Студентські організації - ЧНУ iм. Петра Могили

Студентські організації


ЧНУ ім. Петра Могили є відомим навчальним закладом, який має гарну репутацію. Окрім безпосередньо університету, досить відомими стали і окремі напрямки його діяльності. Так, наприклад, у стінах нашого навчального закладу функціонує Економічний клуб, який існує вже більше п’яти років. Члени цього клубу перемагали у різних конкурсах, конференціях, міжнародних програмах, а тому слава про цю організацію поширилась далеко за межі Миколаєва та України. Провідні підприємці охоче беруть цих студентів до себе на роботу.

Економічний клуб (ЕК) є позанавчальною організацією, яка була створена за ініціативою студентів університету з метою проведення економічних досліджень, популяризації знань з економіки та наукового обміну між студентами, викладачами та просто особами, зацікавленими в економічних процесах, що відбуваються в Україні та світі.
Недаремно стверджують, студентські роки є найщасливішими роками в житті. Але щоб це дійсно стало правдою, необхідно, щоб вони були заповнені не лише лекціями, балами та рейтингом. Головне, щоб було, що згадати і про що можна розповісти! А для цього треба займатись чимось окрім навчання. Один з варіантів – Економічний клуб. Це місце, де студенти можуть зустрітися, поспілкуватися, навчитися чомусь новому, по-іншому подивитися на себе та на викладачів, краще ознайомитися зі світом науки та спробувати свої сили.
За час існування Економічного клубу його члени вже встигли розробити та запровадити кілька своїх особливих традицій. Так, наприклад, кожне засідання починається з невеличкого огляду останніх економічних новин. Ці новини добирають самі члени Економічного клубу, звичайні студенти, на свій смак, як вміють. Але є одна особливість: новини готуються та подаються англійською мовою, і це не якась примха чи “понти”. Цей акцент зроблено навмисно: щоб навчити студентів розбиратися та подавати економічну інформацію саме англійською мовою, адже, як відомо, англійська – то мова економістів (так, як, скажімо, французька – то мова дипломатів). Якщо ви бажаєте знайомитися з новими економічними теоріями, дізнаватися про найсвіжіші економічні відкриття, ви повинні знати англійськує. Адже спершу всі дослідження виходять у світ саме англійською, а вже потім перекладаються (якщо перекладаються) іншими мовами. Якщо ви маєте намір стати вченим, хочете, щоб вас знали у світі, щоб вас друкували, ви повинні знати англійську. Тільки за такої умови науковий економічний світ прийме вас у свої лави. А огляд новин англійською – легка ігрова форма отримання цієї навички.
На кожне засідання члени ЕК готують дослідження з обраної ними теми. Економічний клуб організовує конференції (“Перехідна економіка”, “Проблеми Євроінтеграції”), які набули міжнародної відомості. Свідченням цього є візит польських студентів та заочна участь у заходах студентів з США, Латвії, Чехії.
Члени Економічного клубу на своїх засіданнях займаються різноманітною діяльністю: проводять дискусії, роблять дослідження, проходять кейси, зустрічаються з цікавими людьми (фахівцями з різних питань, викладачами, науковцями, випускниками, працівниками банків і т.д.) та проводять різні економічні та психологічні ігри.
Під час засідань також відбувається знайомство з нобелівськими лауреатами з економіки. Воно полягає в тому, що готується доповідь про нобелівського лауреата, його роботу, а також приклади того, як вона реалізована в житті. Організовуються економічні ігри – кейси, безмовна гра “Крокодил” (за допомогою жестів та рухів показати якусь економічну категорію).
ЕК не тільки організовує міжнародні конференції (Civic educational project), його члени беруть активну участь у різноманітних програмах (Канадсько-Українська парламентська програма) та семінарах (м. Годолло, Угорщина, семінар за темою Rural Sustainable Development), колоквіумах (м. Київ, “Дні науки”, що проводить Києво-Могилянська академія), економічних тренінгах, які дають змогу поїхати на стажування до інших країн (Угорщина, Казахстан, Канада). Ганна Прилепська за Канадсько-Українською парламентською програмою їздила на 3 місяці стажуватися у канадському парламенті (м. Оттава).
Члени економічного клубу встановили наукові зв’язки з Львівським національним університетом ім. І. Франка. Кожного року наші студенти їздять до Львова на зустрічі та конференції.
У 2005 році члени ЕК розробили бізнес-план, взяли участь у Всеукраїнському конкурсі “Молода економіка” і отримали грант у розмірі 10 000 гривень на відновлення діяльності Економічної Молодіжної Академії (ЕМА). І вже 1-го листопада 2006 р. ЕМА відкрила свої двері для слухачів-старшокласників.
Курс навчання складається із двох інтенсивних циклів: курс економічної теорії (КЕТ) та базовий курс підприємництва (БАКС) з послідовною розробкою власних бізнес-планів. По закінченню терміну навчання проводитиметься Малий Інвестиційний Форум – публічна презентація розроблених слухачами інвестиційних проектів із запрошенням потенційних інвесторів.
При ЕК функціонує клуб Європейської інтеграції, що створений для популяризації знань про Європу. У рамках його діяльності члени Економічного клубу беруть участь у різноманітних конференціях (Донецьк, “Україна – Європейський Союз: перспективи поглиблення партнерства”, Київ, Львів, Бердянськ та ін.), круглих столах та семінарах.
Вже впродовж кількох років за участі ЕК проводиться міжнародна конференція молодих науковців “Ольвійський форум”. Проект передбачає дискусії науковців з України та країн Європи на теми форуму.
Отже, Економічний клуб – це сформована, корисна та доволі цікава студентська організація, яка займається різноплановою діяльністю. Це студентська організація, створена студентами, для студентів, і все в ній роблять студенти.
Голова Економічного клубу – Кристина Дмитренко

Події та оголошення


січня
3
Про нарахування стипендії

Шановні студенти! Стипендія, на другий триместр,  буде нараховуватись у відповідності до постанов Кабінету Міністрів України:

грудня
18
День Відкритих Дверей

18 грудня 2016 року о 10.00 відбудеться День Відкритих Дверей, в Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили.