Візит команди ЧНУ імені Петра Могили до Університету Свонсі: медичний напрямок від Ольги Яремчук


Питання розвитку освіти, налагодження міжуніверситетських зв’язків та, найголовніше, прогресу медичної сфери наразі стоїть гостро.

Фахівці ЧНУ імені Петра Могили зацікавлені в розбудові функціонування медичних напрямків освіти. Так, протягом 10 до 28 липня 2023 тривав візит команди ЧНУ імені Петра Могили до Університету Свонсі (Свонсі, Велика Британія).

Однією з представниць делегації від ЧНУ імені Петра Могили була Ольга Яремчук, в.о. директора навчально-наукового медичного інституту. Вона відвідала низку зустрічей за медичним напрямком, які, перш за все, мали на меті встановлення академічних зв’язків між партнерськими установами та розвиток співробітництва  у визначених галузях.

Відвідала конферецію SALT 2023, протягом якої на пленарному засіданні заслухали Наомі Вінстон, професорку педагогічної психології; Директорку Суррейського інституту освіти при Університеті Суррея; Почесну професорку Центру досліджень оцінювання та цифрового навчання (CRADLE) Університету Дікіна (Австралія) з темою доповіді: «Розвиток зворотного зв’язку у вищій освіті».

Під час перебування в університеті Свонсі Ольга Яремчук мала ряд корисних зустрічей, про які розказала журналістам медіацентру.

Кріс Джордж є професором молекулярної кардіології в медичній школі університету Суонсі. Група вчених під керівництвом професора Кріса використовує молекулярні та клітинні інструменти в поєднанні з теорією мереж, щоб досліджувати зв’язки між передачею сигналів кальцію, клітинною поведінкою та ранніми подіями, що призводять до руйнування нормального серцевого ритму (аритмії). Під час зустрічі обговорили роботу в можливій професійній площині з таких тем, як: Механізми аритмій серця, Кальцієва сигналізація, Стовбурові клітини, Молекулярна біологія, Біологія клітини, Системна біологія, Технології скринінгу наркотиків.

Професор Гарет Дженкінс викладає модуль третього року з генетики раку, заснований на ознаках раку «Ханахана і Вайнберга». Під час зустрічі обговорили рідкі біопсії – це майбутнє діагностики раку, і вони будуть широко використовуватися в майбутньому як для діагностики раку, так і для вивчення реакції на терапію. Ці самі підходи, засновані на аналізі крові, можуть визначити високий ризик впливу канцерогенів у дослідженнях біомоніторингу. Обговорили можливість співпраці за темою «Окологічна захворюваність та смертність: порівняння показників в Великій Британії, Україні та Японії».

Мала ряд зустрічей з представниками департаменту медичної фармакології зокрема: Нією Дейвіс та доктором Ейденом. Обговорили актуальні питання фармакології, фармакінетики, технології виготовлення ліків тощо. Восени планується проведення спільної лекції за участі професорів університету Свонсі для студентів навчально-наукового медичного інституту (спеціальності «Фармація» та «Медицина»).

З Майклом Гравінором, професором біостатистики та епідеміології в Інституті наук про життя, розпочали співробітництво в спектрі проєктів, заснованих на застосуванні статистичних моделей до проблем медицини, біології та навколишнього середовища.

З професором з медичної фізики поспілкувались щодо нових технік для оптимізації довжини лабіринт-кімнати лікування лінійного прискорювача без шкоди для радіаційного захисту, а також щодо Моделювання фотонів методом Монте-Карло зворотне розсіювання від різної товщини шаруватого свинцю над бетоном для енергії 0,25–20 МеВ з використанням коду FLUKA.

Лікарі, викладачі та дослідники Університету Свонсі провели багато екскурсій лабораторіями закладу, відділеннями університетської лікарні, новітнім симуляційним центром SUSIM, які обладнані найсучаснішим та дороговартісним устаткуванням. Наприклад, в симуляційному центрі є операційна кімната, що повністю відтворює реальні події під час операції: пацієнти-манекени з різними травмами, запах анестетика та крові тощо.

Також обговорили навчальні плани спеціальності «Медицина» з Фіон Вільямс, головою департаменту загальної медицини.

З деканом факультету медицини, здоров’я та наук про життя Лісою Воллес обговорили можливість передачі медичного обладнання для нашого університету та продовження академічної можливості як для студентів, так і аспірантів, викладачів, дослідників.

Команда ЧНУ імені Петра Могили дякує представникам Університету Свонсі за набутий досвід, залучених світових практиків. Ми сподіваємося, що тісна співпраця продовжуватиметься з залученням українських фахівців та обов’язково здобувачів вищої освіти.