Про засідання гуртка «Soft Power» з теми «Міста Героїв. Перемоги України у війні»

2022 – 2024 роки стали для України роками випробувань та нечуваної стійкості. Російська агресія, що розпочалася 24 лютого 2022 року, стала для нашого народу жорстоким викликом, але не змогла зламати його волю до свободи та незалежності. Українці вистояли набагато більше тих строків, що нам пророчили і досі ведуть жорстку боротьбу за виживання нації і держави.

26 квітня 2024 року в приміщенні Вченої Ради Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулося засідання гуртка «Soft Power» факультету політичних наук, присвячене звільненню населених пунктів різних регіонів нашої держави від російської окупації.

Темою зустрічі є «Міста Героїв. Перемоги України у війні».

Захід розпочав перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр. До вітального слова долучилася декан факультету політичних наук Анастасія Хмель.

Модератором зустрічі виступила керівниці гуртка Тетяна Лушагіна.

В обговоренні взяли участь студенти факультету політичних наук, які презентували доповіді з такою тематикою:

• студентки-міжнародниці першого курсу Марія-Магдалєна Буштець, Анастасія Своріна «Деокупація Київщини 2022: Буча, Ірпінь, Гостомель»;
  • студент-політолог третього курсу Владислав Кобюк «Окупація Київщини та Бої за Бородянку, Ворзель, Київ»;
  • студентка-міжнародниця першого курсу Дар’я Уткіна «Деокупація Харківщини»;
  • студентки-міжнародниці першого курсу Христина Дрозденко, Євгенія Кутузова «Деокупація та воєнні злочини на Чернігівщині»;
  • студентка-політологиня третього курсу Євгенія Богуславська «Деокупація Херсону»;
  • студентка-політологиня третього курсу Ксенія Давиденко «Деокупація Херсонщини»;
  • студент-політолог третього курсу Максим Бохан «Миколаївщина. Бої за Баштанку».

Науковими керівниками студентів виступили такі фахівці: кандидатка історичних наук, доцентка Тетяна Богданова, кандидатки політичних наук, доцентки Тетяна Лушагіна та Ірина Тихоненко.

Незламність українського народу – це не просто слова, це реальність, яку ми продемонстрували всьому світу. Ми будемо пам’ятати про цю незламність, про героїзм наших воїнів, про єдність нашого народу, про те, що разом ми можемо здолати будь-які виклики.

Спільне міжкафедральне засідання із залученням студентів та викладачів кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики й кафедри політології та соціології сприяло фаховій дискусії та розвитку наукового пошуку студентів.