Кафедра української філології, теорії та історії літератури


ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

До створення кафедри української філології, теорії та історії літератури напрям української філології в навчальній та науковій роботі університету забезпечувала кафедра сучасних мов та класичної філології факультету іноземних мов.

2002 року було засновано кафедру української філології та світової літератури. Її першим очільником до 2006 р. стала к.пед.н., доц. О.В.Крутоголова. Згодом (2006 – 2011 рр.) кафедрою завідувала д.філол.н., проф. О.А.Дубова. 2007 р. було відкрито спеціальність «Українська мова та література. Іноземна мова (англійська)» й кафедра стала випусковою.

5 липня 2010 р. кафедру було поділено на два підрозділи за галузевим принципом – кафедру української філології та загального мовознавства (завідувач – О.А.Дубова) і кафедру теорії та історії літератури (завідувач – д.філол.н., проф. І.І.Даниленко). У грудні 2011 р. було ухвалено рішення знову об’єднати кафедри шляхом створення кафедри української філології, теорії та історії літератури, яку до жовтня 2017 р. очолювала д.філол.н., проф. І.І.Даниленко.

СЬОГОДЕННЯ КАФЕДРИ

Нині кафедру очолює д.філол.н., проф. Т.П.Шестопалова. На кафедрі працюють: 2 доктори філологічних наук, 6 кандидатів філологічних наук, 2 кандидати педагогічних наук та 4 викладачі-асистенти.

Кафедра готує бакалаврів та магістрів зі спеціальності 035 «Філологія» за спеціалізацією 035.01 – Українська мова та література. Професорсько-викладацький склад кафедри забезпечує викладання дисциплін ліцензованої спеціальності, а також дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» на всіх спеціальностях університету.

У структурі кафедри наявні дві секції – секція української філології та загального мовознавства (керівник – доцент С.С.Пономаренко) і секція теорії та історії літератури (керівник – професор Т.П.Шестопалова).

Контакти кафедри:
Кафедра знаходиться: 11-й корпус, кімн. 11-309;
Телефон: (0512) 76-92-80.

 

ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД

Викладач Науковий ступінь, вчене звання Посада Контакти
Шестопалова Тетяна Павлівна доктор філологічних наук, професор завідувач Tetyana.Shestopalova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Даниленко Ірина Іванівна доктор філологічних наук професор Iryna.Danylenko@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Островська Людмила Станіславівна кандидат філологічних наук доцент Lyudmyla.Ostrovska@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Пономаренко Сергій Сергійович кандидат філологічних наук заступник завідувача, доцент serhiy.ponomarenko@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Крутоголова Олена Вікторівна кандидат педагогічних наук доцент Olena.Krutoholova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Денищич Тетяна Альбертівна кандидат педагогічних наук доцент Tetyana.Denyshchych@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Лебединцева Наталія Михайлівна кандидат філологічних наук доцент, докторант Nataliya.Lebedyntseva@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Руссова Владлена Миколаївна кандидат філологічних наук доцент Vladlena.Russova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Косарєва Галина Сергіївна кандидат філологічних наук доцент б.в.з. Halyna.Kosaryeva@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Поліщук Ольга Леонідівна кандидат філологічних наук старший викладач Olha.Polishchuk@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Колот Ольга Дмитрівна магістр філології старший викладач Olha.Kolot@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Цибульська Александра Марківна магістр філології старший викладач Aleksandra.Tsybulska@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Харчук Оксана Володимирівна магістр філології старший викладач Oksana.Kharchuk@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Полуектова Анастасія Юріївна магістр філології викладач, здобувач Anastasiya.Poluektova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Понкратова Валентина Миколаївна магістр філології викладач Valentyna.Ponkratova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Білошапко Валерія Сергіївна магістр філології викладач Valeria.Biloshapko@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Томіна Олександра Олександрівна магістр філології викладач Oleksandra.Tomina@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Бурмус Анжела Володимирівна провідний фахівець (0512) 76-92-80

 

 

Події та оголошення


грудня
14
Церемонія нагородження переможців конкурсу “Ліга кращих”

1-10 грудня тривало голосування за кращу соціальну рекламу від учнів 10-11 класів Миколаївської області в рамках конкурсу «Ліга кращих». Уже завтра, 14 грудня, відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Ліга кращих», яку організовує кафедра соціальної роботи, управління й педагогіки. Розклад …

грудня
18
Гра Гюнтера Хорна «Тюрма»

Центр соціально-психологічної підтримки ЧНУ ім. Петра Могили запрошує всіх охочих взяти участь у грі Гюнтера Хорна «Тюрма». Ця гра виробляє навички комунікації, а також, як будь-яка гра, де є місце конкуренції, суперництва, азарту, може допомогти у вираженні своєї індивідуальності й …

грудня
7
Відкриття виставки “Золотий Буг-2018”

7 грудня о 15.00 в галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили відбудеться відкриття виставки Українські художники – Миколаєву «Золотий Буг-2018». Роботи, зібрані в експозицію, були створені дванадцятьма українськими художниками. На своїх полотнах митці показали Миколаїв таким, яким його не бачить …