Зустріч із директором національного природного парку «Бузький Гард»


25 травня 2023 року для студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» відбулась чергова зустріч з виробничником Владиславом Артамоновим, директором національного природного парку «Бузький Гард».

Тема лекції – «Національний природний парк «Бузький Гард»: створення, сучасний стан, проблеми та перспективи».

Лектор розповів студентам про історію створення Бузького Гарду. Так, спочатку на його території створені були маленькі заказники, окремі об’єкти, а потім вже був створений майбутній парк. Розказав про об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення, які входять до складу території національного природного парку «Бузький Гард».

Присутні ознайомилися зі схема розташування національного природного парку «Бузький Гард», обговорили статус Національного природного парку, а також дізналися його завдання в умовах сьогодення.

Спікер охарактеризував режим охорони території національного природного парку «Бузький Гард», вказав його територіальну структуру. Зокрема наголосив, що зона регульованої рекреації становить біля 70% території парку, вказав, що його територія використовується і в господарських, і в природоохоронних цілях.

Студенти дізналися про структуру служби державної охорони природно-заповідного фонду, її основні завдання та про структуру національного природного парку «Бузький Гард», особливості його території.

Владислав Артамонов вказав перелік рекреаційних елементів національного природного парку «Бузький Гард», його туристичні маршрути, екологічні стежки, інформаційні стежки. Аргументував, що таке державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Окремим аспектом обговорення стали екологічні проблеми територій, що зумовлені впливом антропогенних факторів, процеси, які призводять до трансформації ландшафтів, також вказані чинники, що не призводять до трансформації ландшафту.

Лектор розкрив основні заходи розвитку національного природного парку «Бузький Гард» на 2023-2027 роки: збереження і відтворення природних комплексів, охорона та захист природних об’єктів, проведення наукових досліджень та спостережень, екологічна освітньо-виховна робота, рекреаційна діяльність тощо. Показав основні об’єкти розвитку національного природного парку «Бузький Гард» та приклад планування екологічної стежки. Розповів про очікувані результати від реалізації запланованого комплексу заходів.

Наприкінці зустрічі лектор відповів на питання присутніх викладачів та студентів.

Дякуємо за змістовну та інформативну зустріч, яка сприятиме закріпленню навичок та компетенцій, що набуті студентами-геодезистами під час вивчення дисципліни «Розвиток заповідних територій».

Нагадаємо, що минула онлайн-зустріч зі студентами відбувалась 10 лютого 2023 року. Ознайомитися зі змістом можна за посиланням.