«Easy learning». Для студентів-медиків


Форма дистанційного навчання є не завжди гарною альтернативою до традиційного, особливо для медичних спеціальностей. Хоч ми й покоління електронних ґаджетів, однак опановувати через монітори наших пристроїв медичну сферу майже неможливо. Із початком сесії в стінах нашого університету здобувачі освіти ставлять питання – як усе встигати (вивчити одночасно декілька мов (для деяких спеціальностей додаючи латину), запам’ятати (розумітися в деталях обраного фаху) та усвідомити?

Продовжуємо розвінчувати деякі стереотипи самих студентів щодо навчання на певному факультеті, допомагати корисними лайфхаками в полегшенні навантаження в нашій щотижневій рубриці «Easy learning».

Сьогодні говоримо про студентів-медиків, які можуть розказати назви всіх частин тіла латиною, чітко поставити діагноз та дати поради щодо подальшого лікування.

ЧНУ імені Петра Могили – єдиний заклад вищої освіти Миколаєва, який ґартує фахівців медичної галузі. Спеціальність «Медицина» в Могилянці –єдиний напрям навчання, який охоплює не лише українських, а й іноземних студентів.

Бути медиком – само той випадок, коли неможливо оминути теоретичну базу в повному її обсязі для використанні на практиці. Що може слугувати допомогою сьогоденним студентам?

Найголовнішим елементом навчання є практичне використання набутих знань, умінь та навичок. Тоді гарним рішенням є щосеместру проходження практики в миколаївських лікарнях, де можна ретельніше дослідити різні випадки хвороб та скарг на стан здоров’я серед пацієнтів. Іноземні студенти не є винятком.

А тепер детальніше до практичних порад.

З метою початку з базових  понять можна використовувати підручник «Анатомія людини» у 3 томах (редактор – Андрій Головацький), де подається інформація про будову клітин на тканин, описуються основні етапи розвитку людини в онтогенезі, а також особливості будови та росту організму. У книгах можна знайти детальний опис внутрішнього середовища людини, центральної нервової системи та органів чуття. Гарним елементом міні-збірки є наявність таблиць для кращого візуального запам’ятовування. Книги стануть у нагоді під час вивчення дисципліни «Анатомія». Знайти ці книжки можна також в Науковій бібліотеці ЧНУ імені Петра Могили.

Щоб розумітися на фізіологічних особливостях, не зайвим буде ознайомлення з посібником «Фізіологія» Володимира Шевчука, де розглядаються коротка історія та віхи розвитку фізіології як науки, а також її основні концепції. У читальному залі бібліотеки можна взяти підручник англійською мовою. Вони будуть корисними під час опанування курсу «Основи фізіології».

Окремим курсом навчання є галузь педіатрії, тоді гарним рішенням є використання підручника «Онови педіатрії за Нельсоном» Карена Дж. Маркданте, де висвітлюються особливість нормального росту та розвитку дитини, діагностика, профілактика та лікування поширених дитячих захворювань та розладів. Особливу увагу приділено базовим знанням та останнім досягненням у педіатрії. Книга допоможе в підготовці до занять із «Основ педіатрії».

Гарним джерелом інформації для студентів-іноземців є підручник «Внутрішня медицина» («Internal medicine») Миколи Станіславчук, що містить ґрунтовні поняття про основи кардіології, ревматології та неврології та є корисним для вивчення дисципліни «Загальна медицина».

Вагомими є посібники «Урологія» Сергія Пасєчнікова та «Травматологія. Ортопедія» Григорія Голки. Ці посібники є у фонді Наукової бібліотеки двома мовами – українською та англійською.

Не пропустіть наступну публікацію порад у рубриці «Easy learning» та завітайте до Наукової  бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили за цими корисними книгами.

Матеріал підготувала Анна Синякова,

студентка спеціальності «Українська філологія, англійська мова та переклад», фахівчиня Медіацентру ЧНУ імені Петра Могили