Працівники та студенти ЧНУ імені Петра Могили долучилися до роботи круглого столу «Інклюзивна громада доступна для всіх»


21 березня 2023 року працівники та студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили долучилися до роботи круглого столу «Пошук шляхів формуваня інклюзивного середовища в громадах задля сприяння соціалізації молоді з інвалідністю».

Захід був організований за сприяння програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та партнерства ООН із захисту прав людей з інвалідністю.

Метою обговорення стало окреслення кола проблем та викликів, які виникають у молоді з інвалідністю в Миколаєві, зокрема, безбар’єрного доступу та залучення до всіх рівнів соціального та професійного життя міста, реалізації основних прав, можливостей самовираження у всіх сферах життєдіяльності в умовах воєнного та післявоєнного стану.

Модераторами зустрічі виступили психологи Навчально-методичного кабінету соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили Лада Захарова та Людмила Опанасенко.

Учасницею робочої групи була в. о. директора ННІПО, координаторка у співпраці ЧНУ імені Петра Могили з Миколаївським обласним фондом соціального захисту осіб з інвалідністю Катерина Зуб.

Спікерами заходу були викладачі Могилянки, зокрема, декан факультету економічних наук Світлана Белінська, доцент кафедри соціальної роботи, управління й педагогіки Навчально-наукового інституту публічного управління і адміністрування Світлана Сургова, старший викладач кафедри медико-біологічних основ спорту та фізичної реабілітації Олена Дроботун та доцент кафедри психології Олена Дрозд.

До заходу також долучилися студенти-волонтери факультету філології та Навчально-наукового інституту післядипломної освіти Могилянки.

На зустріч були запрошені люди з інвалідністю . Серед них також була молодь, яка мала можливість долучитися до майстер-класу з акторського мистецтва, поки їхні батьки брали участь в обговоренні, підтримуючи гасло «Нічого для нас без нас».

До круглого столу долучилися зацікавлені сторони, серед яких представники державного та громадського сектору, малого та середнього бізнесу, волонтери. Вони обмінялися досвідом стосовно існуючих та можливих засобів вирішення окреслених проблем та визначили найбільш перспективні напрямки посилення місцевої спроможності у сфері професійної підготовки та працевлаштування молоді з інвалідністю.

Учасникам обговорення вдалося налагодити безпосередні зв’язки та окреслити напрямки подальшої діяльності та співпраці між всіма зацікавленими організаціями та ініціативними групами.

Дякуємо організаторам за можливість долучитися до спільного посилення безбар’єрності в нашій громаді ! Сподіваємося на подальшу співпрацю!