Індивідуальні та групові консультації


Співробітники Центру надають безкоштовні індивідуальні та групові онлайн/офлайн консультації усім учасникам освітнього процесу, які звертаються за таким видом психологічної допомоги. Консультаційні послуги надаються з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Для отримання психологічної допомоги Вам необхідно скористатися зручним способом, а саме:

  • безпосередньо звернутися до фахівців-психологів (10 корпус – ауд. 10-103 або 4 корпус – ауд. 4-107);
  • записатися на консультацію за допомогою телефону: (0512) 76-71-80, (0512) 76-92-84;
  • заповнити реєстраційну googlе-форму і працівник Центру зв’яжеться з Вами найближчим часом

На базі Центру також функціонують групи психологічної підтримки. Їхнє основне завдання – створення простору для щирого спілкування, обміну переживаннями, почуттями, обговорення подій минулого, сьогодення та планів на майбутнє.

Наразі функціонують дві групи психологічної підтримки.

Для усіх охочих студентів. Ведуча: Деркач А.В. (Група психологічної підтримки)

Для студентів з інвалідністю. Ведуча: Захарова Л.Г. (Реєстрація для участі у Групі підтримки та спілкування для студентів з інвалідністю)

При переживанні студентами та співробітниками університету складних життєвих ситуацій і труднощів, пов’язаних із війною, освітнім процесом, міжособистісною взаємодією тощо, часто виникає необхідність у психологічній допомозі фахівців-консультантів.

Співробітники Центру надають безкоштовні індивідуальні та групові онлайн / офлайн консультації усім учасникам освітнього процесу, які звертаються за даним видом психологічної допомоги. Важливо зауважити, що в умовах війни та дистанційного навчання потреба у психологічному консультуванні набула особливої актуальності та значущості.

У 2022 р. фахівцями Центру було проведено 380 консультацій: 204 у першому півріччі та 176 у другому, при цьому важливо зауважити на суттєву різницю між змістом запитів на психологічну допомогу протягом року.

Динаміка у змісті запитів на психологічну допомогу упродовж 2022 р.

Психолог Особливість запиту

в І півріччі 2022 р.

Особливість запиту

в ІІ півріччі 2022 р.

Психолог психаналітичної спрямованості

А. В. Деркач

Лютий-червень 2022 р. – актуалізований потужний запит на групову психологічну підтримку через воєнні події в Україні; виявлена потреба бути приналежним групі,

«бути поруч»

Вересень-листопад 2022 р. – актуалізована потреба в індивідуальних консультативних сесіях через повернення клієнтів з довоєнними запитами, які певний час були «замороженими»; виявлена потреба

«повернутися до себе»

Психолог арттерапевтичної спрямованості

Л. Г. Захарова

Лютий-травень     2022 р. – запит на психологічну допомогу безпосередньо пов’язаний з сильними переживаннями тривоги, розпачу, стресу, виснаження; ключове питання –

«Що зі мною?»

Червень-серпень

2022 р. – запит на психологічну допомогу зорієнтовано на прагнення відновлення та формування готовності до продуктивних дій; ключове питання клієнта –

«Що змінити?»

Вересень-листопад 2022 р. – запит на психологічну допомогу характеризується поверненням до «звичних» довоєнних питань та потреби в «енергозбереженні» клієнта; питання – «Що робити?»
Психолог-профорієнтолог Л. А. Опанасенко Лютий-серпень 2022 р. – основні проблеми клієнтів стосуються швидкої втоми, виснаження, втрати сенсу діяльності, мотивації, зміни пріоритетів (консультації проходять в тематиці війни) Вересень-листопад 2022 р. – актуалізовано питання втрати відчуття ресурсності, зниження працездатності, вигорання, руйнування старих цілей та побудови нових (консультації проходять з уникненням обговорення війни)

У межах цього напрямку протягом 2022 р. систематично проводилися групи психологічної підтримки для студентів і викладачів університету, у тому числі із залученням до співпраці колег з Асоціації психологів вищої школи України.

Зразки афіш-запрошень до участі в роботі груп підтримки