Кафедра англійської філології - ЧНУ iм. Петра Могили

Кафедра англійської філології


Кафедра англійської філології існує з червня 1998 р. Щороку вона випускає понад 60 студентів зі спеціальності «Мова та література (англійська)» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» і «магістр».

Головне завдання кафедри – забезпечувати якісну підготовку філологів. Викладачами кафедри було створено методичні комплекси з усіх дисциплін навчального плану спеціальності «Філологія. Англійська мова та література», до яких увійшли програми, тематичні плани, питання до самостійної роботи, контрольні питання для поточних опитувань, ККР, екзаменаційні білети для проведення підсумкового контролю, методичні вказівки до написання кваліфікаційних робіт, програми державних іспитів.

Важливою ланкою підготовки філологів є практика. Навчальну практику студенти проходять у кращих школах міста: гуманітарній гімназії № 2, спеціалізованій школі № 22, муніципальному колегіумі та в юридичному ліцеї, з якими підписано довгострокові угоди.

Усі члени кафедри активно співпрацюють із міжнародною організацією викладачів англійської мови TESOL, є її членами. До читання лекцій для студентів залучаються провідні фахівці, як вітчизняні так і професори із США, викладачі з Корпусу Миру США.
Чотири члени кафедри є членами спеціалізованої вченої ради (О.В.Пронкевич – голова, О. О. Старшова – вчений секретар, Г. Л. Колесник, Т.П.Остапчук) з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальностями: 10.01.04 – література зарубіжних країн; 10.01.06 – теорія літератури.

З метою висвітлення результатів наукової діяльності професорсько-викладацького складу ЧНУ та інших вищих навчальних закладів видається науково-методичний журнал «Новітня філологія». Статті студентів факультету подаються до молодіжного наукового журналу «Студентські наукові студії».
У перспективі розвитку кафедри заплановано залучати ще більшу кількість студентів та випускників до наукової роботи, адже кращі випускники-магістри залишаються викладати в ЧНУ імені Петра Могили на кафедрі англійської філології.

В Інституті філології працюють різноманітні клуби, у яких усі охочі можуть розкривати свої таланти.
Міжнародна діяльність кафедри англійської філології спрямована на пошуки нової інформації, залучення до університету відомих викладачів англійської філології, сприяння міжнародному обміну студентів і викладачів, на інтеграцію Інституту у світовий навчальний, культурний та науковий простір, на підвищення якості освіти майбутніх спеціалістів за допомогою міжнародних фондів і зміцнення авторитету університету за кордоном. Протягом дванадцяти років понад 20 студентів Інституту перемогли у програмі «Eurasian Undergraduate Exchange Program».

В університеті запроваджено проведення для студентів щорічних науково-практичних конференцій «Могилянські читання» та «Молодіжний Ольвійський форум», щорічної олімпіади з англійської мови (з подальшою участю у Всеукраїнській олімпіаді). Протягом більш ніж десяти років найкращі студенти двічі на рік нагороджуються премією імені Ірини Жиляєвої за високі досягнення в навчанні та соціальну активність.

Кафедра знаходиться:11-й корпус, кімн. 11-305
тел. (0512) 76-92-79

Професорсько-викладацький склад  

Матвєєва Наталія Петрівна – доктор філологічних наук, професор

Пронкевич Олександр Вікторович – доктор філологічних наук, професор

Старшова Оксана Олександрівна – в.о. завідувача кафедри, кандидат філологічних наук, доцент

Запорожець Галина Вікторівна – кандидат педагогічних наук, доцент

Зубенко Тетяна Володимирівна – кандидат педагогічних наук, доцент

Остапчук Тетяна Павлівна – кандидат філологічних наук, доцент

Кисельова Катерина Володимирівна – кандидат філологічних наук, доцент (б.в.з.)

Колесник Ганна Леонідівна – кандидат філологічних наук, доцент (б.в.з.)

Корнєва Світлана Євгенівна – кандидат філологічних наук, ст. викладач

Григор’єва Ольга Варленівна – старший викладач

Кот Світлана Юріївна – в.о. старшого викладача

Куліш Олена Юріївна – старший викладач

Рибачук Олена Леонідівна – старший викладач

Солодаєва Тетяна Олександрівна – старший викладач

Сопачова Вікторія Валентинівна – старший викладач

Сосніна Тетяна Василівна – старший викладач

Власенко Інна Василівна – викладач

Пархоменко Еліна Олександрівна – в.о. викладача

Пронкевич Костянтин Олександрович – викладач

Філоненко Олександра Геннадіївна – викладач

Фомічова Валерія Олегівна – викладач

Галла Анастасія Олегівна – аспірант, викладач-асистент

Ткаченко Юлія Вікторівна – викладач

Касько Марина Олександрівна – завідуюча кабінетом

Викладацький склад

Матвєєва Наталія Петрівна
доктор філологічних наук, професор

29

Період роботи в університеті: з 2003 року по теперішній час. У 1973 році закінчила Київський державний університет ім. Т.Г.Шевченка, одержала кваліфікацію “Філолог. Викладач російської мови та літератури.” У 1982 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата філологічних наук за темою: «Система дієслівних префіксів, не співвідносних із прийменниками у сучасній російській літературній мові (у зіставленні з українською)».
Вчене звання: доцент,  присвоєно у 1990 році. У 1997 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора філологічних наук за темою: «Лексико-семантичні труднощі писемного тексту та їх лексикографічна інтерпретація» за спеціальністю 10.02.15 – загальне мовознавство. У 2002 році отримала вчене звання професора.
Наукові інтереси: у галузі мовознавства: лексикологія, лексикографія, лінгвокогнітологія, глосологія, глосографія, концептографія тощо.
Е-mail: 
saphos@ukr.net

