Міжнародна діяльність


Чорноморський національний університет імені Петра Могили приділяє значну увага розвитку та поглибленню міжнародних відносин. Перспективні плани розвитку ВНЗ розглядаються та корегуються аби реагувати на зміни у системі освітніх процесів в Україні, в Європі та з урахуванням світових тенденцій.

Серед перспективних проектів створення у рамках університету у співпраці з китайськими колегами Інституту Конфуція. Міжнародна академічна співпраця нашого університету з Китаєм щороку має більш позитивну динаміку.

ЧНУ імені Петра Могили приваблює все більше студентів з інших країн. Кількість іноземців, які подають документи до нашого університету постійно збільшується. Найпопулярніший напрям у іноземних студентів – медицина. Також попитом користуються філологія, переклад, комп’ютерні науки, менеджмент та економіка.

Кожного року за міжнародним рейтингом ЮНЕСКО «Топ-200 Україна» університет визнається найкращим університетом у Миколаївської області. В останні роки за результатами міжнародного визнання університет посідав місця в списку топ-20 серед 200 кращих в Україні, випередивши багатьох «грандів» української вищої освіти.

Університет є безумовним лідером з кількості програм академічного обміну, у яких беруть участь наші студенти та викладачі. Багато з них отримали дипломи кращих університетів США, Німеччини, Франції, Норвегії, пройшли стажування у відомих університетах світу. П’ятнадцять науковців та викладачів ЧНУ імені Петра Могили відзначені дипломами та медалями Почесної міжнародної спілки вчених Phi Beta Delta, США.

Університет має ліцензію на підготовку іноземних студентів і готує майбутніх фахівців з Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Канади, Китаю, Колумбії, Латвії, Молдови, Росії, Туркменістану, Туреччини, Узбекистану.

Кожного року іноземні викладачі з різних країн світу читають лекції, проводять семінари в нашому університеті. За роки існування установу відвідало більше 100  викладачів із Австралії, Великобританії, Китаю, Іспанії, Італії, Литви, Німеччини, Норвегії, Південної Кореї, Польщі, Росії, Румунії, США, Франції, Швейцарії, Швеції та Японії. Також ми запрошуємо відомих іноземних дипломатів, науковців, політиків. Серед інших слід виокремити візити до університету та зустрічі зі студентами надзвичайних та повноважних послів Болгарії, Великобританії, Німеччини, Норвегії, Польщі, Франції, Швейцарії та США.

Університет виконав значну кількість проектів за підтримки посольств Німеччини, Норвегії, Польщі, США, Франції, Швейцарії, у тому числі проведення літніх шкіл, міжнародних наукових конференцій, створення ресурсних центрів європейських мов тощо.

Стратегія інтернаціоналізації ЧНУ імені Петра Могили на 2018-2023 рр.

передбачає поглиблення співпраці з провідними університетами, організаціями та фондами Європи та світу.

Університет підтримує постійні відносини з такими міжнародними організаціями та установами, як:

 • Fulbright Program, IREX, Глобальна університетська ініциатива Біла Клінтона; Open Society Institute, Корпус Миру, ACCELS, ALDEC, IREX, Міжнародна почесна спілка науковців Phi Beta Delta, Американська Рада з питань освіти (ACE), Civic Educational Project CEP, Таллуарська мережа (США);

 • Британська Рада (Великобританія);

 • Гете-інститут, DAAD, Сіменс, Фонд Конрада Аденауера, фонд Боша, програма Европаікум (Німеччина);

 • Асоціація «Альянс Франсез», програма «Français à domicile» (Франція);

 • Fellowship Program in Poland (Польща);

 • Фонд Romualdo Del Bianco (Італія);

 • програма «Maritime Studies», програма Quota (Норвегія);

 • програма Tempus-Tacis (Європейський Союз).

Університет має визнання та авторитет за кордоном. Він приєднався до Болонської та Таллуарської декларацій, є повноважним членом найвідоміших у світі освітніх організацій – Американської Ради з освіти та Асоціації Європейських Університетів. Також було подано заявку щодо вступу до Євразійської Асоціації Університетів.Основними напрямками міжнародної діяльності в університеті є:

 • презентація університету на міжнародному рівні й у міжнародних організаціях;

 • пошук партнерів, підготовка й укладення договорів про співробітництво з закордонними університетами й організація роботи з ними;

 • робота з посольствами і консульствами різних держав в Україні;</p

 • підготовка фахівців (магістрів, аспірантів) для держав-партнерів;
 • участь у підготовці і виконанні міжнародних освітніх і наукових проектів та програм;

 • співробітництво з закордонними асоціаціями, професійними спілками, фірмами;

 • рекламна та інформаційна діяльність на міжнародному рівні;

 • пошук засобів фінансування в міжнародних органах, асоціаціях та інших організаціях;

 • навчання українських студентів, аспірантів, наукових співробітників іноземним мовам та їх підготовка для закордонних відряджень;

 • координація участі різних підрозділів університету в міжнародних симпозіумах, конгресах, конференціях.

Заходи за підтримки міжнародних програм

 

Працівники відділу

????????????????????????????????????

Олена Анатоліївна Березовська
в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків

Освіта та професійний шлях:
У 2014 році закінчила Інститут філології ЧНУ імені Петра Могили та здобула кваліфікацію магістра філології, викладача української мови і літератури та англійської мови. З січня 2015 по червень 2016 працювала державним службовцем XV рангу.

fordep@chmnu.edu.ua

 

 

 


Синько Юлія В’ячеславівна
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків

 Освіта та професійний шлях:
У 2018 році здобула кваліфікацію магістра за спеціальністю «Облік і аудит» в НУК імені адмірала Макарова. Під час навчання отримала стипендію Миколаївського міського голови та міської ради.

 Позанавчальна діяльність Виконувала обов’язки голови HR-служби у Всеукраїнській молодіжній громадській організації «Фундація Регіональних Ініціатив» (ФРІ) миколаївського осередку.
Брала участь у волонтерських та благодійних програмах, таких як Tryhutty International Kite Festival, Благодійна акція «Серце до серця».
Проходила стажування в Миколаївській міській раді та пройшла школу «Помічника депутата».

fordep@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-77

 

 


Сторчеус Світлана Миколаївна
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків

Освіта та професійний шлях:
У 2017 році отримала диплом бакалавра за спеціальністю переклад (англійська, німецька) у ЧНУ імені Петра Могили. У 2019 році здобула кваліфікацію магістра філології, викладач англійської та німецької мов.
Під час навчання брала участь у студентських програмах з обміну, брала участь у конференціях та семінарах.

fordep@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-77

 

 

 


Романенко Яна Дмитрівна
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків

Освіта та професійний шлях:
У 2017 році здобула ступінь бакалавра ЧНУ імені Петра Могили за спеціальністю «Іноземна філологія (англійська і німецька мова та література)». Має досвід у спілкуванні зі студентами, оскільки відмінно пройшла асистентську практику на кафедрі англійської філології. Під час наукової практики публікувалась у журналі «Студентські наукові студії» та в березні 2019 року отримала ступінь магістра ЧНУ імені Петра Могили за спеціальністю «Іноземна філологія (англійська і німецька мова та література, переклад включно)».

fordep@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-77

 


Ємець Анна Олександрівна
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків

Освіта та професійний шлях:
У 2017 р. закінчила ЧНУ імені Петра Могили, здобула кваліфікацію: ступінь вищої освіти бакалавр за спеціальністю «Філологія (англійська та німецька мови, переклад включно)».  У 2016 р. брала участь у студентському семестровому міжнародному обміні в Поморській Академії в Слупську, Польща.
У 2016 р. брала участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Протягом 2018-2019 рр. брала участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Філологічні науки в системі сучасного гуманітарного знання XXI століття» у м. Одеса та опублікувала статтю у науковому фаховому виданні «Закарпатські філологічні студії».
У 2019 р. закінчила ЧНУ імені Петра Могили, отримала диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Філологія (германські мови та література, переклад включно)».

fordep@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-77

 


Пачос Анастасія Василівна
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків

Освіта та професійний шлях:
У 2017 році здобула ступінь бакалавра ЧНУ імені Петра Могили за спеціальністю «Іноземна філологія (англійська і французька мова та література)». Під час наукової практики публікувалась у журналі «Студентські наукові студії» та в березні 2019 року отримала ступінь магістра.

fordep@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-77

 


????????????????????????????????????

Галина Вікторівна Бойченко
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків, к.і.н., ст. викладач

Освіта та професійний шлях:
У 2011 році закінчила ЧНУ імні Петра Могили та отримала кваліфікацію політолог-міжнародник, перекладач. Восени 2011 року вступила до аспірантури ЧНУ імені Петра Могили за спеціальністю «Всесвітня історія». Влітку 2013 року відвідала Республіку Польща (м.Перемишль та м.Варшава) з науковим візитом. У червні 2015 року отримала науковий ступінь кандидата історичних наук. Взяла участь у багатьох міжнародних науково-практичних конференціях. З 2013 року працює провідним фахівцем відділу міжнародних зв’язків ЧНУ імені Петра Могили.
З 2015 року працює старшим викладачем кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики за внутрішнім сумісництвом.

Захист дисертації:
2015 р. – захист дисертації на тему: «Національна політика Республіки Польща у 1989-2012 рр. (на прикладі української спільноти)» на здобуття наукового ступеня кандидат історичних наук за спеціальністю 07.00.02 – всесвітня історія.

Наукові інтереси: українська спільнота в Республіці Польща.

g.visotskaya@gmail.com
(0512) 76-55-77

 


Степаненко Сергій Ігорович
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків

Освіта та професійний шлях:
У 2017 р. закінчив з відзнакою ЧНУ ім. Петра Могили за фахом «Соціальна робота», з вересня 2017 р. одержує кваліфікацію магістра за цією ж спеціальністю. У 2015 р. відвідав Республіки Молдова та Болгарія з науковим візитом. У 2017 р. був номінований на конкурс «Кращий студент України» у номінації «Кращий студент-науковець України».

Позанавчальна діяльність:  активний учасник всеукраїнських та міжнародних науково-дослідних конференцій, круглих столів, семінарів та олімпіад.

fordep@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-77

 


Kонтакти

Робочі дні: понеділок – п’ятниця (з 8.30 до 17.00)
м. Миколаїв, 54003, вул. 68 Десантників № 10
5-104 (головний корпус)
+3 (0512) 76-55-77
fordep@chmnu.edu.ua

Події та оголошення


січня
31
Увага! Вакансія!

Відділ міжнародних зв’язків ЧНУ імені Петра Могили функціонує як координаційна та консультативна структура. Ми виконаємо значну кількість проектів, у тому числі проведення літніх шкіл, міжнародних наукових конференцій, створення ресурсних центрів європейських мов тощо. Університет є безумовним лідером з кількості програм …

січня
29
Відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Інтелектуальні інформаційні системи»

29-31 січня 2020 року в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів і студентів «Інтелектуальні інформаційні системи» Мета: обмін результатами наукових досліджень студентів та молодих вчених. Напрями роботи конференції: Інформаційні системи та їх інтелектуалізація. Системний аналіз, …

січня
23
Запрошуємо на зустріч із відомим миколаївським фотожурналістом Олександром Сайковським

Запрошуємо студентів спеціальності «Журналістика» на тренінг Олександра Сайковського. Дата: 23 січня Місце: ауд. 10-101 ЧНУ імені Петра Могили Час: 14:00