Викладачі факультету економічних наук прийняли участь у черговому засіданні наукової школи професора Антона Третяка


19 травня 2023 року викладачі факультету економічних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили Світлана Белінська, Олена Лазарєва та Андрій Мась долучилися до чергового засідання наукової школи професора Антона Третяка. Тема засідання – «Місце і значення землевпорядників в удосконаленні системи управління земельними ресурсами та землекористуванням і розвитку галузі землевпорядкування».

Модератором заходу виступила професорка Ірина Кошкалда.

Під час онлайн-дискурсу Антон Третяк зазначив, що здійснення переходу до більш ефективного та раціонального землекористування вимагає  розуміння впливу управлінських рішень на всіх рівнях. Тому професор здійснив оцінку існуючого стану управління земельними ресурсами та землекористуванням. Також він представив графоаналітична модель порівняльної оцінки ефективності та вказав тенденції зміни функціонального управління земельними ресурсами та землекористуванням в Україні.

У рамках засідання Наукової школи професора Антона Третяка учасники проаналізували в динаміці зміну показників екологічної стабільності землекористування, рівень його капіталізації та соціологізації.

Спікер проаналізував види управління земельними ресурсами та землекористуванням:  загальнодержавне, відомче (галузеве), територіальне (самоврядне) управління, місцеве (внутрішньогалузеве) управління.

Учасники розглянули логіко-змістовну модель системи багатофункціонального управління земельними ресурсами та землекористуванням в Україні, указали відмінність від управління землекористуванням та управління природокористуванням. Також вони здійснили інституціональну класифікацію (структурування) наук сфери землекористування як фундаментальної науки, окреслено основні складові інституцій землекористування в Україні.

Окремим аспектом обговорення стало питання вивчення дисципліни «Економіка землекористування» студентами спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». Ця дисципліна повинна вивчатися, щоб майбутні фахівці навчились визначати, який проект є більш інвестиційно-привабливим та соціально сформованим.

На завершення заходу учасники проаналізували дані анкетування землевпорядників, у якому взяли участь як викладачі кафедри управління земельними ресурсами, так і студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» ЧНУ імені Петра Могили.

Варто зазначити, що заплановано в наступних зустрічах провести наскрізний поглиблений аналіз робочих програм навчальних дисциплін землевпорядних предметів провідних вищих навчальних закладів України з метою адаптації їх до умов сьогодення.

Дякуємо за надану можливість долучатися до кваліфікованих дискусій в рамках визначення пріоритетних завдань та шляхів розвитку землевпорядної галузі.