Цифрова безпека журналістів та інших працівників медіа


Курс покликаний допомогти журналістам та іншим працівникам медіа вивчити основи цифрової безпеки та активно використовувати набуті навички у професійній діяльності. Захистити свої акаунти набагато простіше, ніж боротися з наслідками злому або кібератак. Поширеним методом атаки є фішинг, коли зловмисник видає себе за іншу особу і намагається виманити облікові дані або іншу конфіденційну інформацію. Ця атака агресивно використовується проти журналістів, оскільки є дуже дешевою та ефективною. Надійні паролі, двофакторна автентифікація, правильні налаштування безпеки та здатність розпізнавати фішинг можуть зробити життя журналістів в Інтернеті безпечнішим. Вони також підкажуть їм, до яких установ звертатися та які засоби правового захисту використовувати, якщо станеться злом.

На цьому курсі Ви:

  • Дізнаєтеся, які існують загрози цифровій безпеці, що таке фішинг і як не стати його жертвою, чи безпечні авторизовані додатки та довірені сервіси, чому переадресацію в пошті потрібно періодично перевіряти, що робити, якщо є вірогідність, що вас зламали.
  • Навчитеся створювати надійні паролі, безпечно зберігати та відновлювати паролі, правильно налаштовувати  автентифікацію, обирати безпечний месенджер, досягати анонімності в Інтернеті, а також вивчіть алгоритми дій, якщо ви знайшли дублікат в Інтернеті або якщо ваші персональні дані були скомпрометовані.

Кому буде цікавий курс?

Для журналістів, блогерів, громадських активістів – усіх працівників медійної галузі. Також для всіх, хто користується мобільними приладами, соціальними мережами, інтернетом та хмарними сервісами.

Тривалість курсу: 5 академічних годин

Форма навчання: дистанційна

Фома підтвердження результатів

Після завершення курсу слухачі можуть згенерувати сертифікат за умови опрацювання лекційних та додаткових матеріалів, виконання тестових завдань і отримання не менше, ніж 60 % від загальної кількості балів.

Курс доступний постійно.

Для участі потрібно зареєструватися на сайті.

Анастасія Цуканова,

студентка 348 групи ЧНУ імені Петра Могили