Зелена (циркулярна) економіка та розвиток низькокарбонової економіки: на кафедрі екології відбулося обговорення


 7 лютого 2024 року відбулась чергова серія лекцій зеленого марафону з Міждисциплінарних студій,  Проєкту «Європейські зелені виміри», який реалізується на кафедрі екології Миколаївської «Могилянки», за підтримки Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне.

Під час обговорення теми координаторка проєкту Олена Мітрясова акцентувала увагу на тому, що економіка європейських країн у перспективі орієнтуються на перехід до моделі низькокарбонового розвитку.

У цьому плані перспективними є напрями розвитку водневої і атомної енергетики. Нині ЄС фінансує 60% проєктів з водневої енергетики.

Цілями Енергетичної стратегії України до 2050 є: досягнення максимального рівня кліматичної нейтральності; максимальне скорочення використання вугілля в енергетичному секторі; оновлення та модернізація енергетичної інфраструктури; всебічна інтеграція з ринками ЄС; розвиток альтернативних джерел енергії.

Учасники Студій познайомились із питаннями, які охоплюють цілі, завдання, принципи, моделі, план дій циркулярної економіки в Україні та світі. У цьому контексті для ЄС відправною точкою стала дата 11 березня 2020 року, коли Європейська Комісія ухвалила План дій щодо циркулярної економіки (Circular Economy Action Plan), який є важливою складовою стратегії Європейського «зеленого» курсу (European Green Deal).

З відео-лекцією можна ознайомитись за посиланням.