Про лекцію доктора історичних наук, професора Юрія Котляра “Українське питання в Першій та Другій світових війнах”


12 квітня відбулася сьома лекція із циклу «Україна і Європа: ціннісні аспекти спільної історичної долі» доктора історичних наук, професора кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Юрія Котляра. Цього разу зустріч була присвячена українському питанню в Першій та Другій світових війнах.

Лекція розпочалась з обговорення Першої світової війни (1914-1918) та нелегкої долі українських земель напередодні та під час війни.

Великий блок зустрічі був присвячений Другій світовій війні (1939-1945) та українському питанню в зазначені роки. Професор розглянув становище територій України протягом конфлікту, масштаб руйнуваннь та людських втрат, а також кількість нагород та перемог. Звернув увагу на те, що українська Корюківка стала найбільшим в Європі поселенням, знищеним під час каральної операції.

Цікавим аспектом лекції стала думка, що український вимір Другої світової війни не обмежувався лише боротьбою Вермахту та Радянської армії на українській території та протягом 1939-1954 років на території України велося 8 воєн.

Під кінець зустрічі Юрій Котляр представив світові війни у парадигмі магії чисел та висунув дві можливі дати завершення російсько-української війни.

Нагадуємо, що курс лекцій відбувається в межах реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ за напрямком Jean Monnet Module «Implementation of European values as a basis of democracy in Ukraine».