Робота у базі Web of Science


Робота ЧНУ імені Петра Могили спрямована на підвищення результативності наукових досліджень, важливою складовою якої є робота з науко метричними базами даних та публікаційна активність наших вчених.

Шановні колеги, успішність наукових досліджень та публікацій в значній мірі залежить як від інформаційної насиченості та якості обраної для роботи бази даних, так і від наукового журналу. Web of Science – це визнана на міжнародному рівна база даних, яка включає кращі наукові журнали. Робота у даній науко метричній базі значно розширює можливості сучасних вчених. По-перше, вона надає можливість ознайомитися з найновішими дослідженнями та публікаціями. По-друге, Web of Science допомагає обрати «правильне» видання, де ви зможете оприлюднити результати власних досліджень, заявити про себе на міжнародному рівні. Публікації у фахових журналах, які зареєстровано у Web of Science значно підвищують рівень вченого та його авторитет у науковому середовищі.

ЧНУ імені Петра Могили входить до переліку кращих навчальних закладів України, яким було надано доступ до платформи Web of Science, згідно наказу МОН України!

Web of Science  та ресурс  In Cites Journal Citation Reports доступні на кожному комп’ютері з IP-адресом університету!

Science Citation Index Expanded (1970-2016)
Social Science Citation Index (1970-2016)
Arts and Humanities Citation Index (1975-2016)
Conference Proceedings Citation Index (1990-2016)
Book Citation Index (2003-2016)
Scielo Citation Index (1980-2016)
Emerging Sources Citation Index (2015-2016)
Derwent Innovations Index (1963-2016)
MEDLINE (1950-2016) та інші.

Презентація Ірини Тихонкової «Можливості платформи  Web of Science для якісних наукових досліджень» розміщенo в локальній мережі за адресою:

Exchange →e_library→ ChNU10_04_2017.pdf

Заходи по роботі з Web of Science

Архів

Інформація для ознайомлення
Вибрані частини вебінарів можна переглянути на YoutTube “Clarivate Analytics українською”

Шановні колеги!

Пропонуємо Вам серію вебінарів українською для опанування  Web of Science і інших  ресурсів компанії Clarivate Analytics. На сьогодні 72 українські видання індексуються у Web of Science Core Collection 15 з них мають імпакт фактор, інші індексуються в ESCI. На жаль,  кілька українських видань нещодавно було виключено з ESCI за грубі порушення редакторських норм. Запрошуємо Вас на вересневу серію вебінарів українською мовою у стандартний час 16:15. 25 вересня 2018 16:15

Тема: Оновлена платформа Web of Science. Використання ресурсу у науковій та освітній діяльності.
Тези: Підбір і аналіз наукової літератури. Типи і особливості видів пошуку. Комбінування фільтрів і тегів, можливості пошуку у пристатейній літературі та схожих записах. Отримання повного тексту відкритий доступ та Kopernio. Оцінка обраної вибірки, звіти по цитуванню, збереження результатів, спільна робота з обраною літературою. Додаткові бази на платформі.
Реєстрація:  26 вересня 2018 16:15

Тема: Наукові видання для публікації власних досліджень: критерії підбору та аналізу
Тези: Ідентифікатори якісного наукового видання, бізнес моделі та вартість публікації. Підбір видання для публікації. Оформлення рукопису за необхідним форматом. Публікаційний процес. Розрахунок і особливості застосування імпакт-фактору, квартилю. Оновлений Journal Citation Reports додаткові функції. Як розпізнати і не потрапити до хижацьких видань. Перевірка індексації видання у Web of Science
Реєстрація: 27 вересня 2018 16:15

Тема: Презентація та аналіз здобутків науковця. Оптимізація звітних процедур для автора та установи.
Тези: Пошук доробку науковця у Web of Science, складнощі що можуть виникнути, їхні причини та подолання. Авторські ідентифікатори ResearcherID та ORCID: створення, наповнення, редагування, автоматичне створення звітів з публікаційної діяльності науковця /довільної групи вчених і їхня коректна оцінка
Реєстрація
NB! бажано почати підключення за 10 хвилин до початку вебінару для завантаження програми webex та налаштування звуку. Операційна система ХР не підтримується webex:перевірте можливість прослуховування звуку (за необхідності знайдіть колонки). Сертифікати учасникам не передбачені.

Зверніть увагу на три серії вебінарів російською з 17 вересня з можливістю отримати сертифікат учасника,оскільки у вебінарах беруть участь представники 11 країн; кожна тема запланована у двох повторах у різний час.

