Викладачі ЧНУ імені Петра Могили презентували перший у Миколаєві посібник “Українська мова як іноземна”


21 лютого 2024 року, у День рідної мови, у приміщенні Вченої ради Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулася презентація навчального посібника «Українська мова як іноземна (на матеріалах Миколаївщини)».

Це один із перших посібників в Україні з вивчення української мови як іноземної, створений на матеріалах однієї з областей України.

Авторами підручника є представники ЧНУ імені Петра Могили, зокрема доктор історичних наук, професор Юрій Котляр, кандидати філологічних наук, доценти Ольга Тулузакова та Сергій Пономаренко, а також старші викладачі кафедри англійської філології та перекладу, кандидатка політичних наук Маргарита Лимар і кандидатка філологічних наук Вікторія Агєєва-Каркашадзе.

Захід розпочав вітальною промовою ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко, який зауважив, що українська мова є одним із найважливіших чинників існування нації.

Також привітав усіх присутніх Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови. Він наголосив, що популяризація рідної (української) мови за кордоном є гарним результатом роботи наших фахівців.

Алла Коваль, проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва ЧНУ імені Петра Могили, висловила щиру вдячність авторам за унікальність поданого посібника.

Подякували авторському колективу та кожному, хто допомагав, декани факультетів, зокрема в. о. декана факультету філології, докторка філологічних наук, професорка Ірина Даниленко та декан факультету політичних наук, кандидатка історичних наук, доцентка Анастасія Хмель.

Модератором заходу виступив перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр.

Кожен із авторів поділився спогадами та враженнями щодо власної роботи під час створення посібника: «Лише злагоджена праця дала можливість реалізувати ідею з підручником», – зауважила Маргарита Лимар.

Юрій Любаров, начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, один із керівників програми розвитку української мови на Миколаївщині, стверджує, що представники влади завжди готові допомагати в реалізації таких важливих ініціатив.

Над ілюструванням до книги працювала відома миколаївська художниці Юлія Поліщук.

Сам науковий посібник спрямований на покращення читання та акцентуації мовців, які володіють українською на рівні В1 – В2.

Матеріали посібника побудовані на історичних, культурологічних матеріалах про Миколаїв та Миколаївську область, автором усіх наведених текстів є Юрій Котляр.

Після кожного тексту розміщені словник та тестові завдання для самоконтролю. Усі матеріали перекладені англійською мовою.

За словами одного з авторів Юрія Котляра, книга є некласичним підручником, адже іноземці вивчатимуть українську мову, дізнаючись про українське та європейське місто Миколаїв, про унікальну Миколаївську область, її історію, спадщину, систему освіти, культурну та природничу складову.

«Декілька текстів уже пройшли апробацію. Ми з колегами використовували їх під час викладання української мови в Італії. Це дало гарні результати», – говорить Ольга Тулузакова.

Книга викликала жваве обговорення серед присутніх в аудиторії та дистанційно.

Наприкінці зустрічі декілька примірників автори подарували до фонду Наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили.

Захід завершився автограф-сесією.

Ми дякуємо авторському колективу, усім, хто допомагав у видавництві посібника, та реалізації ідеї!

Лише разом ми зробимо більше!