дипломами та медалями Почесної міжнародної спілки вчених Phi Beta Delta, США.

Університет має ліцензію на підготовку іноземних студентів і готує майбутніх фахівців з Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Канади, Китаю, Колумбії, Латвії, Молдови, Росії, Туркменістану, Туреччини, Узбекистану.

Кожного року іноземні викладачі з різних країн світу читають лекції, проводять семінари в нашому університеті. За роки існування установу відвідало більше 100  викладачів із Австралії, Великобританії, Китаю, Іспанії, Італії, Литви, Німеччини, Норвегії, Південної Кореї, Польщі, Росії, Румунії, США, Франції, Швейцарії, Швеції та Японії. Також ми запрошуємо відомих іноземних дипломатів, науковців, політиків. Серед інших слід виокремити візити до університету та зустрічі зі студентами надзвичайних та повноважних послів Болгарії, Великобританії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Франції, Швейцарії та США.

Університет виконав значну кількість проектів за підтримки посольств Німеччини, Норвегії, Польщі, США, Франції, Швейцарії, у тому числі проведення літніх шкіл, міжнародних наукових конференцій, створення ресурсних центрів європейських мов тощо.

 

Стратегія інтернаціоналізації ЧНУ імені Петра Могили на 2018-2023 рр.

передбачає поглиблення співпраці з провідними університетами, організаціями та фондами Європи та світу.

Університет підтримує постійні відносини з такими міжнародними організаціями та установами, як:

 • Fulbright Program, IREX, Глобальна університетська ініциатива Біла Клінтона; Open Society Institute, Корпус Миру, ACCELS, ALDEC, IREX, Міжнародна почесна спілка науковців Phi Beta Delta, Американська Рада з питань освіти (ACE), Civic Educational Project CEP, Таллуарська мережа (США);

 • Британська Рада (Великобританія);

 • Гете-інститут, DAAD, Сіменс, Фонд Конрада Аденауера, фонд Боша, програма Европаікум (Німеччина);

 • Асоціація «Альянс Франсез», програма «Français à domicile» (Франція);

 • Fellowship Program in Poland (Польща);

 • Фонд Romualdo Del Bianco (Італія);

 • програма «Maritime Studies», програма Quota (Норвегія);

 • програма Tempus-Tacis (Європейський Союз).

Університет має визнання та авторитет за кордоном. Він приєднався до Болонської та Таллуарської декларацій, є повноважним членом найвідоміших у світі освітніх організацій – Американської Ради з освіти та Асоціації Європейських Університетів. Також було подано заявку щодо вступу до Євразійської Асоціації Університетів.Основними напрямками міжнародної діяльності в університеті є:

 • презентація університету на міжнародному рівні й у міжнародних організаціях;

 • пошук партнерів, підготовка й укладення договорів про співробітництво з закордонними університетами й організація роботи з ними;

 • робота з посольствами і консульствами різних держав в Україні;</p

 • підготовка фахівців (магістрів, аспірантів) для держав-партнерів;
 • участь у підготовці і виконанні міжнародних освітніх і наукових проектів та програм;

 • співробітництво з закордонними асоціаціями, професійними спілками, фірмами;

 • рекламна та інформаційна діяльність на міжнародному рівні;

 • пошук засобів фінансування в міжнародних органах, асоціаціях та інших організаціях;

 • навчання українських студентів, аспірантів, наукових співробітників іноземним мовам та їх підготовка для закордонних відряджень;

 • координація участі різних підрозділів університету в міжнародних симпозіумах, конгресах, конференціях.

Заходи за підтримки міжнародних програм

 

Працівники відділу

iovchevaАліна Михайлівна Іовчева

начальник відділу міжнародних зв’язків, к.політ.н., ст.викладач

Освіта: магістр політології.

Освітня та поза-навчальна діяльність:

Є постійним учасником міжнародних програм та конференцій, таких як: Robert Shuman Institute «Gender in politics» (Угорщина), Human Rights Umbrella (Україна-Швеція), Humanity in Action (Німеччина, Польща), міжнародна конференція «Reconciliation of Work, Personal and Private Life» (Сербія), «Eastern European Partnership» (Україна-Німеччина), «Political Mechanisms Providing «Green Economy» in Germany» (Німеччина), Erasmus+ Ka107 та ін. Очолює громадську організацію «Партнерство для розвитку», яка спрямовує свою діяльність на реалізацію науковцями Південного регіону суспільно важливих соціальних проектів та заходів.

Член Української асоціації європейських студій.

Захист дисертації:

2013р. – захист дисертації на тему «Гендерна рівність в сучасних політичних процесах Республіки Сербія та України» на здобуття наукового ступеня кандидат політичних наук за спеціальністю 23.00.02  – політичні інститути та процеси.

Наукові інтереси: гендерне збалансування політичного процесу, політичне врегулювання питань енергоефективності, політична культура та ЗМІ.

Електрона адреса: fordep@chmnu.edu.ua


????????????????????????????????????

Галина Вікторівна Бойченко

провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків, к.і.н., ст. викладач

Освіта та професійний шлях:

У 2011 році закінчила ЧНУ імні Петра Могили та отримала кваліфікацію політолог-міжнародник, перекладач. Восени 2011 року вступила до аспірантури ЧНУ імені Петра Могили за спеціальністю «Всесвітня історія». Влітку 2013 року відвідала Республіку Польща (м.Перемишль та м.Варшава) з науковим візитом. У червні 2015 року отримала науковий ступінь кандидата історичних наук. Взяла участь у багатьох міжнародних науково-практичних конференціях. З 2013 року працює провідним фахівцем відділу міжнародних зв’язків ЧНУ імені Петра Могили.

З 2015 року працює старшим викладачем кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики за внутрішнім сумісництвом.

Захист дисертації:

2015 р. – захист дисертації на тему: «Національна політика Республіки Польща у 1989-2012 рр. (на прикладі української спільноти)» на здобуття наукового ступеня кандидат історичних наук за спеціальністю 07.00.02 – всесвітня історія.

Наукові інтереси: українська спільнота в Республіці Польща.

Електронна адреса: g.visotskaya@gmail.com

Телефон: (0512) 76-55-77


 

????????????????????????????????????

 

Олена Анатоліївна Березовська

Освіта та професійний шлях:

У 2014 році закінчила Інститут філології ЧНУ імені Петра Могили та здобула кваліфікацію магістра філології, викладача української мови і літератури та англійської мови. З січня 2015 по червень 2016 працювала державним службовцем XV рангу.

Email: fordep@chmnu.edu.ua

 


 

 

 

Алімова

Яна Євгеніївна Алімова

Фахівець І категорії відділу міжнародних зв’язків

Освіта:

У 2016 р. отримала диплом бакалавра ЧНУ імені Петра Могили за спеціальністю «Історія», з вересня 2017 р. навчається на магістратурі в ЧНУ імені Петра Могили за спеціальністю «Історія та археологія». Волонтер миколаївського центру «Window on America». Активний учасник всеукраїнських та міжнародних науково-дослідних конференцій, круглих столів, семінарів та олімпіад.

Електронна адреса: AlimovaYanaE@gmail.com
Телефон: (0512) 76-55-77

 


 

 

Біляєв

Дмитро Володимирович Біляєв

студент (магістр з міжнародних відносин)

Освіта та позанавчальна діяльність:

У 2016 році отримав диплом бакалавра ЧНУ імені Петра Могили за спеціальністю міжнародні відносини. Продовжує навчатись на магістратурі ЧНУ імені Петра Могили, приймає участь у конференціях, круглих столах.

Наукові інтереси: міжнародні відносини, країни Південно-Тихоокеанського регіону, Італійська республіка.

Електронна адреса: fordep@chmnu.edu.ua
Телефон: (0512) 76-55-77


 

Kонтакти

Адреса: м. Миколаїв, 54003, вул. 68 Десантників № 10
Кімната: 5-104 (головний корпус)

Робочі дні: понеділок – п’ятниця (з 8.30 до 17.00)

Електрона адреса: fordep@chmnu.edu.ua
Тел. / Факс: +3 (0512) 76-55-77

Події та оголошення


червня
19
Літня серія вебінарів Web of Science!

Шановні колеги! У ЧНУ імені Петра Могили розпочинається літня серія вебінарів 2018 року про можливості платформі Web of Science та інших ресурсів компанії Clarivate Analytics для наукової діяльності, яка проходитиме 19-21 червня. Вебінари безкоштовні! Долучайтеся та вдосконалюйте свої навички! Для ознайомлення з розкладом вебінарів …

червня
7
Вітаємо з відкриттям Ольвійського Форуму!

Шановні колеги, гості, молоді науковці та вчені! 7 червня розпочинається традиційна конференція ЧНУ імені Петра Могили – Міжнародний «Ольвійський форум: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі». Ми щиро вітаємо вас з початком цієї визначної події та зичимо творчої наснаги, цікавих …