Відкриття XXIІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Могилянські читання-2019»


11 листопада у приміщенні Вченої ради ЧНУ ім. Петра Могили відбулось відкриття «Могилянських читань-2019». Захід відкрив проректор з наукової роботи ЧНУ імені Петра Могили Володимир Беглиця.

Конференція «Могилянські читання – 2019: Досвід та тенденції розвитку суспільства в Україні: глобальний, національний та регіональний аспекти»присвячені Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку – міжнародному святу, що щорічно відзначається 10 листопада. У Могилянці тиждень науки проходитиме з 11 по 16 листопада 2019 року.

Головна мета конференції – надати можливість викладачам, докторантам, аспірантам та науковій громадськості презентувати результати досліджень із освітніх, суспільних, природничих, гуманітарних, комп’ютерних і технічних наук, права, публічного управління та охорони здоров’я.

На відкритті виступила директорка Науково-дослідного інституту полоністики, кандидаткаісторичних наук, доцентка кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Ольга Морозова, яка показала присутнім презентацію, в якій ділиться досвідом міжнародного стажування на базі двох польських університетів: Краківського та Варшавського. За словами пані Ольги, отриманні знання можна впроваджувати в нашу систему освіти, адже це ті новинки, яких сьогодні потребує від нас суспільство, в тому числі і Європейське.

«Ми намагаємося йти на випередження. Дізнаватися те, що вже відбулось в провідних європейських університетах і намагатись не лише впроваджувати, а ще й розвивати, удосконалювати та додавати своє для того, щоб ЧНУ ім. Петра Могили став передовим університетом не лише Миколаєва, а й всієї України», – розповідає Ольга Морозова.

Загалом «Могилянські читаня-2019» передбачають роботу за такими секціями:

  • Освіта та суспільні науки
  • Охорона здоров’я. Фізичне виховання та спорт
  • Гуманітарні науки
  • Природничі науки
  • Технічні науки
  • Право
  • Публічне управління в Україні в умовах децентралізації влади та наближення її до європейських стандартів.

Також в рамках тижня науки з 11 по 16 листопада проводитимуться наукові конференції і семінари. Детальніше теми секцій та семінарів можна переглянути за посиланням.

Повнотекстова наукова інформація доповідачів за рекомендаціями секцій надрукована у фахових випусках наукового журналу «Наукові праці» (видавництво ЧНУ ім. Петра Могили, категорія В) за різними серіями.