Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької мови


Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької  мови створена в 2020 році після реорганізації кафедр теорії та практики перекладу з німецької мови, заснованої в 2006 році, та романо-германської філології, створеної в 2010 році.

Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької  мови є однією з випускових кафедр факультету і забезпечує підготовку студентів освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр», «Магістр» денної і заочної форм навчання за спеціальністю 035 Філологія, спеціалізацією 035.043 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька.

На базі кафедри відкрито магістратуру за освітньо-кваліфікаційною програмою «Cучасна німецькомовна комунікація і переклад – німецька мова і література та англійська мова», що дозволяє отримати кваліфікацію «Перекладач з німецької та англійської мов, викладач двох іноземних мов (німецької та англійської) у ЗВО І-ІV рівнів акредитації» та аспірантуру з германських мов та загального мовознавства.

Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької  мови здійснює підготовку фахівців за наступними освітньо-професійними програмами:

  • «Німецька мова та література і англійська мова та переклад»
  • «Теорія та практика перекладу з німецької та англійської мови»

Випускники отримують диплом з кваліфікацією «Бакалавр  з філології за спеціалізацією 035.043 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька».

Науково-педагогічний склад кафедри

Кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент Гончаренко Людмила Олексіївна. Завідувач кафедри зібрала колектив висококваліфікованих працівників – доцентів, старших викладачів, викладачів та аспірантів, які сумлінно виконують свій професійний обов’язок. Викладачі кафедри беруть активну участь в освітньому та науковому житті України, Німеччини, Франції та Іспанії працюють у міжнародних програмах, беруть участь у міжнародних наукових та науково-методичних семінарах та конференціях, підвищують рівень професійної та методичної кваліфікації, проходять стажування в Німеччині, Іспанії, Франції та у провідних вузах України.

Головними завданнями кафедра вважає забезпечення навчального процесу через впровадження системи науково-дослідних, організаційно-методичних та виховних заходів щодо реалізації змісту освіти відповідно до державно-стандартних освітніх і кваліфікаційних рівнів. Допоміжними завданнями виступають тут принципи науковості, гуманізму, демократизму, наступності та безперервності, а також незалежності освіти від втручання будь-яких партій, організацій та юридичних осіб. Для виконання вказаних завдань кафедра має відповідну кадрову, матеріальну, методологічну та методичну бази. У підборі кадрів кафедра реалізує принципи спеціалізації науково-методичної кваліфікації (тобто підготовку аспірантів і докторантів, у зв’язку з потребами навчального плану та з урахуванням допоміжного принципу хронологічного ущільнення – зміна аспектів викладання через кожні 5 років).

Викладацький склад кафедри

Викладач Науковий ступінь, вчене звання, посада Контакти
Мозолевська Аліна Сергіївна кандидат філологічних наук, завідувач кафедри, старший викладач французької мови alina.shkurat@gmail.com
(0512) 76-55-82
Міхільов Олександр Дмитрович доктор філологічних наук,професор, викладач французької та латинської мов,літератури mikhilevaleks@gmail.com
(0512) 76-55-82
Вакуленко Тетяна Іванівна кандидат педагогічних наук, доцент, викладач німецької мови lieto87@yahoo.de
(0512) 76-55-82
Каірова Тетяна Сергіївна кандидат філологічних наук, доцент, викладач латинської та французької мов tetyana.kairova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-82
Кіршова Ольга
Володимирівна
кандидат педагогічних наук, доцент, викладач німецької мови aprel2009@mksat.net
(0512) 76-55-82
Польберг Лариса Володимирівна кандидат філологічних наук, викладач німецької мови lora_mak@yahoo.de
(0512) 76-55-82
Максимчук Світалана Миколаївна старший викладач німецької мови svetamaximchuk63@gmail.com
(0512) 76-55-82
Пітерова Наталя Анатоліївна старший викладач іспанської мови piterovan@yahoo.com
(0512) 76-55-82
Ползікова Тамара Іванівна старший викладач французької мови tpolzikova@gmail.com
(0512) 76-55-82
Попова Людмила Геннадіївна старший викладач латинської  мови (0512) 76-55-82
Стодолінський Дмитро Іванович старший викладач іспанської мови stodimas@yahoo.com
(0512) 76-55-82
Валощик Якоб викладач німецької мови, лектор DAAD jakob.walosczyk@gmail.com
(0512) 76-55-82
Єнальева Ольга Анатоліівна викладач німецької мови olgaenaleva@gmail.com
(0512) 76-55-82
Хренова Олена Віталіївна викладач німецької мови khrenovaelena22@gmail.com
(0512) 76-55-82
Чернявська Ольга Костянтинівна викладач німецької мови lyu4ika@gmail.com
(0512) 76-55-82

 

Методична робота

На кафедрі романо-германської філології та перекладу з німецької  мови ведеться активна навчально-методична робота. Це обумовлено, перш за все, новітніми інтеграційними процесами та сучасними викликами у сфері вищої освіти.

Міжнародна діяльність

Кафедра співпрацює з Гете-Інститутом. Викладачі німецької мови постійно підвищують свій професійний рівень у Гете-Інституті (м. Київ), а також щорічно у Німеччині. Центр вивчення німецької мови акредитований у Гете-Інституті м. Мюнхена. Усі викладачі центру мають міжнародний сертифікат з німецької мови С2. Щороку на секції працюють носії мови з Німеччини, Австрії, які є викладачами ДААД та фонду Боша; проводяться кіноклуби, Deutschclub, курси підвищення кваліфікації для викладачів шкіл. Викладачі німецької секції сприяють участі студентів проводяться у спеціально обладнаних аудиторіях, відкрито ресурсний центр. Німецька секція співпрацює з німецькими видавництвами «Kornelsen», «Hueber», «Langenscheidt», здійснює апробацію сигнальних екземплярів нових підручників. На базі ЦНМ у співпраці з лекторами ДААД та фонду Боша регулярно проходять семінари з підвищення кваліфікації викладачів кафедри та вчителів німецької мови міста Миколаєва. Викладачі німецької мови є членами Асоціації германістів України.

Французьке відділення секції романо-германської філології співпрацює з Посольством Франції в Україні та організацією AllianceFrançaise, що дозволяє викладачам проходити педагогічне стажування у Франції. Крім того, на кафедрі проходять педагогічну практику викладачі-стажери з Франції (університети Sorbonne-nouvelle-Paris 3, universitédeToulouse, universitédeMontpellier). Також активно працює центр вивчення іспанської мови. Викладачі іспанської мови є членами Асоціації іспаністів України. Вони регулярно беруть участь у конференціях та заходах організованих при Посольстві Іспанії.

Ми в соціальних мережах

Ми дуже цінуємо кожного з вас, тому створили спеціальні групи кафедри романо-германської філології та перекладу з німецької мови у популярних соціальних мережах для того, щоб оперативно та якісно інформувати вас про новини нашої кафедри та факультету. Підписуйтесь та будьте у курсі всіх новин:

Instagram

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …