Кафедра історії та теорії держави і права

????????????????????????????????????

Кафедра історії та теорії держави і права допомагає готувати студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 081 « Право».

Історія кафедри історії та теорії держави і права бере свій початок у 2006 році. На первісному етапі існування факультету правничих наук відповідно до рішення Вченої Ради Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили комплексу «Києво – Могилянська академія» та наказу від 29 червня 2006 року №798/ К «Про закріплення викладачів за кафедрами» було створено кафедру загально-правових наук.

Наказом від 11 вересня 2006 року відповідно до рішення Вченої ради  від 7 вересня 2006 року факультет правничих наук було перейменовано в юридичний факультет, а вже в жовтні того ж року кафедра загально-правових наук була перейменована на кафедру історії та теорії держави і права (відповідно до рішення Вченої ради Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили комплексу «Києво- Могилянська академія» та наказу від 31 жовтня 2006 року №234/К «Про перейменування кафедр на юридичному факультеті»).

До науково-педагогічного складу кафедри історії та теорії держави і права входять: завідувач кафедри – к. ю. н., доцент Іванна Лісна; заступник завідувача кафедри – к. ю. н, доцент Оксана Валецька; к. ю. н., Світлана Ковальова, cт.викладач Володимир Коновалов, к.ф.н, ст. викладач – Бороденко Олег Віталійович. В

Діяльність кафедри в університетському житті

Професорсько-викладацький склад кафедри протягом усіх років її функціонування забезпечує на високому навчально-методичному рівні викладання для студентів юридичного факультету, Навчально-наукового інституту післядипломної освіти та інших факультетів ЧНУ імені Петра Могили таких навчальних дисциплін: « Історія держави і права України», «Історія держави і права зарубіжних країн», «Теорія держави і права», «Основи римського права», «Судова риторика», «Юридична компаративістика», «Трудове право», «Аграрне право», «Медичне право», «Cудова медицина та психіатрія», «Правознавство: практичний курс з правової безпеки», «Кримінально-виконавче право», «Філософія права», «Актуальні проблеми правового регулювання трудвоих відносин в сучасний період», «Основи медичного права: за професійним спрямуванням», «Правове регулювання оплати праці та вирішення трудових спорів».  Також кафедра історії та теорії держави і права забезпечує необхідну організацію та проведення ознайомчої та виробничої практики.

За роки існування кафедра тісно співпрацює з такими закладами вищої освіти як: Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний авіаційний університет «Аеро», Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, НУК імені адмірала Макарова. Результатами плідної співпраці з іншими ЗВО є проведення щорічних науково-практичних конференцій, які об’єднують науковців з різних міст та надають можливість для обміну науковими дослідженнями у галузі права. Підсумками проведення конференцій є публікація збірників наукових праць.

На кафедрі діє «Науково історично-правовий центр Скіфія», члени якого досліджують історію державотворення та сучасного стану України та зарубіжних країн.

Також створене «Наукове студентське товариство»  для молоді за для наукової діяльності, поглибленого вивчення студентами відповідної галузі юридичних наук, набуття навичок науково-дослідної роботи та застосування отриманих знань на практиці, обговорення актуальних проблем відповідної галузі юридичних наук, розширення загального і професійного світогляду.

Професорсько-викладацький склад кафедри

Викладач Науковий ступінь, вчене звання, посада Контакти
Лісна Іванна Стефанівна кандидат юридичних наук, доцент, завідувач  Ivanna.Lisna@chmnu.edu.ua
 Google Scholar