Контактна інформація:
2-й корпус, каб. 2-305
(0512) 76-92-75
Спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія»:
бакалавр – 4 роки
магістр – 1,5 роки
PhD – 4 роки
Фахівці з комп’ютерної інженерії – розробники апаратного і програмного забезпечення, а також їх інтеграції, для комп’ютерних і телекомунікаційних систем та мереж.
Комп’ютерні інженери займаються багатьма аспектами обчислень: від проектування окремих мікропроцесорів, комп’ютерів і суперкомп’ютерів до проектування мікросхем. Зазвичай завдання, пов’язані з комп’ютерною інженерією, включають написання програм і мікропрограм для вбудованих мікроконтролерів, проектування надвеликих інтегральних схем, аналогових давачів, плат змішаних сигналів, а також розробку операційних систем. Також працюють над дослідженнями для робототехніки, які спираються на використанні цифрових систем для управління і контролю електричних систем, таких як двигуни, системи зв’язку, давачі та інше.
При кафедрі функціонує студентський науковий гурток “Комп’ютерні системи та компоненти”.
Фахівці з комп’ютерної інженерії виконують наступні завдання:
розроблення прикладного та системного програмного забезпечення
розроблення програмного забезпечення для вбудованих комп’ютерних систем
проектування мікропроцесорних та мікроконтролерних пристроїв
розроблення аналогових та гібридних плат
проведення досліджень для робототехніки – синтезу систем керування двигунами, давачами та іншим устаткуванням
проектування, налагодження та обслуговування комп’ютерних мереж
розробка операційних систем та інших системних програм
Акредитація
Освітні програми для освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавр та магістр пройшли акредитацію Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).
Професійна підготовка студентів
Бакалавр зі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»:
Випускники працюють на посадах:
технік із системного адміністрування;
інженер з комп’ютерних систем;
конструктор комп’ютерних систем;
прикладний та системний програміст;
аналітик операційного та прикладного ПЗ та інші
Пiсля бакалаврату студенти можуть продовжити навчання для здобуття академічного ступеня магiстра.
Магістр зі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»:
На навчання приймаються особи, які мають базову (бакалавр) вищу освіту зі спорідненої спеціальності.
Випускники є фахівцями в галузі:
програмування,
розробки та супроводу комп’ютерних програм,
проектування та обслуговування комп’ютерних систем і мереж
Академічний ступінь магістра передбачає більш глибоке освоєння теорії за обраним профілем, підготовку до науково-дослідної, управлінської та педагогічної діяльності за обраним напрямом.
Випускники можуть продовжити навчання в аспірантурі у галузі комп’ютерної техніки або обрати для себе кар’єру, пов’язану з комп’ютерами та їх застосуванням у сфері високих технологій.
PhD зі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»:
Відповідає паспорту спеціальності 05.13.05 – комп’ютерні системи та компоненти.
Спеціальність охоплює проблеми створення ефективного інструментального забезпечення інформаційних технологій:
організацію принципово нових і вдосконалення існуючих комп’ютеризованих і комп’ютерних систем і мереж, їх апаратних і програмних засобів, розподілених комп’ютерних систем, методів і засобів реалізації комунікацій в них
розроблення наукових фізико-технологічних, логічних, алгоритмічних, мовно-програмних основ побудови й автоматизації проектування апаратних і програмних засобів
науково-технічні дослідження та розроблення в галузі первинних і вторинних системних перетворень інформації, аналогових, гібридних і цифрових компонентів комп’ютерних систем, методів і засобів опрацювання знань і природомовних інформаційних об’єктів
створення алгоритмічного, апаратно-програмного, контрольно-діагностичного й інформаційно-вимірювального забезпечення процесів утворення, збору, зберігання, захисту, обробки, передачі, вводу, виводу та перетворення інформації в комп’ютерних та інформаційно-вимірювальних системах і мережах
визначення, вимірювання й оцінку параметрів комп’ютерних систем, мереж та їх компонентів
Значення розв’язання наукових і технічних проблем даної спеціальності для народного господарства полягає у створенні та вдосконаленні теоретичної та програмно-технічної бази засобів комп’ютерних систем, мереж та їх компонентів, що мають високі функціональні, структурні й експлуатаційні якості та забезпечують зростання ефективності їх використання в усіх сферах народного господарства.
Наукова робота студентів
2021 рік
Студент 3 курсу спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія Сергій Овчар представив прототип розробки MPBoard для випуску каналу Факти каналу ICTV.
2020 рік
В ЧНУ ім. Петра Могили пройшов конкурс студентських стартап-проєктів Startup BSNU 2020.
