Навчально-інформаційна база (ОПП, НП, РПД)
Кінцеві, підсумкові та інтегративні результати навчання, що визначають нормативний зміст підготовки:
- Вміння аналізувати проблеми щодо створення програмного забезпечення.
- Вміння спілкуватися в діалоговому режимі в галузі професійної діяльності з колегами та експертами предметних областей.
- Вміння використовувати інформаційні та комунікативні технології при спілкуванні, обміні, зборі, аналізі, обробці інформації.
- Вміння демонструвати процеси та результати професійної діяльності, розроблюючи презентації, звіти.
- Розуміти, аналізувати, цілеспрямовано шукати і вибирати необхідні для вирішення професійних завдань інформаційно-довідникові ресурси і знання з урахуванням сучасних досягнень науки і техніки.
- Знати та вміти використовувати методи та засоби збору, формулювання та аналізу вимог до програмного забезпечення.
- Проводити передпроектне обстеження предметної області, системний аналіз об’єкта проектування.
- Знати, розуміти і застосовувати ефективні підходи щодо проектування програмного забезпечення.
- Вибирати вихідні дані для проектування, керуючись формальними методами опису вимог та моделювання.
- Знати, розуміти основні процеси, фази та ітерації життєвого циклу програмного забезпечення.
- Знати і застосовувати методи розробки алгоритмів, конструювання програмного забезпечення та структур даних і знань.
- Мотивовано обирати мови програмування для розв’язання завдань створення і супроводження програмного забезпечення.
- Застосовувати на практиці інструментальні програмні засоби доменного аналізу, проектування, тестування, візуалізації, вимірювань та документування програмного забезпечення.
- Знати, розуміти і застосовувати сучасні підходи щодо оцінки та забезпечення якості програмного забезпечення.
- Знати, розуміти і застосовувати професійні стандарти і інші нормативно-правові документи в галузі інженерії програмного забезпечення.
- Знати, розуміти, аналізувати, вибирати, кваліфіковано застосовувати засоби забезпечення інформаційної безпеки і цілісності даних відповідно до розв’язуваних прикладних завдань та створюваних програмних систем.
- Знати, розуміти і застосовувати відповідні математичні поняття, методи доменного, системного і об’єктно-орієнтованого аналізів та математичного моделювання для розробки програмного забезпечення.
- Мати навички участі у командній розробці, погодженні, оформленні і випуску всіх видів програмної документації.
- Знати, розуміти і застосовувати на практиці фундаментальні концепції і основні принципи функціонування мовних, інструментальних і обчислювальних засобів інженерії програмного забезпечення.
- Знати кодекс професійної етики, розуміти соціальну значимість та культурні аспекти інженерії програмного забезпечення і дотримуватись їх в професійній діяльності.
- Вміти проводити розрахунок економічної ефективності програмних систем.
- Аналізувати, оцінювати і вибирати інструментальні та обчислювальні засоби, технології, алгоритмічні і програмні рішення для розв’язання завдань інженерії програмного забезпечення.
- Знати і уміти застосовувати інформаційні технології обробки, зберігання та передачі даних.
- Знати та вміти застосовувати методи та засоби управління проектами.
- Вміти застосовувати методи компонентної розробки програмного забезпечення, виділяючи інтерфейси і реалізації та взаємодію між модулями, підсистемами і компонентами.
- Знати та вміти застосовувати методи верифікації та валідації програмного забезпечення.
- Знати та мати навички реалізації основних алгоритмів та структур даних програмування.
- Знати та вміти застосовувати технології та методи проектування та програмування.
- Знати основи захисту виробничого персоналу і населення від аварій, катастроф, здійснювати моніторинг за відповідністю виробничих процесів вимогам систем охорони навколишнього середовища і безпеки життєдіяльності.
Знання і розуміння:
- ґрунтовна математична підготовка в області дискретної математики , обчислювальної математики, алгоритмів і теорії склад¬ності, теорії ймовірностей, теорії прийняття рішень; ґрунтовні знання мов та парадигм програмування, технологій програмування, операційних систем;
- знання та уміння застосовувати інструментальні засоби розробки програмних систем;
- базові знання в області системних досліджень, моделюванні систем, системному аналізі об’єктів інформатизації;
- базові знання в області комп’ютерної інженерії (комп’ютерна схемотехніка, архітектура комп’ютерів, мікропроцесорні сис¬теми, комп’ютерні мережі;
- знання сучасних теорій організації баз даних та знань, методів і технологій їх розробки;
- базові знання технологій розподілених систем та паралельних обчислень;
- базові знання WEB-технологій.
Застосування знань і розумінь:
- Бакалавр комп’ютерних наук отримує підготовку, достатню для роботи в ІТ-службах підприємств і організацій різних галу¬зей і форм власності.
- Бакалавр комп’ютерних наук має такі здатності:
здатність до дослідницької роботи;володіння методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації об’єктів інформатизації; здатність до аналіз та синтезу науково-технічної, природничо-наукової та загальнонаукової інформації; здатність до роботи в команді; професійне володіння комп’ютером та Інформаційними технологіями; здатність до проектної діяльності в галузі інформаційних технологій; знання сучасних технологій та Інструментальних засобів розробки програмних систем; здатність до логічного та алгоритмічного мислення в процесі розроблення математичного та програмного забезпечення ін¬формаційних систем.
- Бакалавр комп’ютерних наук може виконувати функції системного аналітика, фахівця з інформаційних технологій, фахівця з розробки та тестування програмного забезпечення.
Формування суджень:
логічна аргументація; аналітичне мислення; володіння понятійним апаратом і теоретичними знаннями в області інформаційних технологій; володіння технологіями діагностики, оцінки і перетворення об’єктів інформатизації; володіння дослідницьким інструментарієм, необхідним для вдосконалення та перетворення об’єктів інформатизації; здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з математики, фізики, інформатики та наук про Землю для дослідження об’єктів і процесів інформатизації; здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички для вирішення практичних завдань в га¬лузі комп’ютерних наук.
Знання і розуміння:
- Знання основ філософії, соціалізації особистості, етичних цінностей
- Знання основ вищої математики, фізики, теорії електричних та магнітних кіл, теорії ймовірності та математичної статистики, теорії алгоритмів та методів обчислень, дискретної математики, комп’ютерної електроніки в обсязі, достатньому для використання математичного апарату в професійної діяльності
- Знання програмування; логічних та арифметичних основ комп’ютерів; архітектури комп’ютерів; системного програмування; сучасних операційних систем; комп’ютерних систем та мереж; програмування для паралельних систем; організації баз даних; основ захисту інформації; інженерії програмного забезпечення
Застосування знань і розумінь:
- Уміння використовувати набути знання в професійної діяльності
- Уміння застосовувати базові знання математичної та природничо-наукової підготовки, виконувати необхідні розрахунки в професійної діяльності
- Уміння застосовувати набути знання в професійної діяльності під час розробки апаратних і програмних засобів комп’ютерних систем і мереж
- Уміння застосовувати технології розробки апаратного та програмного забезпечення комп’ютерних систем і мереж на практиці; застосовувати засоби колективної розробки комп’ютерних систем і мереж; оформляти технічну документацію
124 Системний аналіз
Навчально-методичне забезпечення (2023 р. вступу)
Освітньо-професійна програма
Навчальний план
Галузь знань: 12 Інформаційні технології
Спеціальність: 124 Системний аналіз
Освітня програма: Системний аналіз
Кваліфікація: Бакалавр з системного аналізу
151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
Навчально-методичне забезпечення (2023 р. вступу)
Навчально-методичне забезпечення (2020 р. вступу)
Навчально-методичне забезпечення (2019 р. вступу)
Галузь знань: 15 Автоматизація та приладобудування
Спеціальність: 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
Освітня програма: Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
Кваліфікація: Бакалавр з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій
Знання і розуміння:
- дисциплін гуманітарної та соціально-економічної підготовки;
- основ математичної та природничо-наукової підготовки в обсязі, необхідному для успішного засвоєння теоретичних та прикладних питань з системного аналізу та інформатики;
- профілюючих і спеціальних дисципліни професійної та практичної підготовки для формування знань, умінь, навиків та компетенцій з теоретичних та прикладних питань методів і систем прийняття рішень.
Застосування знань і розуміння:
- вміти на практиці використовувати принципи наукової діяльності, застосовувати одержані в області математики, системного аналізу та інформатики знання для розв’язання конкретних методологічних, науково-практичних, виробничих, інформаційно-пошукових та інших задач;
- використовувати сучасні інформаційні технології та комп’ютерну техніку для побудови та обслуговування інформаційних комп’ютеризованих систем у різних галузях науки і техніки.
Формування суджень:
здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з математики, фізики та комп’ютерних наук; здатність здійснювати економічний, технічний та системний аналіз інноваційних проектів; здатність використовувати професійні знання та практичні навички для вирішення практичних завдань з напряму «Комп’ютерні науки».
Галузь знань: 12 Інформаційні технології
Спеціальність: 123 Комп’ютерна інженерія
Освітня програма: Комп’ютерна інженерія
Кваліфікація: Магістр з комп’ютерної інженерії
ДОКТОР ФІЛОСОФІІ (PhD)
122 Комп’ютерні науки
Навчально-методичне забезпечення (2022 рік вступу)
Навчально-методичне забезпечення (2021 рік вступу)
Навчально-методичне забезпечення (2019 рік вступу)
Навчально-методичне забезпечення (2018 рік вступу)
Навчально-методичне забезпечення (2017 рік вступу)
Галузь знань: 12 Інформаційні технології
Спеціальність: 122 Комп’ютерні науки
Освітня програма: Комп’ютерні науки
Кваліфікація: Доктор філософії
123 Комп’ютерна інженерія
Навчально-методичне забезпечення (2022 рік вступу)
Галузь знань: 12 Інформаційні технології
Спеціальність: 123 Комп’ютерна інженерія
Освітня програма: Комп’ютерна інженерія
Кваліфікація: Доктор філософії