Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької мови


Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької  мови створена в 2020 році після реорганізації кафедр теорії та практики перекладу з німецької мови, заснованої в 2006 році, та романо-германської філології, створеної в 2010 році.

Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької  мови є однією з випускових кафедр факультету і забезпечує підготовку студентів освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр», «Магістр» денної і заочної форм навчання за спеціальністю 035 Філологія, спеціалізацією 035.043 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька.

На базі кафедри відкрито магістратуру за освітньо-кваліфікаційною програмою «Cучасна німецькомовна комунікація і переклад – німецька мова і література та англійська мова», що дозволяє отримати кваліфікацію «Перекладач з німецької та англійської мов, викладач двох іноземних мов (німецької та англійської) у ЗВО І-ІV рівнів акредитації» та аспірантуру з германських мов та загального мовознавства.

Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької  мови здійснює підготовку фахівців за наступними освітньо-професійними програмами:

  • «Німецька мова та література і англійська мова та переклад»
  • «Теорія та практика перекладу з німецької та англійської мови»

Випускники отримують диплом з кваліфікацією «Бакалавр  з філології за спеціалізацією 035.043 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька».

Науково-педагогічний склад кафедри

Кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент Гончаренко Людмила Олексіївна. Завідувач кафедри зібрала колектив висококваліфікованих працівників – доцентів, старших викладачів, викладачів та аспірантів, які сумлінно виконують свій професійний обов’язок. Викладачі кафедри беруть активну участь в освітньому та науковому житті України, Німеччини, Франції та Іспанії працюють у міжнародних програмах, беруть участь у міжнародних наукових та науково-методичних семінарах та конференціях, підвищують рівень професійної та методичної кваліфікації, проходять стажування в Німеччині, Іспанії, Франції та у провідних вузах України.

Головними завданнями кафедра вважає забезпечення навчального процесу через впровадження системи науково-дослідних, організаційно-методичних та виховних заходів щодо реалізації змісту освіти відповідно до державно-стандартних освітніх і кваліфікаційних рівнів. Допоміжними завданнями виступають тут принципи науковості, гуманізму, демократизму, наступності та безперервності, а також незалежності освіти від втручання будь-яких партій, організацій та юридичних осіб. Для виконання вказаних завдань кафедра має відповідну кадрову, матеріальну, методологічну та методичну бази. У підборі кадрів кафедра реалізує принципи спеціалізації науково-методичної кваліфікації (тобто підготовку аспірантів і докторантів, у зв’язку з потребами навчального плану та з урахуванням допоміжного принципу хронологічного ущільнення – зміна аспектів викладання через кожні 5 років).

Викладацький склад кафедри

Викладач Науковий ступінь, вчене звання, посада Контакти
Гончаренко
Людмила Олексіївна
завідувач кафедри,
кандидат філологічних наук, доцент
lyudmyla.honcharenko@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-60
 Google Scholar
Вакуленко
Тетяна Іванівна
кандидат педагогічних наук, доцент lieto87@yahoo.de
(0512) 76-55-82
Вісько
Ганна Генріхівна
викладач
Водяна
Людмила Володимирівна
кандидат філологічних наук, доцент
Волинщикова
Наталія Іванівна
викладач
Ворона
Тетяна Олексіївна
викладач tetyana.vorona@chmnu.edu.ua
(066) 954-71-01
 Google Scholar
Гумений
Вадим Володимирович
в.о. викладача vadym.humenyy@chmnu.edu.ua
 Google Scholar
Каірова
Тетяна Сергіївна
кандидат філологічних наук, доцент tetyana.kairova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-82
Кириленко
Оксана Вікторівна
викладач
Кирилюк
Світлана Василівна
кандидат філологічних наук, старший викладач
Кіршова
Ольга Володимирівна
кандидат педагогічних наук, доцент aprel2009@mksat.net
(0512) 76-55-82
Кондрацька
Поліна Олександрівна
викладач
Корягіна
Альона Юріївна
кандидат філологічних наук,
старший викладач
aliona.koryahina@chmnu.edu.ua
(097) 552-83-55
 Google Scholar
Крегер Ніна старший викладач
Максимчук
Світлана Миколаївна
старший викладач svetamaximchuk63@gmail.com
(0512) 76-55-82
Мозолевська
Аліна Сергіївна
кандидат філологічних наук, доцент (б.в.з.) alina.shkurat@gmail.com
(0512) 76-55-82
Мукатаєва
Ярослава Василівна
кандидат філологічних наук, доцент yaroslava.mukatayeva@chmnu.edu.ua
(0512) 76-92-70
 Google Scholar
Мусафір
Валерія Факімівна
кандидат філологічних наук, доцент (б.в.з.)
Науменко
Аліна Анатоліївна
старший викладач alina.naumenko@chmnu.edu.ua
(067) 614-48-74
Ніколащенко
Юлія Андріївна
викладач yuliya.nikolashchenko@chmnu.edu.ua
(066) 630-81-78
Google Scholar
Павлюк
Христина Богданівна
кандидат філологічних наук, доцент
Пітерова
Наталя Анатоліївна
старший викладач piterovan@yahoo.com
(0512) 76-55-82
Польберг
Лариса Володимирівна
кандидат філологічних наук, доцент lora_mak@yahoo.de
(0512) 76-55-82
Стодолінський
Дмитро Іванович
старший викладач stodimas@yahoo.com
(0512) 76-55-82
Хортюк
Діана Олександрівна
викладач

