Онлайн-зустріч студентів-філологів з українською перекладачкою Юлією Джугастрянською

3 березня 2021 року за ініціативи викладачів кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови (д.філол.н., в.о.проф. С.В.Підопригори, к.пед.н. Ю.І.Сидоренко) відбулася онлайн-зустріч у форматі «Q&A session» із сучасною українською перекладачкою Юлією Джугастрянською. До зустрічі долучилися студенти І-IV курсів факультету філології, які цікавляться перекладом і здобувають фах перекладача.

Поетичні та прозові переклади Юлії Джугастрянської публікують із 2008 року, зокрема це переклади творів Ж. Пейслі, В.Румена, Р. Шерефа та ін. А переклад роману Р. Кіплінґа «Кім» був відзначений премією Кабінету міністрів України імені Максима Рильського. Для Юлії Джугастрянської художній переклад – це занурення у творчість, у магію слова й тексту. Також пані Юлія займається галузевим перекладом – працює перекладачем у сфері ІТ.

Зі студентами спікерка поділилася секретами художнього перекладу та своєрідними «лайфхаками» для професійного росту в час постійних змін, висвітлила тему нейропсихології читання. До того ж навела перелік деяких організацій, де студенти можуть долучитися до громади перекладачів або до літературної спільноти, а також зареєструватися в базі перекладачів та зробити свої перші переклади.