Відкриття XXIІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Могилянські читання-2019»


11 листопада у приміщенні Вченої ради ЧНУ ім. Петра Могили відбулось відкриття «Могилянських читань-2019». Захід відкрив проректор з наукової роботи ЧНУ імені Петра Могили Володимир Беглиця.

Конференція «Могилянські читання – 2019: Досвід та тенденції розвитку суспільства в Україні: глобальний, національний та регіональний аспекти»присвячені Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку – міжнародному святу, що щорічно відзначається 10 листопада. У Могилянці тиждень науки проходитиме з 11 по 16 листопада 2019 року.

Головна мета конференції – надати можливість викладачам, докторантам, аспірантам та науковій громадськості презентувати результати досліджень із освітніх, суспільних, природничих, гуманітарних, комп’ютерних і технічних наук, права, публічного управління та охорони здоров’я.

На відкритті виступила директорка Науково-дослідного інституту полоністики, кандидаткаісторичних наук, доцентка кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Ольга Морозова, яка показала присутнім презентацію, в якій ділиться досвідом міжнародного стажування на базі двох польських університетів: Краківського та Варшавського. За словами пані Ольги, отриманні знання можна впроваджувати в нашу систему освіти, адже це ті новинки, яких сьогодні потребує від нас суспільство, в тому числі і Європейське.

«Ми намагаємося йти на випередження. Дізнаватися те, що вже відбулось в провідних європейських університетах і намагатись не лише впроваджувати, а ще й розвивати, удосконалювати та додавати своє для того, щоб ЧНУ ім. Петра Могили став передовим університетом не лише Миколаєва, а й всієї України», – розповідає Ольга Морозова.

Загалом «Могилянські читаня-2019» передбачають роботу за такими секціями:

  • Освіта та суспільні науки
  • Охорона здоров’я. Фізичне виховання та спорт
  • Гуманітарні науки
  • Природничі науки
  • Технічні науки
  • Право
  • Публічне управління в Україні в умовах децентралізації влади та наближення її до європейських стандартів.

Також в рамках тижня науки з 11 по 16 листопада проводитимуться наукові конференції і семінари. Детальніше теми секцій та семінарів можна переглянути за посиланням.

Повнотекстова наукова інформація доповідачів за рекомендаціями секцій надрукована у фахових випусках наукового журналу «Наукові праці» (видавництво ЧНУ ім. Петра Могили, категорія В) за різними серіями.

Події та оголошення


грудня
12
Запрошуємо на лекцію американського історика мистецтва Вілсона Алекса Фішера

12 грудня 2019 року о 17:00 у приміщенні Виставкової зали (вул. Нікольська 54, вхід з вул. Соборної) відбудеться лекція американського мистецтвознавця Вілсона Алекса Фішера, дослідника програми Фулбрайт про сучасне мистецтво. Організатор: кафедра англійської філології ЧНУ імені Петра Могили. Лекція буде …

грудня
10
Запрошуємо на зустріч з директором Миколаївської філії ТОВ “ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА”

10 грудня 2019 року о 10:30 в ауд. 10-206 відбудеться зустріч  з Сергієм Платоновим, директором Миколаївської філії ТОВ “ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА”, що входить до складу холдинг FREEDOM HOLDING CORP (США) та провадить діяльність на ринку цінних паперів. Запрошуємо відвідати тренінг …

грудня
10
Запрошуємо усіх, хто хоче попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови до Multilingual sprach café

Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр та Соня Геба, а також деканат Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили пропонують приєднатися до Multilingual sprach café усіх, хто хоче покращити своїпрактичні мовленнєві навички. Коли: 10 грудня Час: 19:00 – 21:00 Де: Піцерія …