 

Методична робота

На кафедрі романо-германської філології та перекладу з німецької  мови ведеться активна навчально-методична робота. Це обумовлено, перш за все, новітніми інтеграційними процесами та сучасними викликами у сфері вищої освіти.

Міжнародна діяльність

Кафедра співпрацює з Гете-Інститутом. Викладачі німецької мови постійно підвищують свій професійний рівень у Гете-Інституті (м. Київ), а також щорічно у Німеччині. Центр вивчення німецької мови акредитований у Гете-Інституті м. Мюнхена. Усі викладачі центру мають міжнародний сертифікат з німецької мови С2. Щороку на секції працюють носії мови з Німеччини, Австрії, які є викладачами ДААД та фонду Боша; проводяться кіноклуби, Deutschclub, курси підвищення кваліфікації для викладачів шкіл. Викладачі німецької секції сприяють участі студентів проводяться у спеціально обладнаних аудиторіях, відкрито ресурсний центр. Німецька секція співпрацює з німецькими видавництвами «Kornelsen», «Hueber», «Langenscheidt», здійснює апробацію сигнальних екземплярів нових підручників. На базі ЦНМ у співпраці з лекторами ДААД та фонду Боша регулярно проходять семінари з підвищення кваліфікації викладачів кафедри та вчителів німецької мови міста Миколаєва. Викладачі німецької мови є членами Асоціації германістів України.

Французьке відділення секції романо-германської філології співпрацює з Посольством Франції в Україні та організацією AllianceFrançaise, що дозволяє викладачам проходити педагогічне стажування у Франції. Крім того, на кафедрі проходять педагогічну практику викладачі-стажери з Франції (університети Sorbonne-nouvelle-Paris 3, universitédeToulouse, universitédeMontpellier). Також активно працює центр вивчення іспанської мови. Викладачі іспанської мови є членами Асоціації іспаністів України. Вони регулярно беруть участь у конференціях та заходах організованих при Посольстві Іспанії.

Ми в соціальних мережах

Ми дуже цінуємо кожного з вас, тому створили спеціальні групи кафедри романо-германської філології та перекладу з німецької мови у популярних соціальних мережах для того, щоб оперативно та якісно інформувати вас про новини нашої кафедри та факультету. Підписуйтесь та будьте у курсі всіх новин:

Instagram
Telegram (загально для факультету філології)

Події та оголошення


серпня
19
Юридичний факультет ЧНУ імені Петра Могили запрошує стейкхолдерів на круглий стіл для обговорення проєкту ОПП «Право» магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право»

Юридичний факультет ЧНУ імені Петра Могили запрошує стейкхолдерів на круглий стіл для обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Право» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 081 «Право». Коли? – 19 серпня 2022 року Де? – Zoom-конференція Відгуки на освітньо-професійну програму також …

липня
7
Запрошуємо на День відкритих дверей на факультеті фізичного виховання і спорту ЧНУ імені Петра Могили

Запрошуємо на День відкритих дверей на факультеті фізичного виховання і спорту ЧНУ імені Петра Могили! Коли? – 07 липня 2022 Початок о 15.00 Де? – Онлайнова зустріч Ідентифікатор конференції: 3106988262 Пароль: JP1aZb Майбутні студенти, Факультет фізичного виховання і спорту ЧНУ …

липня
4
Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”

Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили запрошує на семінар-практикум “Як писати мотиваційний лист”. Коли? – 4 липня (понеділок) 2022 року. Початок о 17:00. Де? – Платформа Zoom Ідентифікатор конференції: 835 5670 0990 Код доступу: Db05xH Цільова аудиторія: втупники на магістерські …