“Easy learning”. Для студентів-екологів


Сучасне навчання все далі відходить від традиційних та закоренілих форм і методів здобуття знань. Актуальності та повсякденності серед студентів Могилянки набувають практичні та інтерактивні заняття, які не завжди мають проводитися в аудиторіях. Деякі з них проходять на вулиці (це можуть бути або пари з фізичного виховання, або прикладні заняття з будь-якої дисципліни, наприклад, екології). Здобувачі освіти ЧНУ імені Петра Могили дбають про навколишнє середовище навіть поза навчальним процесом, вони також є екологічними волонтерами.

Продовжуємо розвінчувати деякі стереотипи студентів щодо опанування конкретних спеціальностей, а також допомагати полегшити навантаження в нашій  постійній рубриці для студентів Могилянки «Easy learning».

Наразі говоримо про студентів-екологів, які обумовлюють сучасну екологію, окреслюють предметом власних досліджень живі організми на різних рівнях біологічної організації, їхню еволюцію, просторовий розподіл і динаміку біологічних систем у часі.

Щоб проводити практичні дослідження, обов’язковими є ґрунтовні теоретичні знання та власне прикладної частини. Що може стати в нагоді сьогоднішнім студентам?

Однозначно, бути зацікавленим у результаті своєї роботи та власноруч проводити досліди, тоді чому б не розробляти колективну концепцію, наприклад, долучитися разом із одногрупниками до дослідження впливу різних чинників довкілля на біосистеми різного рівня інтеграції (організмового, популяційного, біоценотичного тощо).

Еколог – не лише та людина, яка сидить у лабораторії ізольовано від середовища, а й дослідник-практики на кожному кроці. Щодня пізнавати щось нове, ставити досліди та пропонувати новітні бачення на розв’язування екологічних проблем.

А тепер до більш детальних порад.

З метою початку навчання за спеціальністю, слід познайомитися з базовими поняттями екологічного середовища. Важливим буде підручник «Вступ до фаху» Миколи Клименка, де наведено основні терміни екології, предмет вивчення науки, історію її становлення, а також сутність фахової діяльності еколога. Книгу можна використовувати під час осягнення курсу «Екологія, охорона навколишнього середовища» та «Вступ до фаху».

Також корисним для теоретичного розуміння напрямку навчання є посібник «Основи екології» Всеволода Добровольського, у якому викладено основні положення екології як науки та її прикладні аспекти. Книгу можна знайти у фонді Наукової бібліотеки нашого університету та використовувати під час вивчення курсу «Екологія, охорона навколишнього середовища» та «Вступ до фаху».

Щоб розумітися на основних концепціях екології та наслідках впливу діяльності людини на довкілля, корисним буде навчальний посібник «Промислова екологія»  Ярослава Бедрія. У книзі наводяться структура та зміст правоохоронного законодавства, розкриваються основи взаємодії промислових підприємств із навколишнім середовищем, а також методи та засоби охорони та раціонального використання природних ресурсів. Книги слугують хорошими навчальними матеріалами під час підготовки до занять із дисципліни «Промислова екологія». Усі матеріали можна знайти в Науковій бібліотеці ЧНУ імені Петра Могили.

Для осягнення теоретичних онов технічної екології можна використовувати підручник «Техноекологія» Мирослава Мальованого, де розміщена характеристика основних галузей виробничої діяльності та необхідних для цього природних ресурсів, а також інформацію щодо негативного впливу антропогенної діяльності на довкілля та заходи з його зниження. Робота може бути використана при вивченні курсів «Екологічна безпека» та «Моделювання та прогнозування стану довкілля».

Не пропустіть наступну публікацію порад у рубриці «Easy learning» та завітайте до Наукової  бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили за цими корисними книгами.

Матеріал підготувала Анна Синякова,
студентка спеціальності «Українська філологія, англійська мова та переклад»,
фахівчиня Медіацентру ЧНУ імені Петра Могили