Цікава інформація для студентів: Що треба знати про Еразмус +


Координаторка Національного офісу Еразмус+ в Україні  ділиться інформацією про участь в Еразмусі, мотивацію, інновації та недоліки програми.

Еразмус+ – це найбільша програма Євросоюзу для обміну студентами між відомими потужними університетами країн Європи. Програма покриває витрати на навчання, трансфери, страхування та надає щомісячну стипендію чи гранти своїм учасникам.

Що таке Еразмус+?

Еразмус+ – це знайомство з Європою та закордонною європейською вищою освітою, можливість навчитись спілкуватись і працювати в міжнародній команді, отримати спільний або подвійний диплом європейських університетів, покращити власні мовні навички та інші компетентності й отримати гарну роботу в Україні завдяки кваліфікації за кордоном.

Це можливість обмінюватись досвідом та успішними практиками з колегами задля розвитку університетів і впровадження інновацій.

Як Україна стала учасником програми?

Україна увійшла в цю програму з 2014 року в статусі країни-партнера на основі стратегії співпраці ЄС з країнами Східного партнерства. З самого початку програма відкрила для України практично 30 освітніх напрямів серед майже 40 конкурсів.

Хто може взяти участь?

Про такі можливості здобувач освіти може дізнатися через відділ міжнародних зав’язків в ЧНУ імені Петра Могили (1 корпус, каб. 1-116, 1-117).

До участі запрошуються студенти бакалаврських та магістерських програм, а також викладачі.

Загалом існує два напрями фінансування навчання студенів.

За напрямом «Міжнародна академічна мобільність» можливі короткострокові обміни для бакалаврів, магістрів, аспірантів на навчання від 3 до 12 місяців та на практику – 2-12 місяці.

Напрямок «Спільні магістерські програми» передбачає повний курс навчання на спільних освітніх програмах Еразмус Мундус з отриманням повної вищої освіти в Європі на рівні магістра. Брати участь може студент бакалаврату та магістеріуму.

Де шукати інформацію про Еразмус+?

Інформація про проєкти публікується на офіційному сайті Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Додатковими джерелами інформації слугують офіційні ресурси ресурсах Національного Еразмус + офісу в Україні та команди експертівВиконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури або порталу Програми ЄС Еразмус+.

Іншими корисними ресурсами для учасників мобільності є Асоціація випускників Еразмус Мундус – ЕМА та Асоціація студентів Еразмус+: ESN. Остання також має філію в Києві: ESN – Kyiv.

Що передбачає нова програма Еразмус+ на 2021-2027 роки

Напрями роботи, що вже відкриті, продовжать роботу.

Активно розвиватиметься віртуальний обмін та підготовка у сферах освіти та молоді. Більше фінансування отримають напрями на підтримку сфери молоді, молодіжної політики, розвитку потенціалу молодіжних організацій.

Будуть створюватися нові платформи співпраці, окремі сайти для обміну інформацією та корисними професійними ресурсами. Вже відкриті: eTwinning – потужний портал для вчителів, де є можливості обміну для школярів і працівників шкіл, YOUTH WIKI – інформаційний портал, EUROPASS – платформа, яка допомагає із працевлаштуванням та правильно оформлювати документи за європейськими стандартами для працевлаштування та інші.

Не втрачайте можливості спробувати власні сили, розвиватися та самовдосконалюватися!

Джерело