Кафедра української філології, теорії та історії літератури


ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

До створення кафедри української філології, теорії та історії літератури напрям української філології в навчальній та науковій роботі університету забезпечувала кафедра сучасних мов та класичної філології факультету іноземних мов.

2002 року було засновано кафедру української філології та світової літератури. Її першим очільником до 2006 р. стала к.пед.н., доц. О.В.Крутоголова. Згодом (2006 – 2011 рр.) кафедрою завідувала д.філол.н., проф. О.А.Дубова. 2007 р. було відкрито спеціальність «Українська мова та література. Іноземна мова (англійська)» й кафедра стала випусковою.

5 липня 2010 р. кафедру було поділено на два підрозділи за галузевим принципом – кафедру української філології та загального мовознавства (завідувач – О.А.Дубова) і кафедру теорії та історії літератури (завідувач – д.філол.н., проф. І.І.Даниленко). У грудні 2011 р. було ухвалено рішення знову об’єднати кафедри шляхом створення кафедри української філології, теорії та історії літератури, яку до жовтня 2017 р. очолювала д.філол.н., проф. І.І.Даниленко.

СЬОГОДЕННЯ КАФЕДРИ

Нині кафедру очолює д.філол.н., проф. Т.П.Шестопалова. На кафедрі працюють: 2 доктори філологічних наук, 6 кандидатів філологічних наук, 2 кандидати педагогічних наук та 4 викладачі-асистенти.

Кафедра готує бакалаврів та магістрів зі спеціальності 035 «Філологія» за спеціалізацією 035.01 – Українська мова та література. Професорсько-викладацький склад кафедри забезпечує викладання дисциплін ліцензованої спеціальності, а також дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» на всіх спеціальностях університету.

У структурі кафедри наявні дві секції – секція української філології та загального мовознавства (керівник – доцент С.С.Пономаренко) і секція теорії та історії літератури (керівник – професор Т.П.Шестопалова).

Контакти кафедри:
Кафедра знаходиться: 11-й корпус, кімн. 11-309;
Телефон: (0512) 76-92-80.

 

ПРОФЕСОРСЬКО-ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД

Викладач Науковий ступінь, вчене звання Посада Контакти
Шестопалова Тетяна Павлівна доктор філологічних наук, професор завідувач Tetyana.Shestopalova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Даниленко Ірина Іванівна доктор філологічних наук професор Iryna.Danylenko@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Островська Людмила Станіславівна кандидат філологічних наук доцент Lyudmyla.Ostrovska@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Пономаренко Сергій Сергійович кандидат філологічних наук заступник завідувача, доцент serhiy.ponomarenko@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Крутоголова Олена Вікторівна кандидат педагогічних наук доцент Olena.Krutoholova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Денищич Тетяна Альбертівна кандидат педагогічних наук доцент Tetyana.Denyshchych@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Лебединцева Наталія Михайлівна кандидат філологічних наук доцент, докторант nlebedintseva@yahoo.com
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Руссова Владлена Миколаївна кандидат філологічних наук доцент Vladlena.Russova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Косарєва Галина Сергіївна кандидат філологічних наук доцент б.в.з. Halyna.Kosaryeva@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Поліщук Ольга Леонідівна кандидат філологічних наук старший викладач Olha.Polishchuk@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Колот Ольга Дмитрівна магістр філології старший викладач Olha.Kolot@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Цибульська Александра Марківна магістр філології старший викладач Aleksandra.Tsybulska@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Харчук Оксана Володимирівна магістр філології старший викладач Oksana.Kharchuk@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Полуектова Анастасія Юріївна магістр філології викладач, здобувач Anastasiya.Poluektova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Понкратова Валентина Миколаївна магістр філології викладач Valentyna.Ponkratova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Google Scholar
Білошапко Валерія Сергіївна магістр філології викладач Valeria.Biloshapko@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-80
Бурмус Анжела Володимирівна провідний фахівець (0512) 76-92-80

 

 

Події та оголошення


жовтня
19
До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів

До уваги слухачів суботніх підготовчих курсів! Списки груп закріплено за посиланням.  

жовтня
25
Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз

Шановні студенти! Оголошується набір на семестрове навчання в Іспанії, Університет Кадіз. Мова навчання: іспанська/англійська. Навчання безкоштовне, стипендія 850 євро (витрати за дорогу компенсуються). Що потрібно для участі: заява на ім`я ректора; скан 1-ї сторінки закордонного паспорту; ваше CV (робити через …

жовтня
18
Reporters Talks Vol.7: Запрошуємо на відкриту лекцію Марічки Паплаускайте

Друзі,  у межах #ReportersTalks продовжуємо мандрувати країною та вчитися разом зі знаними репортерами і сторітеллерами. Наступне місто — Миколаїв. Цього разу лекторкою стане Марічка Паплаускайте — співзасновниця The Ukrainians та головна редакторка Reporters. Марічка також є викладачкою Школа журналістики УКУ …