У ЧНУ проведено заняття у рамках проекту «Школа юних дипломатів»


Минулого тижня у миколаївській «Могилянці» стартував молодіжний навчально-профорієнтаційний проект «Школа юних дипломатів», у рамках якого було проведено зустрічі зі старшокласниками миколаївських шкіл, у яких також брали участь студенти другого та четвертого курсів спеціальності «Міжнародні відносини».

Проведення заходу стало можливим за співпраці кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови (ТПП з АМ) та кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики (МВ та ЗП). Організаторами «Школи юних дипломатів» стали: к.політ.н., в.о. ст.викл. Маргарита Лимар, викл. Олександра Синельникова, в.о. ст.викл. Юлія Чернова (кафедра ТТП з АМ); к.і.н., доц. б.в.з. Людмила Вовчук, к.політ.н, ст.викл. Ірина Тихоненко (кафедра МВ та ЗП). Керівник та координатор Школи – Маргарита Лимар.

Під час осінніх канікул учні Миколаївських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 1, № 33 № 60 та Миколаївської гімназії № 41 отримали змогу ознайомитися з основами професії дипломата, розширити англомовний словниковий запас з базової лексики, набути корисних знань з питань ведення переговорів і публічного виступу, взяти участь у навчальних заходах (інтелектуальних іграх та вікторинах).

Темами спілкування було обрано такі:

1. Мистецтво дипломатії та професія дипломата. Знання іноземних мов як частина дипломатичної практики (28 жовтня)
2. Візити як основа дипломатії: різновиди та особливості (30 жовтня)
3. Тактики та стратегії переговорного процесу (1 листопада)

Окрім того, студенти 292 групи імітували процедуру проведення офіційного візиту, а студенти 491 групи організували екологічний міні-саміт. Виступи було проведено англійською, німецькою, іспанською, китайською, турецькою, французькою мовами.

Корисним відпочинком стали інтелектуальні ігри українською та англійською мовами, які перевірили ерудованість учасників та збагатили їх знаннями з питань національних символік, державних устроїв, видатних особистостей країн світу. За перемогу у фінальній вікторині учасники отримали призи із логотипом та гербом університету.

Запрошеним гостем «Школи юних дипломатів» став Джошуа Вентц (Joshua Wentz), волонтер Корпусу миру в Україні, який наразі працює викладачем кафедри ТТП з АМ. Пан Вентц розповів учням про специфіку міжнародних відносин, важливість колективного протистояння міжнародним викликам, та місію Корпусу миру.

По завершенні занять учні та студенти отримати сертифікати учасників.

У поточному навчальному році роботу «Школи юного дипломата» планується продовжити у форматі студентського гуртка.

Організатори «Школи юного дипломата» висловлюють подяку завідуючій кафедри ТПП з АМ, к.філол.н., доц. Галині Миколаївні Кузенко, та завідувачу кафедри МВ та ЗП д.і.н., проф. Олександру Петровичу Тригубу; адміністрації університету та особисто ректору Леоніду Павловичу Клименку за всебічну підтримку та сприяння організації та проведенню проекту.

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …