Інклюзивна освіта


Порядок супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили

З 2009 року наш Університет проводить набір абітурієнтів з обмеженими фізичними можливостями на контракт, який за умови успішного оволодіння навчальної програми та складання сесій, сплачує Фонд соціального захисту інвалідів.

Координаційний центр з питань навчання студентів з обмеженими
фізичними можливостями на контрактній основі за рахунок коштів
ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ

Звернемо увагу на те, що Фонд сплачує не лише за навчання, але й за проживання осіб з обмеженими фізичними можливостями у гуртожитках Університету.


Директор МОВ ФСЗІ Олег Михайлович Фідченко (посередині), заступник директора
Галина Георгіївна Жукова (праворуч) та головний бухгалтер Тетяна Василівна Сіленко (ліворуч).

Нині ефективна спільна робота дозволила безкоштовно, за умови успішного складання сесії, отримувати вищу освіту та безоплатно мешкати у гуртожитках Університету близько тридцяти студентам з особливими потребами.
ЧНУ імені Петра Могили забезпечує осіб з особливими потребами необхідними умовами для безперешкодного пересування. Звернемо увагу на те, що двоє студентів з обмеженими фізичними можливостями є маломобільними особами, які пересуваються на інвалідних візках.

 


Студентка Гержова Олена Володимирівна


Студент Наумкін Микола Дмитрович

ЧНУ ім. Петра Могили є єдиним університетом у місті Миколаєві головний вхід якого прикрашає пандус, збудований за власні кошти відповідно до Державних стандартів та норм, а у 2012 році в ЧНУ імені Петра Могили додатково було збудовано два металевих та п’ять бетонних пандусів.


Металевий пандус, збудований біля корпусу № 4


Пандус – прикраса входу до головного корпусу

У 2012 році завдяки співпраці з Миколаївським обласним благодійним фондом ,,Гармонія”, який очолює депутат Миколаївської обласної ради Фелікс Вікторович Ольшевський, на першому було розпочато перебудову двох кімнат особистої гігієни для безбар’єрного надання поверсі головного корпусу освітніх послуг маломобільним особам.


Чоловіча кімната особистої гігієни для маломобільних осіб

 


Жіноча кімната особистої гігієни для маломобільних осіб

Після успішного закінчення університету Центр сприяє працевлаштуванню своїх випускників.

Особистим досягненням адміністрації Університету є наладження роботи у сфері інклюзивної освіти, а саме навчання осіб з обмеженими фізичними можливостями на контрактній основі за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів. Саме ця Програма впроваджена Державною службою у справах ветеранів та інвалідів, за умови успішного складання іспитово-залікових сесій, дозволяє особам з інвалідністю отримати не лише безкоштовно вищу освіту, але й безоплатно мешкати у гуртожитках Університету.

Вищезазначена Програма діє на підставі укладання тристоронніх договорів між Університетом, Фондом та студентом. Звернемо увагу на те, що на оплату за навчання та проживання у гуртожитках укладаються різні договори, але пов’язані між собою. В першу чергу укладаються договори про відшкодування витрат за навчання, а потім на базі вищезазначеного укладається договір про відшкодування витрат за проживання у гуртожитку.
Для навчання за вищезазначеною Програмою абітурієнти під час вступу до ЧНУ імені Петра Могили повинні надати координатору наступні документи:

 • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
 • копія паспорту (1, 2 та 11 сторінки);
 • копія довідки МСЕК або ЛКК (для неповнолітніх) про встановлення інвалідності;
 • копія індивідуальної програми реабілітації інваліда;
 • копія трудової книжки (в разі її наявності), або заяву інваліда, підтверджуючу про її відсутність;
 • копії документів про освіту (атестат, диплом, тощо);
 • копія сертифікату Українського центру оцінювання якості освіти;
 • довідка про склад сім’ї;
 • довідки про доходи всіх членів сім’ї за останні шість місяців (надається кожні шість місяців);
 • акт обстеження соціально-побутових умов проживання інваліда;
 • копія пенсійного посвідчення;
 • копія медичної довідки за формою № 086-у ( або № 086-о).

Після успішного закінчення кожного триместру особи, які навчаються за рахунок коштів Фонду, зобов’язані надати координатору копію залікової книжки завіреної деканатом мокрою печаткою та підписом декана. Окрім цього студенти, які навчаються за Програмою після успішного закінчення кожного триместру зобов’язані підписати акти виконаних робіт за навчання, а також для осіб, які мешкають у гуртожитках за проживання в них.

Події та оголошення


червня
19
Літня серія вебінарів Web of Science!

Шановні колеги! У ЧНУ імені Петра Могили розпочинається літня серія вебінарів 2018 року про можливості платформі Web of Science та інших ресурсів компанії Clarivate Analytics для наукової діяльності, яка проходитиме 19-21 червня. Вебінари безкоштовні! Долучайтеся та вдосконалюйте свої навички! Для ознайомлення з розкладом вебінарів …

червня
7
Вітаємо з відкриттям Ольвійського Форуму!

Шановні колеги, гості, молоді науковці та вчені! 7 червня розпочинається традиційна конференція ЧНУ імені Петра Могили – Міжнародний «Ольвійський форум: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі». Ми щиро вітаємо вас з початком цієї визначної події та зичимо творчої наснаги, цікавих …