Кафедра української філології та міжкультурної комунікації зустрілась зі стейкхолдорами

16 листопада 2023 року в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили в змішаному форматі пройшло засідання круглого столу «Кадрове забезпечення шкільної освіти в умовах повоєнної відбудови», що є реалізацією проєкту ЄС Еразмус+ 101082696-PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО».

У межах заходу працювали чотири панельні дискусії, одна з яких присвячена обговоренню роботодавцями освітньо-професійної програми «Теорія і методика навчання: Українська мова і література та англійська мова» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 «Середня освіта (Українська мова і література)» галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка», що впроваджена в університеті. В обговоренні брали участь:

Алла Веліховська, директор департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації, кандидат педагогічних наук, доцент;

Людмила Комісарова, кандидат педагогічних наук, доцент, заступник директора департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації – начальник управління професійної (професійно-технічної), вищої освіти, науки та кадрового забезпечення.

Ганна Личко, Начальник управління освіти Миколаївської міської ради;

Василь Шуляр, доктор педагогічних наук, доцент, директор, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України;

Олена Семеног, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка;

Оксана Казакова, заступник директора з освітньої діяльності Миколаївського ліцею №38 імені В. Д. Чайки Миколаївської міської ради.

Наталя Чернікова, учитель української мови та літератури, учитель вищої кваліфікаційної категорії зі званням «Старший вчитель» Миколаївського ліцею № 2; Антоніна Чеботарьова, вчитель-методист української мови та літератури Миколаївської гімназії імені Тараса Шевченка № 57;

Ірина Харитонова, учитель української мови та літератури, учитель вищої категорії зі званням «Вчитель-методист» Миколаївського ліцею № 38 імені В.Д.Чайки;

Оксана Кулешова, завідувачка навчально-методичної лабораторії моніторингу якості освіти та сертифікації Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;

Анатолій Луценко, директор Чорнобаївського ліцею Чорнобаївської сільської ради Херсонської області, вчитель вищої кваліфікаційної категорії зі званням «Учитель-методист», відмінник освіти.

Валентина Кондратюк, директор Лупарівського ліцею Галицинівської сільської ради Миколаївської області;

Олена Таланова, заступник директора з навчально-виховної роботи Котляревського ліцею Шевченківської сільської ради Миколаївської області, вчитель вищої кваліфікаційної категорії зі званням «Старший вчитель».

Свої пропозиції надав також і Костянтин Грішутін, випускник 2023 року.

Усі учасники наголосили на важливості підготовки фахівців за ОПП «Теорія і методика навчання: Українська мова і література та англійська мова», зазначивши, що вчителі української мови та літератури й англійської мови є завжди затребуваними в закладах середньої освіти.

Дякуємо стейкхолдорам за регулярні зустрічі та актуалізацію ролі української мови серед студентів та містян. Віримо, за допомогою ваших ідей та думок ми будемо ставати краще й краще!