У ЧНУ проведено заняття у рамках проекту «Школа юних дипломатів»


Минулого тижня у миколаївській «Могилянці» стартував молодіжний навчально-профорієнтаційний проект «Школа юних дипломатів», у рамках якого було проведено зустрічі зі старшокласниками миколаївських шкіл, у яких також брали участь студенти другого та четвертого курсів спеціальності «Міжнародні відносини».

Проведення заходу стало можливим за співпраці кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови (ТПП з АМ) та кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики (МВ та ЗП). Організаторами «Школи юних дипломатів» стали: к.політ.н., в.о. ст.викл. Маргарита Лимар, викл. Олександра Синельникова, в.о. ст.викл. Юлія Чернова (кафедра ТТП з АМ); к.і.н., доц. б.в.з. Людмила Вовчук, к.політ.н, ст.викл. Ірина Тихоненко (кафедра МВ та ЗП). Керівник та координатор Школи – Маргарита Лимар.

Під час осінніх канікул учні Миколаївських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 1, № 33 № 60 та Миколаївської гімназії № 41 отримали змогу ознайомитися з основами професії дипломата, розширити англомовний словниковий запас з базової лексики, набути корисних знань з питань ведення переговорів і публічного виступу, взяти участь у навчальних заходах (інтелектуальних іграх та вікторинах).

Темами спілкування було обрано такі:

1. Мистецтво дипломатії та професія дипломата. Знання іноземних мов як частина дипломатичної практики (28 жовтня)
2. Візити як основа дипломатії: різновиди та особливості (30 жовтня)
3. Тактики та стратегії переговорного процесу (1 листопада)

Окрім того, студенти 292 групи імітували процедуру проведення офіційного візиту, а студенти 491 групи організували екологічний міні-саміт. Виступи було проведено англійською, німецькою, іспанською, китайською, турецькою, французькою мовами.

Корисним відпочинком стали інтелектуальні ігри українською та англійською мовами, які перевірили ерудованість учасників та збагатили їх знаннями з питань національних символік, державних устроїв, видатних особистостей країн світу. За перемогу у фінальній вікторині учасники отримали призи із логотипом та гербом університету.

Запрошеним гостем «Школи юних дипломатів» став Джошуа Вентц (Joshua Wentz), волонтер Корпусу миру в Україні, який наразі працює викладачем кафедри ТТП з АМ. Пан Вентц розповів учням про специфіку міжнародних відносин, важливість колективного протистояння міжнародним викликам, та місію Корпусу миру.

По завершенні занять учні та студенти отримати сертифікати учасників.

У поточному навчальному році роботу «Школи юного дипломата» планується продовжити у форматі студентського гуртка.

Організатори «Школи юного дипломата» висловлюють подяку завідуючій кафедри ТПП з АМ, к.філол.н., доц. Галині Миколаївні Кузенко, та завідувачу кафедри МВ та ЗП д.і.н., проф. Олександру Петровичу Тригубу; адміністрації університету та особисто ректору Леоніду Павловичу Клименку за всебічну підтримку та сприяння організації та проведенню проекту.