До фіналу були відібрані наступні стартап проекти, що були виконані студентами кафедри комп’ютерної інженерії:
— MPBoard
— Pixium
— Elxy
— E-Cup
— Electro teacher
— ECond
До ЧНУ імені Петра Могили з робочим візитом завітали польські делегати. У рамках Проєкту Міністерства Інвестицій і Розвитку Республіки Польща «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвиток польсько-українського економічного співробітництва». Регіональний фонд підтримки підприємництва в Миколаївській області та Польська Агенція з Розвитку Підприємництва (ПАРП) провела переговори. Результатом стало включення Миколаївської області в ролі партнера Проєкту.«HomeMappy» – спеціальний додаток на телефон, який допоможе людям з вадами зору або інвалідністю легше знаходити потрібні речі в приміщеннях, який представляла студентка кафедри комп’ютерної інженерії Ірина Сімакова.
2019 рік
Неймовірно активний виставковий процес форуму та зашкалююча зацікавленість стартапом Homemappy факультету комп’ютерних наук Чорноморського національного університету ім. П.Могили на Другому Форумі регіонів України та Білорусі, що відбувається 3-4 жовтня у м.Житомірі. Стартап-проект Homemappy представлeний на виставці “Високих технологій, робототехніки, мехатроніки та старпапів” одним з учасників Русланом Чернявським, студентом спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія
Переможці Всеукраїнського фестивалю інновацій. Третє місце виборола команда миколаївської «Могилянки» за проект Home Mappy. Основна мета розробки – допомогти людям зі слабким зором або обмеженими можливостями легко знаходити предмети у своєму домі. Розробка розпізнає об’єкт і за допомогою голосового супроводження може довести людину до необхідного місця. До складу команди входять студенти факультету комп’ютерних наук (Ірина Сімакова, Артем Шевченко) та факультету економічного наук (Яна Тараненко, Святослав Лінчевський). Також участь у розробці проекту брали участь студенти спеціальності «Комп’ютерна інженерія» Сергій Рибченко, Костянтин Плюснін, Руслан Чернявський, Дмитро Чумаченко. Ментор команди — старший викладач кафедри комп’ютерної інженерії Іван Бурлаченко.
Леонов Артем на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізацій «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика», який відбувся 22–26 квітня 2019 р. у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» диплом ІІ ступеню отримав студент 4-ого курсу спеціальності “Компютерна інженерія”.
Студенти спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія представляють наукові роботи на Second International Workshop on Computer Modeling and Intelligent Systems (CMIS-2019) у м. Запоріжжя.
Олена Бондаренко та Ірина Сімакова презентували результати досліджень “Internet-of-Things Device Set Configuration for Connection to Wireless Local Area Network”. Олексій Тогоєв презентував результати досліджень “Development the Heat Leak Detection Method for Hidden Thermal Objects by Means the Information Measuring Computer System”.
Наукова конференція “Інтелектуальні інформаційні системи” ЧНУ ім. Петра Могили. В рамках проведення конференції відбулися передзахисти магістерських робіт за спеціальністю “Комп’ютерна інженерія”. Магістранти показали, що вони здатні використовувати сучасні комп’ютерні технології для вирішення прикладних задач та готові продовжувати працювати у цьому напрямку.
Факультет комп’ютерних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили запрошує Вас відвідати конкурс студентських проектів «Startup BSNU-2019». Конкурс Startup BSNU 2019 – це конкурс інноваційних студентських проектів у галузі інформаційних технологій. До фіналу були відібрані такі стартап-проекти кафедри комп’ютерної інженерії:
Thunder drones
Snipper
Touch&Go
HomeMappy
CheckMiracle
Tasko
BSE
Waypple
ReadyFood
Наукові проекти студентів спеціальності “Комп’ютерна інженерія”. День відкритих дверей ЧНУ ім Петра Могили 30 вересня 2019. За будь-якою гарною подією знаходиться велика кількість титанічних зусиль і найідеальніший колектив Факультету Комп’ютерних Наук
2018 рік
Студенти кафедри комп’ютерної інженерії, що є розробниками Snipper, побували у Києві. Неймовірний досвід і мотивація Міжнародний форум «Іnnovation Market» – місце зустрічі винахідників, виробників та вендорів провідних інноваційних технологій, експертів в сфері інновацій, авторів стартап – проектів, представників бізнесу, представників інвестиційно – фінансових установ, консультантів у сфері захисту інтелектуальної власності.
Наукові проекти студентів: мініатюрний геймпад, мобільний застосунок для відображення відео у доповненій реальності та адаптивна сонячна панель на виставці “Наукові пікніки 2018”.
Участь студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили у виставці-презентації досягнень закладів вищої та професійно-технічної освіти до дня Миколаївської області. Адже Могилянка має потужний науковий потенціал та досягнення в різних сферах діяльності
1-е місце на Golden Byte Mykolaiv 2018! Кирило Данилов і Єгор Ухань (кафедра комп’ютерної інженерії ФКУ ЧНУ ім. Петра Могили) в самому розпалі травневих свят Виграїв призове місце і представлятимуть стартап Tringl в Києві.
Стартап Тringl. Презентація – найважливіша частина міжнародного IT-чемпіонату Golden Byte 2018 у м. Киїів. Вся відповідальність покладається на СЕО. На фото Кирило Данилов у розпалі пітчингу. СТО, Єгор Ухань, сидячи за столиком – завжди готовий відповісти на нещадні запитання журі.
Студентки 4-ого курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» Кременченко Олена та Завалко Єлизавета на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» отримали диплом ІІ ступеню!!! (Керівник д.т.н., професор Хомченко Анатолій Никифорович).
2017 рік
Перше місце отримала команда з пристроєм «PlayStick» – мініатюрний геймпад для смартфонів та планшетів. 27-28 вересня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка вібувся загальноукраїнський конкурс стартапів під егідою Міністерства освіти і науки України. Проект-переможець був розроблений студентами кафедри комп’ютерної інженерії факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили під керівництвом старшого викладача кафедри Івана Бурлаченка. Ринок смартфонів стрімко зростає, тому сфера ігрової індустрії захоплює мобільні платформи. Звичайний смартфон надає дуже обмежену функціональність керування ігровим персонажем. Наша інноваційна пропозиція периферійного пристрою (геймпада) допоможе вирішити проблему зручності ігрового процесу. Ігри не єдина сфера, в якій може застосовуватись пристрій.
21-24 листопада 2017 р. у Києві відбувся Міжнародний Форум “INNOVATION MARKET” (МФІМ). «INNOVATION MARKET» – це місце зустрічі новаторів, винахідників, виробників провідних інноваційних технологій, авторів Startup-проектів із представниками підприємств, акселераторами інвестиційних проектів, експертами в різних галузях економіки, консультантами у сфері захисту інтелектуальної власності, представниками інвестиційно-фінансових установ України та Китаю, з політичними лідерами України. МФІМ проводився згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 864-р «Про проведення Міжнародного форуму ”INNOVATION MARKET”». Серед головних організаторів Форуму –Міністерство освіти і науки України. На Startup-алеї був представлений PlayStick – інноваційна пропозиція геймпаду, яка покликана вирішити проблему зручності процесу керування як персонажами комп’ютерних ігор, так і БПЛА. Playstick характеризується компактністю, ціною, великою швидкістю в мережевих (командних) іграх, підтримкою oldschool-емуляторів та розширеною функціональністю при керуванні БПЛА. Склад команди: засновник проекту Бурлаченко Іван, СЕО Кременченко Олена, СІО Завалко Єлизавета, СТО Петренко Іван, інженери-розробники Філін Віталій, Полторак Микола, Братченко Юрій (кафедра комп’ютерної інженерії, 4-й курс), CFO Борейко Микита (факультет економічниx наук, 4-й курс).
2016 рік
22-24 березня на базі Вінницького національного технічного університету проходив Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт із напряму «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація» Дипломом I ступеня Румянков Дмитро Ігорович Модифікація метода шифрування з використанням операції XOR для створення корпоративного мессенджера віддалених філій Модифікація метода шифрування з використанням операції XOR для створення корпоративного мессенджера віддалених філій. (керівник Журавська Ірина Миколаївна, к.т.н, доц.) Дипломом II ступеня Єндзевич Олександр Володимирович Програмний модуль інформаційної системи з використанням BLE-пристроїв для аналізу клієнтської активності у торговельних комплексах ( керівник Бурлаченко І.С.) http://impuls.vntu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=2861%3A2016-03-31-19-58-58&catid=4%3A2014-02-07-12-35-57&Itemid=2&lang=en
Участь у стартапах є запорукою розвитку та вдалого працевлаштування студентів. 80% учасників, що зайняли призові місця, за 3 роки вже реалізували себе професіонально, але спочатку був “Mohylianka FCS Forum” 2016 року. Це конкурс ідей та стартапів факультету комп’ютерниих наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Під час заходу студенти – учасники мали змогу презентувати та відстояти честь власних IT розробок.Загалом за перемогу боролися 10 команд із потужним інтелектуальним потенціалом.Представлені розробки виявились дуже цікавими та іноваційними.
