Робота в базі Scopus


Шановні колеги!

Наукова бібліотека  пропонує долучитися до роботи з міжнародною наукометричною базою даних Scopus.

1.jpg

 

Мета використання  бази даних наукової інформації – науково-дослідна, підвищення рівня освіти та персональне використання користувачами; забезпечення якісного безперервного доступу до міжнародних баз даних наукової інформації.

Користувачі мають право на доступ, пошук, перегляд та інше використання електронних інформаційних ресурсів, відповідно до ліцензійних правил власників електронних інформаційних ресурсів; на реєстрацію персонального віддаленого доступу до МНБД Scopus.

Доступ до МНБД Scopus мають: педагогічні та науково-педагогічні працівники, науковці та інші особи, які не є співробітниками ЧНУ, але мають професійну потребу в доступі до електронних наукових баз даних в режимі онлайн.

Забезпечення доступу до інформаційних ресурсів здійснюється відповідно до Порядку забезпечення доступу вищих навчальних закладів і наукових установ, що знаходяться у сфері управління МОН України, до електронних наукових баз даних, затвердженого Наказом Міністерства освіти та науки України №1213 від 06.11.2018р.

Результати наукової діяльності базуються, у тому числі, на показниках міжнародної наукометричної бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. Наявність в науково-освітніх організаціях вчених, що мають високий індекс цитування, говорить про високу ефективність та результативність діяльності університету загалом.

Для ознайомлення з особливостями роботи в з базі даних Scopus, пошуку інформації в ній, пропонуємо переглянути безкоштовні тренінги.

 

Лектор тренінгів – офіційний тренер компанії Elsevier, головний бібліотекар Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Назаровець.

Тема: Знайомство зі Scopus

Анотація: Огляд та основна інформація про найбільшу в світі бібліографічну базу даних Scopus. Для чого вона призначена, який контент містить? Як зареєструватись та працювати з даними у Scopus?

 

Тема: Пошук інформації у Scopus.

Анотація: Як отримувати релевантну інформацію у Scopus? Простий та розширений пошук по документах. Робота з отриманими результатами, їхній аналіз, експорт, збереження та створення повідомлень.

 

Тема: Бібліометричні інструменти Scopus

Анотація: Які джерела індексуються у Scopus? Журнальні метрики Scopus, як їх знайти та використовувати. Інструмент для порівняння журналів у Scopus.

 

Тема: Бібліометричні інструменти Scopus

Анотація: Які джерела індексуються у Scopus? Журнальні метрики Scopus, як їх знайти та використовувати. Інструмент для порівняння журналів у Scopus.

 

Тема: Профіль автора у Scopus.

Анотація: Пошук та огляд профілів авторів у Scopus. Як вони створюються? Як можна відкорегувати інформацію у них? Як вимірюється впливовість авторів за показниками Scopus?

Тема: Бібліографічний менеджер Mendeley в роботі дослідника

Анотація: Під час вебінару буде розглянуто роботу з універсальним інструментом – бібліографічним менеджером Mendeley. Цей застосунок дозволяє створювати та впорядковувати списки літератури, співпрацювати з іншими дослідниками, шукати релевантні документи відповідно до ваших зацікавлень та багато іншого.

Для відображення статтей співробітників університету можна скористатись посиланням для переходу на офіційну сторінку в базі даних Scopus.

 

Успіхів в пошуку та якісних наукових досліджень!