У ЧНУ проведено заняття у рамках проекту «Школа юних дипломатів»


Минулого тижня у миколаївській «Могилянці» стартував молодіжний навчально-профорієнтаційний проект «Школа юних дипломатів», у рамках якого було проведено зустрічі зі старшокласниками миколаївських шкіл, у яких також брали участь студенти другого та четвертого курсів спеціальності «Міжнародні відносини».

Проведення заходу стало можливим за співпраці кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови (ТПП з АМ) та кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики (МВ та ЗП). Організаторами «Школи юних дипломатів» стали: к.політ.н., в.о. ст.викл. Маргарита Лимар, викл. Олександра Синельникова, в.о. ст.викл. Юлія Чернова (кафедра ТТП з АМ); к.і.н., доц. б.в.з. Людмила Вовчук, к.політ.н, ст.викл. Ірина Тихоненко (кафедра МВ та ЗП). Керівник та координатор Школи – Маргарита Лимар.

Під час осінніх канікул учні Миколаївських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 1, № 33 № 60 та Миколаївської гімназії № 41 отримали змогу ознайомитися з основами професії дипломата, розширити англомовний словниковий запас з базової лексики, набути корисних знань з питань ведення переговорів і публічного виступу, взяти участь у навчальних заходах (інтелектуальних іграх та вікторинах).

Темами спілкування було обрано такі:

1. Мистецтво дипломатії та професія дипломата. Знання іноземних мов як частина дипломатичної практики (28 жовтня)
2. Візити як основа дипломатії: різновиди та особливості (30 жовтня)
3. Тактики та стратегії переговорного процесу (1 листопада)

Окрім того, студенти 292 групи імітували процедуру проведення офіційного візиту, а студенти 491 групи організували екологічний міні-саміт. Виступи було проведено англійською, німецькою, іспанською, китайською, турецькою, французькою мовами.

Корисним відпочинком стали інтелектуальні ігри українською та англійською мовами, які перевірили ерудованість учасників та збагатили їх знаннями з питань національних символік, державних устроїв, видатних особистостей країн світу. За перемогу у фінальній вікторині учасники отримали призи із логотипом та гербом університету.

Запрошеним гостем «Школи юних дипломатів» став Джошуа Вентц (Joshua Wentz), волонтер Корпусу миру в Україні, який наразі працює викладачем кафедри ТТП з АМ. Пан Вентц розповів учням про специфіку міжнародних відносин, важливість колективного протистояння міжнародним викликам, та місію Корпусу миру.

По завершенні занять учні та студенти отримати сертифікати учасників.

У поточному навчальному році роботу «Школи юного дипломата» планується продовжити у форматі студентського гуртка.

Організатори «Школи юного дипломата» висловлюють подяку завідуючій кафедри ТПП з АМ, к.філол.н., доц. Галині Миколаївні Кузенко, та завідувачу кафедри МВ та ЗП д.і.н., проф. Олександру Петровичу Тригубу; адміністрації університету та особисто ректору Леоніду Павловичу Клименку за всебічну підтримку та сприяння організації та проведенню проекту.

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …