Викладачі кафедри управління земельними ресурсами взяли участь в засіданні Наукової школи професора Антона Третяка


          27 жовтня 2023 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами Олена Лазарєва та Андрій Мась узяли участь у черговому засіданні Наукової школи професора Антона Третяка.

Темою засідання стали «Вимоги закону України «Про вищу освіту» та освітніх стандартів щодо підготовки фахівців із землевпорядкування»», модерувала захід доцентка Білоцерківського національного аграрного університету Тетяна Прядка, а доповідачем став доктор економічних наук, професор Антон Третяк.

Під час дискурсу лектор висвітлив професійні якості, якими має оволодіти студент після завершення бакалаврату та магістратури, а також розкрив особливості інвестиційно-інноваційного землевпорядкування (структура, зміст та землевпорядний процес розроблення інвестиційно-інноваційних проектів землеустрою, регіональні особливості землевпорядкування тощо).

Даючи відповідь на питання про формування новітнього розуміння фаху землевпорядкування, Антон Третяк зазначив, що в основі розвитку «новітнього землевпорядкування» мають бути  присутні такі поняття: «простір – територія – система землекористування – режим землекористування – земельна ділянка».

Звертаючи увагу на особливості вищої освіти в сфері земельних ресурсів, доповідач наголосив на потребі провадити професійну діяльність, яка виникає не тільки на основі динамічної комбінації знань, умінь, навичок, а й в нових способів мислення, поглядів, цінностей тощо. Цього, на його думку, можна досягти надавши можливість студентами активно обговорювати результати своїх досліджень не лише з науковими консультантами, але й з колегами, які працюють над схожими науковими проблемами, що сприятиме знаходженню оптимального консенсусу. Також Антон Третяк зауважив, що досягти цього можна за рахунок академічної мобільності дослідників.

Згадав доповідач також про важливості здійснення підготовки докторів філософії, за програмою дисциплін «Проблеми розвитку теорії землевпорядкування» та «Методологія землевпорядкування і землекористування».

Дякуємо за можливість бути долученими до чергового засідання дискурсу, що сприятиме синергії знань та навичок при підготовці фахівців-землевпорядників!