 

Літня серія вебінарів по ефективному використанню Web of Science

За традицією вебінари починаються о 16:15, вони безкоштовні, можна прослухати всі (реєструватися на кожен окремо) або лише той що більше зацікавив. Тривалість до 1 години, українською мовою. Необхідна попередня реєстрація. Сертифікати не передбачено, проте також з 19 червня заплановано серії вебінарів російською мовою за участь у яких є можливість отримати сертифікат розклад можна переглянути тут. Серія літніх вебінарів українською мовою 19 червня – 21 червня: 19 червня,  час:  16:15

Тема: Можливості платформи Web of Science для науковця.
Тези: Базові та розширені можливості пошуку наукової літератури. Комбінування фільтрів і тегів, пошук у пристатейній літературі та схожих записах. Отримання повного тексту можливості Kopernio. Оцінка обраної вибірки, звіти по цитуванню, збереження результатів. Додаткові бази на платформі. 20 червня, час: 16:15

Тема: Підбір та аналіз наукових видань для публікації власних досліджень.
Тези: Як підібрати видання для публікації? Про що говорить імпакт-фактор, квартиль і інші показники в Journal Citation Reports. Скільки коштує публікація? Чи можна опублікуватися в міжнародному виданні безкоштовно? Як оформити перелік літератури? Хто створює хижацькі видання, як не стати їхньої жертвою. Як перевірити куди мене запросили публікуватися? 21 червня, час 16:15

Тема: Аналіз публікаційної діяльності установи і науковця
Тези: Публікаційна активність установи: ідентифікація робіт, профіль організації, оцінка. Підготовка статистики установи для участі у конкурсі МОН на отримання доступу до Web of Science. Авторській ідентифікатор ResearcherID: створення, наповнення, редагування, використання.

 

2018 рік

Серії вебінарів російською мовою: 28-31 травня: 

 • Серия 1: Информационные инструменты для авторов научных публикаций (Основные навыки работы с информационной платформой Web of Science: поиск научной информации; Подбор и оценка журнала для публикации научных результатов; Поиск публикаций и показатели деятельности ученого в Web of Science).
 • Серия 2: Информационные инструменты для анализа научной деятельности (Дополнительные возможности платформы Web of Science для анализа научной литературы; Профиль организации в Web of Science: возможности, создание, корректрировка; Возможности InCites для оценки научной деятельности страны, организации, ученого).
 • Серия 3: Практические рекомендации по публикации в международных журналах (Как выбрать лучший журнал для своей научной публикации и избежать недобросовестных журналов; Основные требования к публикациям в международных журналах: технические аспекты; Основные требования к публикациям в международных журналах: структурные и содержательные аспекты)

16 травня – вебінар: Обережно публікація у міжнародному виданні! 
Тези: Підбір і оцінка наукових видань за певною тематикою. Атрибути та якісні показники сучасного міжнародного видання. Приклади хижацьких видань. Перевірка індексації видання у Web of Science Core Collection.

Серії вебінарів російською мовою: 23-27 квітня:

 • Серия 1: Информационные инструменты для авторов научных публикаций. Тема №1: Подбор и анализ научной литературы по базе данных Web of Science Core Collection. Тема №2: Подбор и оценка журнала для публикации научных результатов. Тема №3 : Авторский идентификатор ResearcherID: назначение, создание, функции. Тема №4: Оформление публикаций по форматам международных изданий или по ГОСТу (EndNote Online).
 • Серия 2: Информационные инструменты для анализа научной деятельности. Тема №1: Работа с международной патентной информацией (Derwent Innovation Index). Тема №2: Дополнительные возможности платформы Web of Science. Тема №3: Создание и поддержка профиля организации в Web of Science. Тема №4: Профессиональная оценка публикационной активности (InCites).
 • Серия 3: Практические рекомендации по публикации в международных журналах. Тема №1: Как избежать публикации в недобросовестном журнале. Тема №2: Основные требования к публикациям в международных журналах – ч. 1. Тема №3: Основные требования к публикациям в международных журналах – ч. 2.

Третя серія україномовних вебінарів про можливості ресурcів та інструментів на платформі Web of Science для наукової діяльності (доповідач – к.б.н. Тихонкова Ірина фахівець з аналітичних ресурсів компанії Clarivate Analytics):

 • 24 квітня
  Тема:
  Все про Researcher ID: створення, підтримання,використання.
  Тези: Авторській ідентифікатор ResearcherID. Як створити, додати публікації, які типи документів можна додавати, що дозволяє визначати, як підтримувати в актуальному стані, як можна використовувати.
 • 25 квітня
  Тема:
  Пошук і аналіз наукової літератури в Web of Science.
  Тези: Базові та розширені можливості пошуку. Комбінування фільтрів і тегів, пошук у пристатейній літературі та схожих записах. Отримання повного тексту можливості Kopernio. Оцінка обраної вибірки, звіти по цитуванню, збереження результатів. Додаткові бази на платформі.
 • 26 квітня
  Тема:
  Підбір та аналіз наукових видань для публікації власних досліджень.
  Тези: Як підібрати видання для публікації? Про що говорить імпакт-фактор, квартиль і інші показники в Journal Citation Reports. Скільки коштує публікація? Чи можна опублікуватися в міжнародному виданні безкоштовно? Як оформити перелік літератури? Хто створює хижацькі видання як не стати їхньої жертвою. Як перевірити куди мене запросили публікуватися?
 • 24 квітня
  Тема:
   Все про ResearcherID: створення, підтримання,використання.
  Тези: Авторській ідентифікатор ResearcherID. Як створити, додати публікації, які типи документів можна додавати, що дозволяє визначати, як підтримувати в актуальному стані, як можна використовувати.
 • 25 квітня
  Тема:
  Пошук і аналіз наукової літератури в Web of Science.
  Тези: Базові та розширені можливості пошуку. Комбінування фільтрів і тегів, пошук у пристатейній літературі та схожих записах. Отримання пового тексту можливості Kopernio. Оцінка обраної вибірки, звіти по цитуванню, збереження результатів. Додаткові бази на платформі.
 • 26 квітня
  Тема: Підбір та аналіз наукових видань для публікації власних досліджень.
  Тези: Як підібрати видання для публікації? Про що говорить імпакт-фактор, квартиль і інші показники в Journal Citation Reports. Скільки коштує публікація? Чи можна опублікуватися в міжнародному виданні безкоштовно? Як оформити перелік літератури? Хто створює хижацькі видання як не стати їхньої жертвою. Як перевірити куди мене запросили публікуватися?