 

Запорожець Галина Вікторівна
доцент кафедри англійської філології, канд.педагогічних наук, доцент

Запорожець - заступник завідувача - другою після Матвєєва

Освіта та професійний шлях:
У 1979 р. закінчила Кіровоградський державний педагогічний інститут імені О.С.Пушкіна. Доцент кафедри англійської філології ЧДУ ім. П.Могили з 1998 р., завідувач кафедрою англійської філології ЧДУ ім. П. Могили з 2001 року, заступник завідуючого кафедри англійської філології, завідувач кафедрою іноземних мов 2014-2015 р. У 1980-1998 рр. – викладач, старший викладач, доцент кафедри іноземних мов Миколаївського державного педагогічного інституту. У 1995 р. пройшла підвищення кваліфікації в Університеті графства Кент в Кентербері, Англія. В 1996-1997 рр. стажувалася в Університеті штату Небраска, Омаха, США по програмі «Junior Faculty Development Program» зі спеціальності «American Studies». В 2001-2002 рр. проводила дослідження в Університеті Меріленду, Коледж Парк, США по Fulbright Senior Scholar Program зі спеціальності «American Women’s Literature». Має більше 40 наукових публікацій, брала участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, в тому числі, Зальцбург, Австрія (1995), Омаха, Небраска США (2001), Клайпеда, Литва (2004), Майамі, США (2009). Членство у професійних організаціях: міжнародна асоціація Phi Beta Delta, міжнародна організація викладачів англійської мови TESOL, організація Американських літературних студій в Україні (CALSU), член НГО «Жіноча перспектива». З 1995 р. – керівник секції англійської мови МАН в Миколаївській області.
Захист дисертації:
В 1988 р. – захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук зі спеціальності 13.00.01 – Теорія та історія педагогіки. Тема дисертації: «Виховання колективізму у студентів на основі принципу наступності в системі школа – педвуз».
Звання, нагороди та особисті відзнаки:
1992 р. – присвоєно вчене звання доцента.
2005, 2007 рр. – грамоти Міністерства освіти і науки України.
2004 р. – грамота Управління освіти і науки облдержадміністрації.
2005 р. – грамота Миколаївської міської ради.
2009 р. – «Відмінник освіти України».
2014 р. – нагрудний знак «Відмінник освіти».
2016 р. – грамота Миколаївської обласної ради.
Наукові інтереси: Американознавство та Британознавство, стилістика англійської мови, методика викладання іноземних мов у ВНЗ, академічне письмо..
Е-mail:  hzaporozhets@yahoo.com
Телефон: (0512) 76-9279

 

Пронкевич Олександр Вікторович
доктор філологічних наук, професор без вз, директор Інституту філології

Пронкевич

Професійний шлях та досягнення:
Період роботи в університеті – 14 років.
Січень-травень 2011 р. – запрошений професор Університету Монтклер Нью-Джерсі, США.
Вересень 2008 р. – відзнака Петро Могила МОН України.
Лютий 2006 р. – срібна медаль Петро Могила НаУКМА за внесок у розвиток української освіти.
Вересень–жовтень 2005 р. – стипендія Іспанського уряду для досліджень в Університеті Країни Басків.
Вересень 2004 р. – медаль Срібний равлик Львівського книжкового форуму за найкращий підручник.
2003 – квітень 2004 рр. – Фулбрайтівський науковець Університет штату Вісконсин-Медісон.
2002 р. – Учасник програми «Міжнародний гість» за підтримки держдепартаменту США.
2001 р. – Відмінник освіти України
Наукові інтереси: теорія літератури, історія іспанської літератури, методика викладання зарубіжної літератури.
Контактна інформація:
Е-mail: pronkevych@yahoo.com
Телефон: (0512) 76-92-60

Остапчук Тетяна Павлівна
доцент кафедри англійської філології, кандидат філологічних наук, доцент

Остапчук

Освіта та професійний шлях:
У 1997 р. закінчила філологічний факультет Миколаївського державного педагогічного інституту. З 2005 р. – працювала викладачем, старшим викладачем, доцентом кафедри теорії та практики перекладу, з 2015 р. – працює на посаді доцента кафедри англійської філології Інституту філології ЧНУ ім. П.Могили. У 2007-2008 рр. проходила стажування за програмою академічних обмінів імені Фулбрайта в Університеті штату Пенсільванія. У 2016 р. стала випускницею міжнародного освітнього проекту Salzburg Global Seminar.
Захист дисертацій:
2005 р. – захистила кандидатську дисертацію «Компаративістська парадигма творчості Юрія Тарнавського (на матеріалі перекладів та прози)» за спеціальністю 10.01.05 «Порівняльне літературознавство» в Інституті літератури імені Тараса Шевченка НАН України.
Звання, нагороди та особисті відзнаки:
2006 р. – присуджено вчене звання доцента кафедри теорії та практики перекладу
Наукові інтереси: порівняльне вивчення американської та української літератур, культурні студії.
Е-mail: tat_ostap@ukr.net
Телефон: (0512) 76-92-79