Інклюзивна освіта


Звіт про проведення технічного обстеження для визначення доступності будівель і споруд та надання послуг для маломобільних груп населення

Звіт про проведення технічного обстеження для визначення доступності будівель і споруд та надання послуг для маломобільних груп населення (гуртожиток)

Порядок супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили

Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами.

З 2009 року така можливість стала доступною в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили. В університеті створені всі умови для комфортного навчання людей з інвалідністю: є пандуси, спеціальні аудиторії, спеціалізовані кімнати особистої гігієни, надається психологічна підтримка, є можливість взяти участь у різних навчальних проектах і молодіжних ініціативах. З 2011 року на базі університету було впроваджене віртуальне освітнє середовище Moodle з метою надання можливості дистанційного навчання в тому числі студентам з інвалідністю.

На базі університету отримали освіту вже понад 360 студентів з інвалідністю. На поточний навчальний рік в ЧНУ імені Петра Могили навчаються близько 70 студентів з інвалідністю, в тому числі 20 з них за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів.

Абітурієнти з інвалідністю мають можливість вступати на бюджетну форму навчання на загальних та спеціальних умовах. Крім того, є можливість вступити в університет за контрактом, який за умови успішного навчання, сплачує Фонд соціального захисту інвалідів.

Навчання за кошти Фонду соціального захисту інвалідів

Програма діє на підставі укладання тристоронніх договорів між ЧНУ імені Петра Могили, Фондом соціального захисту інвалідів та студентом.

Для навчання за кошти Фонду абітурієнти під час вступу до ЧНУ імені Петра Могили повинні:

  1. Надати пакет документів на вступ до Приймальної комісії ЧНУ імені Петра Могили у встановлені Правилами прийому строки зарахування у склад студентів. Телефон приймальної комісії ЧНУ імені Петра Могили: (0512) 76-92-87
  2. Подати пакет документів у Фонд соціального захисту інвалідів:
  • паспорт та ідентифікаційний код (копії);
  • сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі ПЗСО) 2017, 2018 або 2019 та 2020 років (оригінал). Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови тільки за 2018-2020 рік; за бажанням, абітурієнт може брати учать у конкурсі на 3 спеціальності (за наявності необхідних сертифікатів);
  • копії документів про освіту;
  • копія довідки МСЕК або ЛКК (для неповнолітніх) про встановлення інвалідності;
  • копія індивідуальної програми реабілітації (оновлюється, корегується, пролонгується один раз на два роки);
  • копія пенсійного посвідчення;
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
  1. Отримати згоду Фонду, підписати договір про навчання.

Умови, за яких Фонд має право оплачувати навчання:

Після успішного закінчення кожного семестру особи, які навчаються за рахунок коштів Фонду, зобов’язані надати координатору копію залікової книжки, завіреної в деканаті факультету мокрою печаткою та підписом декана. Окрім цього, студенти, які навчаються за Програмою, після успішного закінчення кожного семестру зобов’язані підписати акти виконаних робіт за навчання, а також для осіб, які мешкають у гуртожитках, за проживання в них.

*крім того Фонд соціального захисту інвалідів також сплачує вартість проживання в гуртожитку.

Координатор з питань набору, навчання та сприяння працевлаштуванню студентів-інвалідів ЧНУ імені Петра Могили – Зуб Катерина Миколаївна.
(0512) 76-55-59
(063) 103-09-70
5.103ipo@gmail.com

Навчання здійснюється на підставі Наказу Міністерства праці та соціальної політики України 06.09.2010 N 270

Положення про навчання осіб з інвалідністю в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили  (додається).

Можливості академічної мобільності (2022-2027 рр.)

Семінар “Нові умови участі у програмах академічної мобільності. Еразмус+”

Супровід навчання

Процес навчання людей із функціональними обмеженнями тісно пов’язаний із процесом їхньої соціалізації впродовж усього життя. Тому інтеграція таких людей у навчальний процес суттєво полегшує їхню подальшу інтеграцію в суспільство, оскільки передбачає спільне навчання людей із інвалідністю з іншими людьми.

Задля компенсації функціональних обмежень, які впливають на якість навчання студентів з інвалідністю та надання необхідної підтримки,  в інтегрованому освітньому середовищі університету передбачений супровід навчання студентів з інвалідністю.

Психологічний супровід студентів з особливими потребами в рамках інклюзивної освіти відбувається в Центрі соціально-психологічної підтримки ЧНУ імені Петра Могили в індивідуальній та груповій формах. Найчастіше студентам зручніше працювати з психологом наодинці, проте однією з цілей психолога є і допомога такому студенту комфортно почувати себе в будь-якій групі, тому включення в групову психологічну роботу здійснюється поступово, у темпі, зручному для студента з особливими потребами.

Найважливішими темами для роботи тут стають самосприйняття, впевненість, адекватна самооцінка та сприйняття власного потенціалу, стресостійкість, ефективна соціальна взаємодія, навички емоційної саморегуляції, зниження тривожності та подолання страхів та інші.

Найважчим кроком для студентів з особливими потребами – прийти до психолога в Центр та почати говорити про себе та свої труднощі. Проте цей крок дуже важливий і з точки зору відповідальності за своє життя та можливості посісти активну життєву позицію.

Наші переможці

Серед наших студентів 23 переможця параолімпійських ігор чемпіонатів Європи та світу. Основними напрямами інваспорту є: плавання, фехтування, греко-римська боротьба та інші.

Ми пишаємося нашими студентами-чемпіонами

Бойко Геннадій Романович, майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон літніх Паралімпійських ігор 2012 року в Лондоні та дворазовий чемпіон літніх Паралімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро

Науменко Олег Сергійович, майстер спорту України міжнародного класу Фехтувальник на візках, багаторазовий чемпіон України, бронзовий призер XV Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро

Антипенко Віктор Олександрович, срібний та бронзовий призер Дефлімпійських ігор з вільної боротьби та греко-римської боротьби

ВІР У СЕБЕ, а ми ПІДТРИМАЄМО!!!