Про візит делегації ЧНУ імені Петра Могили до Університету Свонсі (у рамках ініціативи Твінінг)


З 10 до 28 липня 2023 тривав візит команди ЧНУ імені Петра Могили до партнерського університету – Університету Свонсі (Свонсі, Велика Британія). Події відбувалися в рамках ініціативи Твінінг.

Представниками делегації від ЧНУ імені Петра Могили були:

  • Аліна Іовчева – кандидатка політичних наук, доцентка кафедри історії, координатор ініціативи Твіннінг в ЧНУ імені Петра Могили;
  • Олена Мітрясова – докторка педагогічних наук, професорка кафедри екології;
  • Ольга Яремчук – в.о. директора навчально-наукового медичного інституту;
  • Маргарита Лимар – кандидатка політичних наук, старша викладачка кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови.

Кожен із делегатів мав низку зустрічей за тематичними напрямками, які мали на меті встановлення академічних зв’язків між партнерськими установами та розвиток співробітництва  у визначених галузях.

Так, у рамках академічного візиту Аліна Іовчева та Маргарита Лимар мали зустрічі з професорами факультету гуманітарних та соціальних наук (Faculty of Humanities and Social Sciences) та юридичної школи (School of Law), із якими обговорили напрями проведення спільних досліджень та гостьових онлайн-лекцій для студентів гуманітарних наук та права. Із керівником школи культури та комунікації (School of Culture and Communications), професором Сіан Різ (Prof Sian Rees) окреслили перспективи розширеної співпраці та можливість впровадження програми подвійних дипломів для студентів філологічного напряму. На зустрічі з заступником директора академій в Університеті Свонсі (Academies at Swansea University) Джоанною Парфітт (Joanne Parfitt) попередньо домовилися щодо організації курсів англійської мови для професорського-викладацького колективу ЧНУ.

17 липня Аліна Іовчева та Маргарита Лимар також взяли участь у воркшопі, який організував професор кафедри політики, філософії та міжнародних відносин Алан Коллінс, щодо питання української ідентичності в період незалежної України. У онлайн-форматі до роботи доєдналися професор кафедри історії Юрій Котляр, доцентка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Ірина Тихоненко та доцентка кафедри журналістики Анна Соловйова.

23 липня на офіційному сайті BBC News Wales опублікували статтю «Ukraine war: University visits Swansea to share experiences» на основі інтерв’ю з Маргаритою Лимар щодо ситуації в Миколаєві та досвіду викладання в умовах війни, у якому вона наголосила на тому, що викладачі та студенти ЧНУ тримаються разом, допомагають один одному і працюють задля спільного майбутнього.

Екологічна складова візиту, яку координувала Олена Мітрясова, охопила низку активностей із британськими колегами. Зустрічі були присвячені обговоренню питань проведення спільних круглих столів і семінарів, відкритих лекцій, що охоплюють питання зміни клімату, безпеки водних ресурсів, збереженню біорізноманіття, радіологічним дослідженням, технологіям захисту довкілля. У рамках візиту Олена Мітрясова відвідала Центр водних досліджень Університету, дослідницьке судно, лабораторії з дослідження аквакультур, моніторингу вод, де британськими колегами було представлено напрямки та інструментальну базу щодо вивчення впливу різних чинників навколишнього середовища на різні види гідробіонтів тощо. Окрім того, обговорювались питання впливу дамб на стан водних об’єктів, порівнювався досвід Великої Британії та України, що є особливо актуальним на тлі екологічної катастрофи після підриву дамби Каховської ГЕС. Обговорювались також можливості  інтернаціоналізації вищої освіти, а саме питання академічного обміну студентів-екологів, проведення гостьових лекцій, організації спільних наукових заходів.

За медичним напрямком відбувся ряд зустрічей щодо налагодження співпраці та організації студентських практик за визначеним напрямком. Так, Ольга Яремчук провела ряд зустрічей із професорами з молекулярної кардіології, генетики раку, з професором біостатистики та епідеміології, з професором медичної фізики, з представниками департаменту медичної фармакології, з головою департаменту загальної медицини, з заступником декана факультету медицини, здоров’я та наук про життя. Під час зустрічей обговорювалися:

  • питання рідкої біопсії та можливості співпраці за темою «Окологічна захворюваність та смертність: порівняння показників в Великій Британії, Україні та Японії»;
  • проведення гостьових лекцій від професорів Університету Свонсі на тему фармакології, фармакінетики та технології виготовлення ліків;
  • початок співробітництва у спектрі проектів, заснованих на застосуванні статистичних моделей до проблем медицини, біології та навколишнього середовища;
  • узгодження навчальних планів з медицини.

Лікарі, викладачі та дослідники Університету Свонсі провели багато екскурсій лабораторіями університету, відділеннями університетської лікарні, супер новим симуляційним центром SUSIM, які обладнані найсучаснішим та дорого вартісним устаткуванням.

Команда ЧНУ також мали можливість виступити з презентацією для колег з Університету Свонзі щодо досвіду функціонування вищої освіти за умов війни.

Також делегати стали учасниками щорічної міжнародної наукової SALT 2023, на якій розглядалися новітні методики викладання та стали почесними гостями на урочистій  церемонії, яку було присвячено врученню дипломів випускникам Університету Свонсі.

Ми щиро вдячні нашим колегам з Університету Свонсі за чудову організацію візиту, підтримку та допомогу. Особливу вдячність хочеться висловити Віце-канцлеру Університету Свонзі професору Полу Бойлю, заступнику директора з маркетингу, рекрутингу та міжнародних зв’язків Еммі Фрірсон Еммануель, менеджеру стратегічних проектів студентського досвіду Філу Брофі та заступнику декана факультету медицини, здоров’я та наук про життя доктору Лізі Уоллес., які розвивають ініціативу в британському уніерситеті-партнері.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю між ЧНУ імені Петра Могили та Університетом Свонсі!