Друга серія україномовних вебінарів про можливості ресурcів та інструментів на платформі Web of Science для наукової діяльності (доповідач – к.б.н. Тихонкова Ірина фахівець з аналітичних ресурсів компанії Clarivate Analytics):

 • 12 березня
  Тема: Пошук і аналіз наукової літератури у Web of Science.
  Тези: Базові та розширені можливості пошуку. Використання фільтрів і тегів для отримання необхідних даних, аналіз пристатейної літератури та схожих записів. Оцінка обраної вибірки, звіти по цитуванню, індекс Гірша, збереження результатів. Додаткові бази на платформі.
 • 13 березня
  Тема: Публікація результатів власних досліджень. На що звернути увагу при доборі видання та написанні статті.
  Тези: Підбір і оцінка видання для публікації. Імпакт-фактор, квартиль та інші показники в Journal Citation Reports. Вартість публікаціі. Чи можна опублікуватися в міжнародному виданні безкоштовно? Оформлення переліку літератури за форматом обраного видання EndNote on-line. Де перевірити чи індексується видання в Web of Science і як не стати жертвою хижацького видання.
 • 14 березня
  Тема: Збереження та презентація наукового доробку вченого, лабораторії, установи.
  Тези: Складнощі у пошуку і аналізу здобутків науковця та установи. Авторські профілі ResearcherID та ORCID, створення та підтримка в актуальному стані. Створення та доповнення профіль організації в Web of Sciencе. Аналіз досягнень установи. Генерування звіту за публікаціями що проіндексовано у Web of Science Core Collection довільної групи науковців.

Перша серія україномовних вебінарів про можливості ресурcів та інструментів на платформі Web of Science для наукової діяльності (доповідач – к.б.н. Тихонкова Ірина фахівець з аналітичних ресурсів компанії Clarivate Analytics):

 • 30 січня 
  Тема: Пошук і аналіз наукової літератури в Web of Science.
  Тези: Базові та розширені можливості пошуку. Комбінування фільтрів і тегів, пошук у пристатейній літературі та схожих записах. Оцінка обраної вибірки, звіти по цитуванню, збереження результатів. Додаткові бази на платформі.
 • 31 січня
  Тема: Підбір та аналіз наукових видань для публікації власних досліджень. На що звернути увагу при написанні статті.
  Тези: Як підібрати видання для публікації? Про що говорить імпакт-фактор, квартиль і інші показники в Journal Citation Reports. Скільки коштує публікація? Чи можна опублікуватися в міжнародному виданні безкоштовно? Як оформити перелік літератури? Хто створює хижацькі видання як не стати їхньої жертвою. Як перевірити куди мене запросили публікуватися?
 • 1 лютого
  Тема:  Зберігання та презентація наукового доробку вченого, лабораторії, установи.
  Тези: Складнощі у пошуку і аналізу здобутків науковця та установи. Авторські профілі ResearcherID  та ORCID, чому вони мають бути в актуальному стані, що показують колегам і як заповнити їх без проблем. Профіль організації в Web of Sciencе. Як створити звіт за публікаціями свого відділу.

 

2017 рік

29.11.2017 о 14.00 у ЧНУ імені Петра Могили відбувся перший тренінг з користування міжнародними базами даних. З 28 листопада усі зацікавлені мали шанс стати учасниками першої серії (3 вебінари) україномовних семінарів по роботі з базою Web of Science для наукової діяльності, що дозволить ефективно використовувати платформу!

 • 28 листопада
  Тема: Пошук і аналіз наукової літератури в Web of Science.
 • 29 листопада
  Тема: Підбір та аналіз наукових видань для публікації власних досліджень.
 • 30 листопада
  Тема: ResearcherID  та EndNote – генеруємо публікаційні звіти з радістю.

Записи спеціалізованих вебінарів українською (з 2017 року) є на YouTube-каналі Clarivate Analytics

Навчальна інформація по роботі у WoS

Можливості платформи Web of Science для якісних наукових досліджень: (Web of Science Core Collection, Journal Citation Report, EndNote, Researcher ID) 

База даних Web of Science. Інструкція користувачу.