Викладач кафедри фізичного виховання та спорту Оксана Петренко завершила стажування в Ескішехірському технічному університеті (Туреччина)


Викладачка кафедри фізичного виховання та спорту Оксана Петренко завершила тижневе стажування на факультеті спортивних наук в Ескішехірському технічному університеті (Туреччина).

Основним завданням поїздки було ознайомлення зі спортивним життям та головними досягненнями колективу у спортивній сфері, а також поділитися власним досвідом.

Університет створено в 2018 році шляхом відокремлення від закладу вищої освіти Анадулу.

Новозбудований університет має відмінну матеріальну базу: лабораторії для дослідження, стадіон та палац спорту. Крім того, містить зали для тренувань, зокрема зала для бадмінтону, зала для легкої атлетики з обладнанням для стрибків у довжину та з жердиною, дві гімнастичні зали, зал для настільного тенісу та для занять фітнесом, холл для танців, зала для ігрових видів спорту, для гри у сквош.

Університет має потужний спортивний клуб, до складу якого входить сім членів правління, що колегіально приймають рішення. З команд, які беруть участь у змаганнях на рівні держави, існує тільки команда зі стрільби з лука, але наразі формуються також команди з волейболу, гандболу та баскетболу.

Крім того, спортивний клуб відповідає за формування розкладу занять у залах загального призначення та займається проведенням великої кількісті спортивних змагань. Популярними є й університетські змагання між факультетами, проте в Україні в них включено більше видів спорту, зокрема в ЧНУ імені Петра Могили (змагання з шахів, кросфіту та плавання), а також змагання з основних видів спорту.

Навчальне навантаження у викладачів обмежено 600 навчальними годинами на рік. Студенти в державних закладах вищої освіти навчаються безкоштовно. Але конкурс на факультет спорту становить орієнтовно 10 абітурієнтів на одне місце. Студенти не отримують стипендію, але якщо не складають будь-який іспит, мають можливість ще раз пройти курс і скласти його в наступному семестрі. Таким чином, із чотирьох мінімальних обов‘язкових років навчання для отримання ступеню бакалавра внаслідок перенесення дисциплін, студенти можуть навчатися шість років.

Маємо надію, після перемоги наші університети отримають великий поштовх для розвитку всіх видів відносин!

Бо розвинена матеріальна база часто стає запорукою зосередження кращих фахівців та студентів у стінах навчального закладу.

А високий рівень освіти надасть можливість інтенсивно відновлювати всі ґалузі економіки!