Викладачі кафедри управління земельними ресурсами взяли участь в обговоренні питання: Електронні документи в землеустрої і топографо-геодезичній діяльності: поточний стан і перспективи


22 лютого 2024 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами професорка Олена Лазарєва, професор Сергій Чорний та старший викладач Андрій Мась долучитися до круглого столу, на якому землевпорядники і геодезисти  обговорили поточний стан і перспективи електронного документообігу у своїх галузях.

Захід організували Громадська організація «Асоціація фахівців землеустрою України» спільно з факультетом землевпорядкування НУБіП України та Громадською організацією «Асоціація сертифікованих геодезистів України».

З вітальним словом виступив Андрій Полтавець, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України»

 Україна є одним із європейських лідерів у цифровій трансформації багатьох сфер суспільного життя. Порівнюючи із європейськими країнами рівень впровадження електронного документообігу та цифрових сервісів у землеустрої та кадастровій діяльності, варто зазначити, що у певній мірі Україна випереджає кадастрові системи багатьох європейських країн. На черзі топографо-геодезична діяльність, адже у січні 2024 року нарешті затверджені вимоги до оформлення електронного документа, що містить відомості про результати топографо-геодезичних і картографічних робіт в електронній (цифровій) формі.

  Спікерами виступили: Тарас Євсюков, Роман Гуменяк, Ірина Кмитюк, Павло Матвєєв, Олексій Макеєв, Анатолій Полтавець, Андрій Мартин.

На заході розглянули такі питання: яким є сучасний стан електронного документообігу в землевпорядній та топографо-геодезичній діяльності, яких покращень потребує нормативне регулювання створення електронних документів із результатами землевпорядних та топографо-геодезичних робіт, чи достатній рівень технологічної підтримки електронного документообігу, включаючи програмне забезпечення, апаратне забезпечення та проблеми з доступом до кадастрових та реєстраційних систем, які вживати заходи з гарантування безпеки і конфіденційності електронних документів, включаючи шифрування, контроль доступу та дотримання правил захисту даних в умовах воєнного часу, чи відчутні переваги переходу до електронних систем управління документами в землеустрої і топографо-геодезичній діяльності.

     Участь у роботі круглого столу взяли відомі галузеві фахівці, розробники землевпорядної документації, представники провідних фахових громадських організацій, академічної спільноти загалом більше 100 осіб.

     Дякуємо за можливість  викладачам кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили бути долученими до заходу.