Культура


17 січня 1998 року в стінах Чорноморського національного університету імені Петра Могили відкрилась Галерея мистецтв. Відродилась давня шляхетна академічна традиція створення у навчальних закладах осередків національної культури.

Університет першим серед навчальних закладів Миколаївщини створив Галерею мистецтв, проявив при цьому свідому турботу про естетичне, духовне зростання студентства у спілкуванні зі справжніми витворами мистецтва, духовної культури, а не з сурогатами, які часто пропонує молоді масова культура. Реалізували цей мистецький проект як керівництво університету в особі ректора Л.П.Клименка та (на той час) проректора з виховної роботи В.Н.Бандури, так і відома миколаївська художниця, заслужений діяч мистецтв України С.Ф.Сенкевич. Підтримував та надихав їх у цій справі весь колектив.

ч 

Якщо вважати, що основу художнього життя становить співвідношення між художником, витвором і публікою, то у підсистемі виникає таке явище, як художні потреби, вловити та задовольнити які мають (у числі інших організацій культури та мистецтва) галереї мистецтв. Тому вже багато років Галерея є центром спілкування не тільки з художніми творами, але і з самими творцями, художниками, майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, скульптури, художнього фото та ін.

Такі творчі зустрічі дозволяють розвинути ідейно-гуманістичні, культурні, мистецькі традиції нашого народу та передати їх наступним поколінням. Виставки, що відбулися і відбуваються в Галереї мистецтв, приваблюють високим художнім рівнем та різноманітністю. Це не тільки вернісажі миколаївських художників, але й митців з Києва, Одеси, Рівного, Львова, Черкас, Криму тощо.

 

Наші студенти та викладачі мали змогу побачити твори народного художника України, миколаївського митця М.Ф.Бережного. Епічні краєвиди рідної землі, написані у витонченій колористичній гамі, органічно поєднують пластичну ідею з емоційним насиченням полотен та надовго залишаються в пам’яті глядачів. Але основою роботи Галереї є художні виставки, що характеризують основні напрями, ідеї, жанри сучасного образотворчого мистецтва. Університет мав за честь приймати виставку народного художника України, лауреата багатьох престижних премій Андрія Даниловича Антонюка. Його манера говорити з глядачем мовою глибоко народних сюжетів-символів, тонка живописна культура, артистична колористична гама та техніка малярства створюють своєрідні, впізнані полотна-образи.

DSCN4395  

С.Ф. Сенкевич, відома миколаївська художниця, не тільки доклала багато зусиль для відкриття галереї у ЧНУ імені Петра Могили, але й подарувала університету свої роботи, була ініціатором та натхненником багатьох виставок, у яких і сама брала участь.

У галереї мистецтв відбувалися персональні виставки миколаївських художників: В.Федорченка, М.Озерного, С.Завтури, О.Матійка, І.Мяло, В.Макушина; відомих одеських художників М.Прокопенка та Котлярової-Прокопенко, художниці з міста Южного Л.Дем’янишиної та ін.

Здійснювались і спільні проекти, що об’єднували багатьох художників та присвячувались певним датам: річниці університету, 60-річчю Великої Перемоги. До цієї знаменної дати Галерея мистецтв підготувала виставку художників – учасників Великої Вітчизняної війни. На ній експонувалися портрети визволителів Миколаєва, створені  народним художником М.Ряснянським. Багато своїх робіт представив на цю виставку Василь Каркоц – учасник бойових дій, відомий миколаївський художник.

 

Посольство Франції в Україні надало виставку французького плаката, присвячену творчості видатного композитора Гектора Берліоза, Інститут Гьоте – виставку плакатів, присвячених творчості німецького письменника, лауреата Нобелівської премії Гюнтера Грасса. Посольство Польщі – фотовиставку особистого фотографа папи Іоанна Павла ІІ Адама Буяка “Час примирення та надії”, що розповідала про діяльність папи, його паломницьку мандрівку до Палестини, та виставку польського плаката Анджея Томчака та Лешека Жебровського.

На базі Галереї мистецтв здійснювався проект “Smile” (“Посмішка”), створений на кошти гранта, який отримали студенти нашого університету для проведення виставки дитячих робіт учнів спеціалізованих шкіл-інтернатів (для дітей з розумовими вадами).

У миколаївській філії Національної спілки художників України, здається, важко знайти митця, який би не брав участі у виставках, що відбуваються в Галереї мистецтв.

Контактна інформація:

Завідуюча галереєю: Омельченко Любов Анатоліївна
Телефон: (0512) 24-30-18

 

Події та оголошення


липня
31
Запрошуємо до участі у Всеукраїнському конкурсі проектів документальних анімаційних роликів «Кібербулінг. Як я перестав/перестала бути жертвою»

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UAспільно з УАнімА оголошує Всеукраїнський конкурс проектів документальних анімаційних роликів «Кібербулінг. Як я перестав/перестала бути жертвою», заснованих на реальних життєвих історіях. Кінцевий термін подання конкурсних робіт – 31 липня. Три переможці конкурсу отримають винагороду …

липня
19
Уряд Казахстану надає 160 стипендій на навчання у вишах

Як повідомляється на офіційному сайті МОН, українцям пропонують подати заявку на безкоштовне навчання у вишах Казахстану. У межах програми передбачається розподіл 160 стипендій, серед яких 25 місць для бакалаврів, 125 – для магістрів, 10 – для докторів філософії. Прийом заявок …

червня
17
Від ідеї до бізнесу всього за 1 місяць: відкрито набір на тренінгові програму

Веб-журнал «Світ Фентезі» оголошує конкурс фантастичних оповідань, присвячений українським містам! Пропонуємо вам звести руки над клавіатурою і показати, що наші міста сповнені магії, химер та загадок, не менш, ніж нью-йорки і лондони. За результатами конкурсу буде видана збірка. Перші три …