Матерільно-технічне забезпечення
Для здійснення підготовки висококваліфікованих фахівців та реалізації навчально-дослідних програм, факультет КН забезпечено сучасною комп’ютерної технікою та обладнанням:
12 комп’ютерних класів, оснащених сучасною комп’ютерною технікою та засобами візуалізації
комп’ютерна лабораторія, створена сумісно з компанією GlobalLogic Ukraine
клас дистанційного навчання MOODLE, створений за підтримкою Tempus-Tacis Joint European Project
навчально-дослідницькі лабораторії:
реконфігурованих систем «FPGA»
вбудованих систем «Embedded Systems»
мікропроцесорної техніки та систем реального часу
системного програмного забезпечення
інформаційних систем та баз даних.
Навчання здійснюється на професійному ліцензійному програмному забезпеченні. В університеті є вільний доступ до мережі Internet та внутрішньої університетської мережі, в якій кожному студенту виділено власний аккаунт.
Підготовка з програмування
Кафедра комп’ютерної інженерії забезпечує надання ґрунтовних знань з мов програмування та технологій:
на яких можуть працювати випускники спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»:
інженер-програміст
прикладний програміст
системний програміст
програміст баз даних
веб-програміст
веб-дизайнер
тестувальник програмного забезпечення
спеціаліст із захисту інформації
інженер з комп’ютерних систем
проектувальник комп’ютерних мереж
системний адміністратор
адміністратор баз даних
технік-програміст
консультант з ІТ-систем
керівник проектів в області ІТ
спеціаліст по інформаційним системам
1С-програміст
спеціаліст служби технічної підтримки
викладач вищого навчального закладу (асистент)
науковий співробітник (молодший науковий співробітник)
Кадровий склад
Кваліфіковану професійну підготовку фахівців здійснюють 2 доктори наук, професори; 7 кандидатів наук, доцентів; 3 старших викладачів; 4 асистенти.
Викладачі
Крайник Ярослав Михайлович
Посада:
зав. кафедри, кандидат технічних наук, доцент
2015 р. – переможець обласного конкурсу наукових робіт молодих учених Миколаївської області в номінації «Технічні науки».
2016 р. – захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 05.13.05 – Комп’ютерні системи та компоненти
2017 р. – переможець конкурсу стартапів Vernadsky Challenge
2017-2019 рр. – навчався у докторантурі
2019 р. – отримав вчене звання доцента кафедри комп’ютерної інженерії
2020-2021 рр. – успішне проходження 2 акредитацій НАЗЯВО (1 з них в якості гаранта)
2021 р. – нагороджений грамотою Департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації
2020-2021 рр. – стипендіат стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених.
2021-2022 – експерт НАЗЯВО
Має сертифікат про знання англійської мови на рівні B2. Рівень володіння німецькою мовою – A2. Є головою організаційного комітету міжнародного воркшопу Information-Communication Technologies & Embedded Systems (індексується у Scopus). Є членом Ради молодих науковців при МОН України. Є рецензентом видань, що публікуються Elsevier, IEEE, River Publishers та Springer. Перший в історії випускник факультету комп’ютерних наук на посаді завідувача кафедри факультету.
Посада:
декан факультету комп’ютерних наук, доцент кафедри комп’ютерної інженерії, кандидат технічних наук, доцент
2012 р. – присуджено вчене звання доцента кафедри інженерної графіки
2019 р. – грамота ЧНУ ім. Петра Могили
2021 р. – почесна грамота Миколаївської міської ради
2021 р. – Подяка Міністерства освіти та науки України
2021 р. – пам’ятна медаль на честь 30-ти річчя Незалежності України
2018 р – міжнародне стажування Uniwersytet Warszawski (Warszaw, Poland) та Uniwersytet Jagielloński (Kraków, Poland) за проектом «Інноваційний університет та лідерство. Фаза IV: комунікаційні стратегії та відносини університет – школа»
Посада:
к.т.н., ст. викладач каф. комп’ютерної інженерії.
Має більш ніж 3-річний досвід роботи в якості PHP розробника (HighLoad, ZF2, Symfony2)
2014 р. – захист кандидатської дисертації за спеціальністю 05.13.05 «Комп’ютерні системи та компоненти»» на тему «Моделі, методи та засоби забезпечення функціонування комп’ютерних систем спеціального призначення в умовах обмеженого енергозабезпечення» в Черкаському державному технологічному університеті.
Посада:
Провідний фахівець кафедри комп’ютерної інженерії, за сумісництвом ст. викладач кафедри.
Закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості , економічний факультет
Працювала на посадах інженера, інженера-програміста 1-ої категорії в ЧФ ЦНІІ «Центр», держподатінспектором, головним держподатінспектором в обласній державній адміністрації.
Контактна інформація:
nina.romanova@chmnu.edu.ua
Христо Олександр Іванович
Посада:
старший науковий співробітник Інституту імпульсних процесів і технологій НАН України,
старший викладач-сумісник, кандидат технічних наук