Для тих, хто полюбляє читати: де та як знайти книжки


Друковані книжки завжди в тренді, проте часом їх витісняють електронні, дякуючи своєму швидкому доступі та ціні.

В інтернеті можна знайти чимало бібліотек з електронними книжками, однак багато з них – це сайти чи магазини з описами платної літератури. Деякі розміщують тексти у форматах word чи txt, аби не порушувати авторські права видавництв, а значить і завантажити їх на електронний ґаджет не можна.

Розповідаємо про електронні бібліотеки, де можна безкоштовно та швидко знайти потрібну (а часом і профільну) книжку. Говоримо про 2 найбільші групи таких бібліотек: українські електронні бібліотеки та  легальні, але з умовами.

Українські електронні бібліотеки

Бібліотека української літератури УкрЛіб актуальна з 2000 року. Тут публікують тексти художньої літератури, літературознавчі розвідки, біографії письменниць і письменників тощо.

Схожою метою та дизайном є Публічна електронна бібліотека української художньої літератури УКРЛІТ.org. Вона існує з 2005-го року і розміщує лише нонфікшн та авторські біографії.

Унікальні, рідкісні та профільні книги можна знайти в Електронній бібліотеці Культура України. Недоліком цього ресурсу є відсутність внутрішньотекстового пошуку та неможливість копіювати цитати з тексту, але є значна перевага – зібрання рідкісних і раритетних видань.

Багато корисних та рідкісних текстів публікуються на Чтиво. Є великий вибір переважно україномовної літератури. Хорошим додатком є англомовні видання на українські теми.

Легальні, але з умовами

Бібліотека наукових праць JSTOR містить понад 12 мільйонів академічних статей і 100 тисяч книжок із 75 дисциплін. Її заснували у США 1994 року. Для користування JSTOR обов’язкова реєстрація. Доступ до контенту переважно платний, однак є й безкоштовні книжкові колекції.

За умови реєстрації можна безкоштовно читати шість статей щомісяця.

Сайт Twirpix є російськомовним, однак на ньому зібрано багато книжок, статей, дисертацій і матеріалів на навчальні й наукові теми, що корисно під час написання кваліфікаційних робіт.

На сайті зберігаються матеріали для підготовки до іспитів. Є програми та посібники, документальна, художня й прикладна література, а також комікси.

Гарним додатком є велика колекція періодики та аудіокнижок багатьма мовами: від української та англійської до есперанто, уйгурської та сардинської. А ще тут існує активний блок для приватних оголошень про пошук книжок.

Зареєструватися на Twirpix можна через електронну пошту. Після реєстрації кожен користувач одержує на свій рахунок 100 балів. Окремий файл коштує приблизно 10 балів. Коли бали вичерпано, можна заплатити за потрібну книжку.

Бібліотеки з електронними та друкованими матеріалами завжди допоможуть у навчанні й роботі. Радимо користуватися їхніми можливостями.

 

Джерело