З метою проведення інформаційної кампанії, спрямованої на протидію булінгу та дискримінації в університеті зокрема та попередженню негативних соціальних явищ загалом, фахівцями Центру періодично організовуються зустрічі зі студентським активом, а також проводяться тематичні заняття для студентів і викладачів. Так, 23.02.2022 року в приміщенні Вченої ради студенти та співробітники університету долучилися до онлайн тренінгу Stand Up «Запобігання домаганням у громадських місцях» від L’Oréal Paris у партнерстві з Громадською організацією Hollaback та Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA Україна), 28.04.2022 р. було організовано онлайн-заняття для усіх зацікавлених тематикою тренінгу «Злість та агресія: як впоратися», а 5.10.2022 р. на основі співпраці з юридичною клінікою «Veritas» проведено заняття «Протидія кібербулінгу: психологічний та юридичний аспект» із залученням у ролі котренерів студентів юридичного факультету.
Участь у тренінгу «Запобігання домаганням у громадських місцях»
Для налагодження міжособистісної комунікації між студентами та викладачами фахівцями Центру проводяться спільні заходи з використанням інтерактивних технологій. Так, 1 лютого 2022 р. в університеті відбувся І фестиваль психологічних настільних ігор, участь в якому взяли студенти, куратори-дорадники, науковці університету.
Ігротехніки фестивалю психологічних настільних ігор
Під час фестивалю учасники знайомилися та грали в наступні ігри: «Подорож до щастя» /автор та ведуча гри – Д. В. Буй; «Діксит» / ведуча гри – Л. А. Опанасенко; «Саботер» / ведуча гри – Л. Г. Захарова; «Коло сили» / ведуча гри – О. В. Дрозд; «Story Cubes» / ведуча гри – О. Шликова; «Мої приховані ресурси» / ведуча гри – У. Дякова). У кожного учасника була можливість взяти учать у 2 іграх на вибір та «прокачати» актуальні soft skills. Cпіворганізаторами заходу виступили партнери Центру – ТОВ «Психологічний центр. Сімейний простір» та онлайн платформа «Час для себе».
З метою профілактики емоційного вигоряння серед співробітників університету у квітні та у жовтні 2022 р. Центром проводилися психологічні заняття, спрямовані на їхню психоемоційну стабілізацію та відновлення ресурсності. Це були заплановані зустрічі та стихійно організовані комунікації (наприклад, під час повітряної тривоги в укритті) з використанням метафоричних асоціативних карт чи арттерапевтичних технік.
Матеріали занять з профілактики емоційного вигоряння
Співробітниками Центру систематично готують та розміщують на офіційних сторінках структурного підрозділу в соціальних мережах інформаційні матеріали, що виконують просвітницьку функцію (підвищують психологічну культуру усіх учасників навчально-виховного процесу, посилюють ресурсність студентів і співробітників). У 2022 р. такі публікації умовно можна розділити на 2 групи:
З метою просвітництва Центр також організовує цікаві зустрічі-знайомства з важливими інструментами для саморозвитку, самовдосконалення та самопрезентації. Так 26.08.2022 р. було проведено онлайн-тренінг «Linkedin: сучасні можливості для науковців і практиків». Тренінг було організовано спільно з А. А. Васильєвим – кандидатом економічних наук, доцентом кафедри менеджменту.
Проведення тренінгу для науковців і студентів старших курсів