“Easy learning”. Для студентів-психологів


Традиційне навчання з довгими лекціями та важкими семінарами втрачає свою актуальність. Натомість більшої практики набувають інтерактивні методи роботи, більш практичні самостійні заняття в закладах вищої освіти. У будь-якому випадку студент отримує сильне психологічне навантаження, унаслідок чого можуть виникати проблеми в стосунках з рідними та коханою людиною. Тож здобувачам освіти є нагальною допомога щодо розуміння зміни власної поведінки, можливих психологічних станів.

Продовжуємо розвінчувати деякі стереотипи самих студентів щодо навчання на певному факультеті, а також допомогти полегшити навантаження в нашій  постійній рубриці для студентів Могилянки «Easy learning».

Наразі говоримо про студентів-психологів як теоретиків, так і практиків. Вони навчаються на практиці за новітніми методами й актуальними тактиками. Здобувачі освіти за напрямком «Психологія» допомагають обрати професію, адаптуватися до нових умов (початок навчання, можливий переїзд, зміна сімейного статусу).

Для реалізації цього  практичного аспекту важко обійтися без теоретичних базових концепцій та власне прикладної частини. Що може слугувати допомогою сьогоденним студентам?

Щоб стати досвідченим психологом, можна використовувати виклику часу – безліч онлайнових тренінгів, курсів, практичних порад від лідерів у зазначеній сфері. Таким чином покращується напрацьована база самого студента вже протягом навчання.

Психолог – це не тільки про поради та фахові практики, а й уміння вислухати та правильно наставити на коректну розповідь клієнта. Такими клієнтами в період навчання можуть стати одногрупники, друзі з інших факультетів чи навіть міст.

Про різні напрямки психології, тактики їхнього застосування та моменти як не зашкодити, можна дізнаватися в підручниках, книгах, посібниках, які доречно переглядати в Інтернеті або знайти в Науковій бібліотеці ЧНУ імені Петра Могили.

Детальніше про конкретні поради.

Щоб розумітися на ґендерних ролях в суспільстві та підсвідомості кожного з нас, гарними посібниками є матеріали з аналітичної психології за концепціями Карла-Густава Юнґа, зокрема «Аналитическая психология», «Избранное», де розкриваються значення шизофренії та інших психічних розладів людини, описуються на прикладах смисли архетипних образів, що підсвідомо виникають у нас. Книги слугують хорошими навчальними матеріалами під час підготовки до занять із дисципліни «Психоаналіз».

Для осягнення феноменів людської культури з точки зору психології, можна користуватися працями психолога Зигмунда Фрейда. Наукова бібліотека Могилянки надає студентам колекцію праць видатного психоаналітика, серед якої книги «Остроумие и его отношение к бессознательному», «Психоанализ и культура. Леонардо до Винчи», «Психоанализ и теория сексуальности», «Тотем и табу. Психология первобытной культуры и религии» Зигмунда Фрейда. В окремих збірках окреслено теорії еротичного (разом зі значенням статевого притягання), природу чоловічого та жіночого начал (що пояснює закономірності сексуальної поведінки), а також проаналізовано синтез психологічних концептів тотему та табу. Матеріали можна використовувати протягом вивчення дисципліни «Психоаналіз».

З метою реалізації себе як вузькоспрямованого психолога корисно ознайомитися з підручниками «Педагогічна психологія» Івана Головінського та «Ґендерна психологія» Маріанни Ткалич. У першому окреслено новітні підходи до педагогіки під кутом зору психологічної діяльності, а в другому – нове бачення на поділ людства на «сильну» та «слабку» половини. Ці книжки можна знайти в читальній залі Наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили, готуючись до семінарів із дисципліни «Психологія за професійним спрямуванням».

Психолог наразі є важливим життєвим покликанням, тож навчаймося корисно, цікаво та інтерактивно.

Не пропустіть наступну публікацію порад у рубриці «Easy learning» та завітайте до Наукової  бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили за цими корисними книгами.

Матеріал підготувала Анна Синякова,

студентка спеціальності «Українська філологія, англійська мова та переклад», фахівчиня Медіацентру ЧНУ імені Петра Могили