Профілактична діяльність


З метою проведення інформаційної кампанії, спрямованої на протидію булінгу та дискримінації в університеті зокрема та попередженню негативних соціальних явищ загалом, фахівцями Центру періодично організовуються зустрічі зі студентським активом, а також проводяться тематичні заняття для студентів і викладачів. Так, 23.02.2022 року в приміщенні Вченої ради студенти та співробітники університету долучилися до онлайн тренінгу Stand Up «Запобігання домаганням у громадських місцях» від L’Oréal Paris у партнерстві з Громадською організацією Hollaback та Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA Україна), 28.04.2022 р. було організовано онлайн-заняття для усіх зацікавлених тематикою тренінгу «Злість та агресія: як впоратися», а 5.10.2022 р. на основі співпраці з юридичною клінікою «Veritas» проведено заняття «Протидія кібербулінгу: психологічний та юридичний аспект» із залученням у ролі котренерів студентів юридичного факультету.

Участь у тренінгу «Запобігання домаганням у громадських місцях»

Для налагодження міжособистісної комунікації між студентами та викладачами фахівцями Центру проводяться спільні заходи з використанням інтерактивних технологій. Так, 1 лютого 2022 р. в університеті відбувся І фестиваль психологічних настільних ігор, участь в якому взяли студенти, куратори-дорадники, науковці університету.

Ігротехніки фестивалю психологічних настільних ігор

Під час фестивалю учасники знайомилися та грали в наступні ігри: «Подорож до щастя» /автор та ведуча гри – Д. В. Буй; «Діксит» / ведуча гри – Л. А. Опанасенко; «Саботер» / ведуча гри – Л. Г. Захарова; «Коло сили» / ведуча гри – О. В. Дрозд; «Story Cubes» / ведуча гри – О. Шликова; «Мої приховані ресурси» / ведуча гри – У. Дякова). У кожного учасника була можливість взяти учать у 2 іграх на вибір та «прокачати» актуальні soft skills. Cпіворганізаторами заходу виступили партнери Центру – ТОВ «Психологічний центр. Сімейний простір» та онлайн платформа «Час для себе».

З метою профілактики емоційного вигоряння серед співробітників університету у квітні та у жовтні 2022 р. Центром проводилися психологічні заняття, спрямовані на їхню психоемоційну стабілізацію та відновлення ресурсності. Це були заплановані зустрічі та стихійно організовані комунікації (наприклад, під час повітряної тривоги в укритті) з використанням метафоричних асоціативних карт чи арттерапевтичних технік.

Матеріали занять з профілактики емоційного вигоряння

Співробітниками Центру систематично готують та розміщують на офіційних сторінках структурного підрозділу в соціальних мережах інформаційні матеріали, що виконують просвітницьку функцію (підвищують психологічну культуру усіх учасників навчально-виховного процесу, посилюють ресурсність студентів і співробітників). У 2022 р. такі публікації умовно можна розділити на 2 групи:

  • інформаційні матеріали зі збереження психічного здоров’я в умовах війни: «Особливості турботи про себе», «Техніки заземлення, дихальні, арттерапевтичні техніки», «Техніки релаксації», «Засоби покращення психічного здоров’я», «Способи самопітримки», «Шкідливі звички, що виснажують», «На що спиратися, щоб пережити війну», «Збереження психосоматичного здоров’я», «Тренування психологічної стійкості», «Фантомні звуки сирени: що робити?», «Як впоратися з сильною тривогою», «Долаємо паніку», «Втрата чутливості», «Робота з власною злістю», «Прості практики, які допоможуть знизити тривожність», «Чому важливо давати волю своїм почуттям?», «Безсоння: як допомогти собі заснути», «Як в умовах війни підтримувати адекватний психічний стан», «Почуття та реакції на травматичні події», «Результати впливу травматичного досвіду»;
  • інформаційні матеріли, що розкривають психологічні аспекти дистанційного навчання: «Тайм-менеджмент в дії», «Мотиваційна інфографіка», «Відмінності між знеціненням і підтримкою», «Як справитися з невизначеністю в період війни та віднайти опору».

З метою просвітництва Центр також організовує цікаві зустрічі-знайомства з важливими інструментами для саморозвитку, самовдосконалення та самопрезентації. Так 26.08.2022 р. було проведено онлайн-тренінг «Linkedin: сучасні можливості для науковців і практиків». Тренінг було організовано спільно з А. А. Васильєвим – кандидатом економічних наук, доцентом кафедри менеджменту.

Проведення тренінгу для науковців і студентів старших курсів