Міжнародна діяльність - ЧНУ iм. Петра Могили

Міжнародна діяльність


Чорноморський національний університет імені Петра Могили приділяє значну увага розвитку та поглибленню міжнародних відносин. Перспективні плани розвитку ВНЗ розглядаються та корегуються аби реагувати на зміни у системі освітніх процесів в Україні, в Європі та з урахуванням світових тенденцій. Серед перспективних проектів відкриття інституту у Тбілісі (Грузія) як окремого структурного підрозділу ЧНУ та створення у рамках університету у співпраці з китайськими колегами Інституту Конфуція.

Кожного року за міжнародним рейтингом ЮНЕСКО «Топ-200 Україна» університет визнається найкращим університетом у Миколаївської області. В останні роки за результатами міжнародного визнання університет посідав місця в списку топ-20 серед 200 кращих в Україні, випередивши багатьох «грандів» української вищої освіти.

Університет є безумовним лідером з кількості програм академічного обміну, у яких беруть участь наші студенти та викладачі. Багато з них отримали дипломи кращих університетів США, Німеччини, Франції, Норвегії, пройшли стажування у відомих університетах світу. П’ятнадцять науковців та викладачів ЧНУ імені Петра Могили відзначені дипломами та медалями Почесної міжнародної спілки вчених Phi Beta Delta, США.

Університет має ліцензію на підготовку іноземних студентів і готує майбутніх фахівців з Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Канади, Китаю, Колумбії, Латвії, Молдови, Росії, Туркменістану, Туреччини, Узбекистану.

Кожного року іноземні викладачі з різних країн світу читають лекції, проводять семінари в нашому університеті. За роки існування установу відвідало більше 100  викладачів із Австралії, Великобританії, Китаю, Іспанії, Італії, Литви, Німеччини, Норвегії, Південної Кореї, Польщі, Росії, Румунії, США, Франції, Швейцарії, Швеції та Японії. Також ми запрошуємо відомих іноземних дипломатів, науковців, політиків. Серед інших слід виокремити візити до університету та зустрічі зі студентами надзвичайних та повноважних послів Болгарії, Великобританії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Франції, Швейцарії та США.

Університет виконав значну кількість проектів за підтримки посольств Німеччини, Норвегії, Польщі, США, Франції, Швейцарії, у тому числі проведення літніх шкіл, міжнародних наукових конференцій, створення ресурсних центрів європейських мов тощо.
Університет підтримує постійні відносини з такими міжнародними організаціями та установами, як:

 • Fulbright Program, IREX, Глобальна університетська ініциатива Біла Клінтона; Open Society Institute, Корпус Миру, ACCELS, ALDEC, IREX, Міжнародна почесна спілка науковців Phi Beta Delta, Американська Рада з питань освіти (ACE), Civic Educational Project CEP, Таллуарська мережа (США);
 • Британська Рада (Великобританія);
 • Гете-інститут, DAAD, Сіменс, Фонд Конрада Аденауера, фонд Боша, програма Европаікум (Німеччина);
 • Асоціація «Альянс Франсез», програма «Français à domicile» (Франція);
 • Fellowship Program in Poland (Польща);
 • Фонд Romualdo Del Bianco (Італія);
 • програма «Maritime Studies», програма Quota (Норвегія).
 • програма Tempus-Tacis (Європейський Союз);

Університет має визнання та авторитет за кордоном. Він приєднався до Болонської та Таллуарської декларацій, є повноважним членом найвідоміших у світі освітніх організацій – Американської Ради з освіти та Асоціації Європейських Університетів. Також було подано заявку щодо вступу до Євразійської Асоціації Університетів.Основними напрямками міжнародної діяльності в університеті є:

 • презентація університету на міжнародному рівні й у міжнародних організаціях;
 • пошук партнерів, підготовка й укладення договорів про співробітництво з закордонними університетами й організація роботи з ними;
 • робота з посольствами і консульствами різних держав в Україні;
 • підготовка фахівців (магістрів, аспірантів) для держав-партнерів;
 • участь у підготовці і виконанні міжнародних освітніх і наукових проектів та програм;
 • співробітництво з закордонними асоціаціями, професійними спілками, фірмами;
 • рекламна та інформаційна діяльність на міжнародному рівні;
 • пошук засобів фінансування в міжнародних органах, асоціаціях та інших організаціях;
 • навчання українських студентів, аспірантів, наукових співробітників іноземним мовам та їх підготовка для закордонних відряджень;
 • координація участі різних підрозділів університету в міжнародних симпозіумах, конгресах, конференціях.

 

Заходи за підтримки міжнародних програм

Працівники відділу

iovchevaІовчева Аліна Михайлівна

начальник відділу міжнародних зв’язків, к.політ.н., ст.викладач

Освіта: магістр політології.

Освітня та поза-навчальна діяльність:

Є постійним учасником міжнародних програм та конференцій, таких як: Robert Shuman Institute «Gender in politics» (Угорщина), Human Rights Umbrella (Україна-Швеція), Humanity in Action (Німеччина, Польща), міжнародна конференція «Reconciliation of Work, Personal and Private Life» (Сербія), «Eastern European Partnership» (Україна-Німеччина), «Political Mechanisms Providing «Green Economy» in Germany» (Німеччина), Erasmus+ Ka107 та ін. Очолює громадську організацію «Партнерство для розвитку», яка спрямовує свою діяльність на реалізацію науковцями Південного регіону суспільно важливих соціальних проектів та заходів. Член Української асоціації європейських студій.

  Захист дисертації:

2013р. – захист дисертації на тему «Гендерна рівність в сучасних політичних процесах Республіки Сербія та України» на здобуття наукового ступеня кандидат політичних наук за спеціальністю 23.00.02  – політичні інститути та процеси.

Наукові інтереси: гендерне збалансування політичного процесу, політичне врегулювання питань енергоефективності, політична культура та ЗМІ .

Електрона адреса: fordep@chdu.edu.ua


????????????????????????????????????

Бойченко Галина Вікторівна

провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків, к.і.н., ст. викладач

Освіта та професійний шлях:

У 2011 році закінчила Чорноморський державний університет ім. Петра Могили та отримала кваліфікацію політолог-міжнародник, перекладач. Восени 2011 року вступила до аспірантури Чорноморського державного університету імені Петра Могили за спеціальністю «Всесвітня історія». Влітку 2013 року відвідала Республіку Польща (м. Перемишль та м. Варшава) з науковим візитом. У червні 2015 року отримала науковий ступінь кандидата історичних наук. Взяла участь у багатьох міжнародних науково-практичних конференціях. З 2013 року працює провідним фахівцем відділу міжнародних зв’язків Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. З 2015 року працює старшим викладачем кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики за внутрішнім сумісництвом.

Захист дисертації:

2015 р. – захист дисертації на тему: «Національна політика Республіки Польща у 1989-2012 рр. (на прикладі української спільноти)» на здобуття наукового ступеня кандидат історичних наук за спеціальністю 07.00.02 – всесвітня історія.

Наукові інтереси: українська спільнота в Республіці Польща.

Електронна адреса: g.visotskaya@gmail.com

Телефон: (0512) 76-55-77


 

 

????????????????????????????????????

Мірошниченко Світлана Сергіївна

Освіта: Студент (Бакалавр з економіки підприємства).

Освітня та поза-навчальна діяльність:

У 2013-2015 році брала активна участь у Могилянських читаннях, Ольвійському форумі, інтернет-конференціях. В жовтні 2014 р. була учасницею «Peacebuilding and conflict resolution». В 2015 р. брала участь в семестровому академічному обміні в Поморській Академії (Республіка Польща). Влітку 2016 р. відвідала форум «Кліматична освіта». В вересні 2016 р. організувала в екологічний тренінг «Цілі сталого розвитку» за підтримки молдавських та німецьких грантодавців. У 2016 р. пройшла стажування в Міській Раді, яке допомогло більше ознайомитись з процесами управління містом.

Наукові інтереси: інтеграція екології та економіки, екологічна політика та міжнародні відносини.

Електрона адреса: lanamiro@chdu.edu.ua


4.Шпаковская Ю.Шпаковська Юлія Андріївна

Освіта: Студентка (магістр з міжнародних відносин).

Освітня та поза-навчальна діяльність:

У 2015 р. отримала диплом бакалавра ЧНУ ім. П. Могили за спеціальністю «Міжнародні відносини», з вересня 2015 р. навчається на магістратурі в ЧНУ ім. П. Могили за цією ж спеціальністю. факультету політичних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили за спеціальністю «Міжнародні відносини». Активний учасник всеукраїнських та міжнародних науково-дослідних конференцій, круглих столів, семінарів та олімпіад.

Наукові інтереси: міжнародні відносини, країни Латинської Америки, Іберо-Америка.

Електрона адреса: juliashpakovska1878@gmail.com


 

????????????????????????????????????

 

Березовська Олена Анатоліївна

Освіта та професійний шлях:

У 2014 році закінчила Інститут філології Чорноморського державного університет імені Петра Могили та здобула кваліфікацію магістра філології, викладача української мови і літератури та англійської мови. З січня 2015 по червень 2016 працювала державним службовцем XV рангу.

Email: fordep@chdu.edu.ua


 

Kонтакти

Адреса: м. Миколаїв, 54003
Вул..68 Десантників № 10
Кімната 5-104 (головний корпус)

Робочі дні:
понеділок – п’ятниця (з 8.30 до 17.00)
Електрона адреса: fordep@chdu.edu.ua

Тел./Факс: +3 (0512) 76-55-77

Події та оголошення


жовтня
27
Проведення Фестивалю «Кіно проти корупції»

Міністерство освіти і науки України Чорноморський національний університет імені Петра Могили 54003, Україна м. Миколаїв вул. 68 Десантників, 10 Телефон: (0512) 50-03-33 Факс: (0512) 50-00-69 e-mail: rector@chmnu.edu.ua Прес-анонс В ЧНУ ім. Петра Могили в межах проведення Фестивалю «Кіно проти корупції» відбуватимуться  …