У Чорноморському національному університеті імені Петра Могили на базі навчально-наукового інституту післядипломної освіти створено Центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню.
Основною місією Центру є сприяння самореалізації, ініціативам, особистісному та професійному розвитку всіх учасників навчального процесу, абітурієнтів та студентів, в тому числі з соціально незахищених верств населення та тих, які мають статус інваліда, їх батьків, викладачів, науковців, працівників університету та всіх інших зацікавлених осіб.
Мета Центру – психологічне забезпечення та підвищення ефективності навчально-виховного процесу засобами практичної психології та соціальної педагогіки, захист психічного здоров’я і соціального благополуччя усіх його учасників та інших зацікавлених осіб.
Центр покликаний створити умови для формування особистісного саморозвитку та професійної самореалізації всіх споживачів послуг центру, сприяти їх працевлаштуванню, особливо зайнятості молоді та студентів у вільний від навчання час та після закінчення університету, сприяння розвитку молодіжних ініціатив у трудовій та соціальній сфері.
Центр покликаний сприяти розвитку інклюзивної освіти в університеті.
Напрямки роботи Центру:
Центр організовує та проводить заходи, спрямовані на популяризацію психолого-соціальних та професійних знань (лекції, семінари, тренінги, круглі столи та ін.), сприяє практичній підготовці висококваліфікованих фахівців, надає студентам та випускникам послуги, пов’язані з профорієнтацією та підготовкою до роботи за отриманою професією. Також з метою професійного розвитку Центр залучає до своєї діяльності студентів, які мають змогу розвинути свої професійно важливі якості, реалізувати себе у написанні проектів та волонтерській діяльності.
Центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню в рамках щорічних заходів з підвищення професійної компетентності студентів, вдруге виступив як організатор ділової гри «Business opportunities». Участь приймали всі факультети ЧНУ імені Петра Могили, які представляли розроблені проекти. Студенти мали можливість проявити свої лідерські якості, застосувати знання і навички на практиці, отримати важливий досвід співпраці з успішними підприємцями та бізнес-структурами міста. Оцінку проектів надавали представники бізнесу, банків і провідні викладачі вузів в якості членів журі.
Центр забезпечує учасників навчального процесу сучасними соціально-психологічними знаннями, підвищує їх психологічну компетентність, здійснює психодіагностичну, розвивальну роботу, проводить психологічні консультації та тренінги. Окрім планових тренінгів для студентів додатково проводяться тренінги для кураторів груп щодо інноваційних та інтерактивних методів та технологій у виховній роботі та навчанні, а також тренінги за запитом. Тобто група студентів чи куратор(ів) може звернутися до провідних фахівців Центру зі зверненням щодо розробки та проведення тренінгу на запропоновану ними тематику.
Центр соціально психологічної допомоги надає психологічне консультування а саме :
Студентські роки сповнені багатьма важливими змінами, новими стосунками та подіями. У багатьох студентів ці зміни можуть викликати почуття збентеження, невпевненості, смутку, та тривоги. Але людина не мусить залишатися з цими переживаннями наодинці. Студенти та викладачі ЧНУ імені Петра Могили в Центрі соціально-психологічної підтримки можуть отримати консультацію психолога за індивідуальним запитом. Така можливість має забезпечити психологічну підтримку, доступ до власних ресурсів та гармонізувати емоційний та психологічний стан тих, хто звернувся, зменшити кількість стресових розладів та психологічних навантажень на студентів та викладачів, сприяти посиленню довіри до керівництва ЧНУ, що піклується про власних працівників та студентів.
Як один із варіантів вирішення даної проблематики в Центрі соціально-психологічної підтримки організовано роботу дискусійного студентського клубу «Психологічний майданчик», який виконує функції групи підтримки для студентів. Всі бажаючі можуть приєднатися до зустрічей клубу та разом з психологом обговорити актуальні теми молоді, студентського життя та інше. Тематики зустрічей може бути запропонована як психологом, так і учасниками клубу, та відповідно до тематики розроблюється комплекс вправ, задач та ігор для кожної зустрічі «Психологічного майданчику».
Будь-який студент чи викладач ЧНУ також має змогу долучитися до зустрічей на Кінотренінгах.
Кінотренінг – це відносно новий напрямок в навчальній та психологічній роботі, в якому фільм використовується як метод саморозвитку. Деякі цілі Кінотренінга:
Кінотренінг дає змогу зробити несподівані відкриття в тісному колі, можливість проживати почуття героя, як свої власні, залишатися з післясмаком для подальшої роботи над собою. Кінотренінг також проходить щонеділі, відвідування для студентів факультативне, за бажанням.
Центр співпрацює з органами охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення, сім’ї, молоді та спорту, внутрішніх справ, іншими органами виконавчої влади, а також громадськими організаціями, іншими навчальними закладами, підприємствами, засобами масової інформації тощо. Також Центр бере участь в міжнародних проектах. Вказані аспекти забезпечують укріплення іміджу ЧНУ імені Петра Могили, розвивають співробітництво університету з різними установами та організаціями.
4-107, 10-103.
+380 512 76-71-80
+380 512 76-92-84
Facebook
Опанасенко Людмила Анатоліївна
начальник центру, викладач, психолог-консультант, тренер, профорієнтолог
10-103
+380 (512) 76 92 84
centerchnu@gmail.com
Захарова Лада Германівна
викладач, психолог-консультант, тренер
4-107
+380 (512) 76 71 80
centerchnu@gmail.com
Деркач Анна Вікторівна
викладач, психолог-консультант, тренер
10-103
+380 (512) 76 92 84
centerchnu@gmail.com
Авраменко Юлія Андріївна
фахівець Центру
(координатор з питань працевлаштування студентів)
10-103
+380 (512) 76 92 84
centerchnu@gmail.com
Сараєва Наталія Вікторівна
провідний фахівець Центру
(координатор з питань соціального напрямку та дослідження інновацій в інклюзії)
4-107
+380 (512) 76 71 80
centerchnu@gmail.com;
Партенадзе Оксана Віталіївна
викладач, психолог психоаналітичної орієнтації, тренер, консультант
10-103
+380 (512) 76 92 84
centerchnu@gmail.com
Буй Дарія Володимирівна
Викладач, психолог, тренер, автор та ведучий соціально-психологічних ігор
10-103
+380 (512) 76 92 84
centerchnu@gmail.com
Шановні колеги Навчально-науковий інститут післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили, на підставі Наказу МОЗ України №446 від 22.02.2019. «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» та постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 302 «Про затвердження Положення про систему …
Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться 25 листопада 2020 року о 12:30 в аудиторії 10-109.
12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …