Про XVII наукову конференцію «Радіаційна і техногенно-екологічна безпека людини та довкілля: стан, шляхи і заходи покращення»

У рамках XVIІ Міжнародної наукової конференції «Ольвійський форум – 2023: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі» кафедра екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили 16 червня 2023 провела XVII наукову конференцію «Радіаційна і техногенно-екологічна безпека людини та довкілля: стан, шляхи і заходи покращення».

Модераторкою конференції була докторка біологічних наук, професорка, завідувачка кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили Людмила Григор’єва, секретарем – старша викладачка кафедри екології, ЧНУ імені Петра Могили Олена Макарова.

Метою проведення міжнародної конференції є обмін досвідом фахівців, науковців і практиків у сфері екології, радіоекології, екологічної, радіаційної і біологічної безпеки та прийняття рішень з цих питань.

Конференція складалась з роботи двох секцій: «Екологія. Екологічна та радіаційна безпека» та «Радіобіологія. Біологічна безпека».

Свої доповіді презентували представники багатьох установ, організацій, а також українських та закордонних ЗВО. Перелік представників:

• Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, м. Кременчук;
  • Інститут ядерних досліджень НАНУ, м. Київ;
  • Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, м. Чорнобиль;
  • Інститут радіоактивності навколишнього середовища, Університет Фукусіми, м. Фукусіма, Японія;
  • Вінницький національний аграрний університет, м. Вінниця;
  • Хмельницький національний університет, м. Хмельницький;
  • ГО «Відкритий екологічний університет», м. Миколаїв;
  • Луцький національний університет, м. Луцьк;
  • Природний заповідник «Єланецький степ», м. Нова Одеса;
  • Державний біотехнологічний університет, м. Харків;
  • Інститут інформаційних технологій в економіці ДВНЗ «КНЕУ імені В. Гетьмана», м. Київ;
  • ДВНЗ «Ужгородський національний університет», м. Ужгород;
  • Університет в Пряшеві, м. Пряшів, Словаччина;
  • Закарпатський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, м. Ужгород;
  • Національний університет цивільного захисту України, м. Харків;
  • Луцький національний технічний університет, м. Луцьк;
  • Національний університет «Києво-Могилянська академія», м. Київ;
  • Донецький національний медичний університет, м. Лиман;
  • ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НАМН України», м. Київ;
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ;
  • Бес Ізраел Деаконес Медичний Центр, м. Бостон, США;
  • Національна академія медичних наук України, м. Київ;
  • Інститут клінічної радіології, ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України», м. Київ;
  • Інститут клінічної радіології, м. Київ;
  • Інститут експериментальної радіології, м. Київ;
  • Клініко-діагностична лабораторія КНМ «Дитяче територіальне медичне об’єднання КМС», м. Краматорськ.

Під час засідання учасники представили цікаві доповіді з інформаційно-насиченими презентаціями. Після презентацій відбувались дискусії, де спікери відповідали на питання учасників.

Учасники конференції залишилися задоволеними. Були підведені підсумки та визначені подальші перспективні аспекти розвитку конференції.

Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили щиро дякує всім учасникам конференції за їх активну участь та бажає творчого натхнення, успіху та подальших злетів у науковому житті.