Як скласти Curriculum Vitae для стажування закордоном


Наразі актуальним та вагомим стає стажування та /або навчання  закордоном. Для цього необхідний чималий перелік документів, до якого належить і Curriculum Vitae, або простіше кажучи CV.

Пропонуємо декілька порад, як правильно оформити CV для стажування в іноземному університеті.

CV (автобіографія) – це стисла історія про свій життєвий шлях, який студент хоче розказати, коли від’їжджає на навчання до університету закордоном. Цей вид офіційного документа є найбільш вдалим способом обрати гідних кандидатів на навчання.

Яким чином структурувати текст у CV?

Доречно використовувати Europass, шаблон для форматування документів у країнах Європейського Союзу. Програма є зручною, адже містить вже всі поля, які треба заповнити інформацією.

Структура CV для закордонного навчання обов’язково має містити такі критерії:

–       контактна інформація. Укажіть ПІБ, номер телефону, електронну адресу, надайте фото (бажано не надто офіційне, як на паспорт, але не побутового формату); адреса проживання не обов’язкова;

–       освіта. Закладати освіти вказуються у зворотному хронологічному порядку – від теперішнього місця навчання та до попереднього. Обов’язково зазначається спеціальність, факультет, місце та роки навчання;

–       досвід роботи також треба вказувати за цим принципом, що й освіту. Не зайвим буде вказати не тільки свою офіційну (якщо така є) роботу, а й неофіційну;

–       знання мов. У цьому пункті краще детально розписати рівень володіння іноземними мовами, зокрема: Beginner, Elementary, Intermediate, Upper-intermediate, Advanced;

–       хобі. Переважно цей пункт опускається, проте саме він додає Вашому CV життєвості та допоможе краще пізнати Вас як умотивовану людину, яка надсилає свою заявку для стажування. Закінчення музичної школи, курси, гуртки, співи в хорі, любов до подорожей, написання статей, віршів, декламування уривків поем – усе це буде не зайвим, адже характеризуватиме Вас як різносторонню особистість, яка має певні навички в різних сферах діяльності.

Як писати про особисті навички?

Головне, що потрібно пам’ятати: коли вказуються особисті якості, завжди мають бути наведені факти. Риси, які Ви описуєте, треба підкріплювати доказами. Наприклад, якщо пишете, що маєш гарні організаторські здібності, то одразу зазначте проєкт, який Ви змогли самостійно підготувати.

Розписати деталі можна у супровідному листі або в мотиваційному листі.

Вагомим аргументом буде досвід волонтерської діяльності. Волонтерство демонструє, що Ви маєте навички роботи в соціальній та адміністративній сферах, а також можете опанувати командну роботу.

Важливо, що характеристика особистих рис у CV не має займати більше, ніж 2 – 3 рядки. Краще цей пункт більш детально розписати в мотиваційному листі. Поради, як правильно та чітко написати мотиваційний лист, можна переглянути за посиланням.

Супровідний лист, або cover letter, також має важливу роль. Він допоможе краще пізнати людину, яка хоче навчатися в іноземному університеті. Cover letter – це своєрідне пояснення до пунктів у CV. Окрім більш детальної презентації себе, у листі варто показати свій рівень мотивації та обізнаності з освітнім середовищем, до якого бажаєте потрапити.

Які основні помилки трапляються при написанні CV?

–       знецінення важливої інформації. Такою інформацією можуть бути власні досягнення. Часто здобувачі освіти переконані, що їхні проєкти неважливі або не надто цікаві, однак, навівши їх як приклад, можна значно підвищити шанси на вступ до іноземного університету;

–       детальні згадки про шкільну освіту. Не варто згадувати про свою середню освіту, оскільки вона не є профільною, таким чином просто додавати зайвий текст у документ;

–       розмір CV. Оптимальний розмір CV для вступу в іноземний ЗВО – 2-3 сторінки. Більшим CV може бути лише в тому випадку, якщо в ньому треба вказати проєкти, що можуть підкріпити певні Ваші риси й навички та будуть корисними для подальшого навчання.

Де та як створювати CV?

–       Europass. Найбільш відомий формат резюме в Європі. На цьому офіційному порталі можна підготувати своє CV за визначеним шаблоном. Спершу на сайті треба створити власний профіль, обрати потрібну інформацію та дизайн. Після цього CV можна завантажити у форматі PDF або ж надіслати на свою електронну пошту;

–       Canva є зручною платформою графічного дизайну, за допомогою якої можна створювати графіку, презентації, логотипи та будь-який інший візуальний контент. Тут можна знайти багато шаблонів, зокрема й для створення резюме.

–       Crello є одним із безкоштовних графічних онлайн-редакторів, за допомогою якого можна створити резюме, обравши готовий шаблон. Цей шаблон можна відредагувати відповідно до своїх уподобань або взагалі придумати власний дизайн самостійно.

 

Джерело