Міністерство освіти та науки України
Чорноморський національний університет імені Петра Могили
проводить XXIІ Всеукраїнську щорічну науково-практичну конференцію

«Могилянські читання – 2019: Досвід та тенденції розвитку суспільства в Україні: глобальний, національний та регіональний аспекти»

присвячену

Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку
Тиждень науки з 11 по 16 листопада 2019 року

Мета конференції: надати можливість викладачам, докторантам, аспірантам та науковій громадськості презентувати результати досліджень із освітніх, суспільних, природничих, гуманітарних, комп’ютерних і технічних наук, права, публічного управління та охорони здоров’я.

Конференція передбачає роботу за секціями:

1. Секція: Освіта та суспільні науки
  • Сталий розвиток університетської системи освіти
  • Соціокультурні та антропологічні тенденції в розвитку сучасної філософської думки
  • Проблеми імплементації європейських соціокультурних та освітніх стандартів в Україні
  • Соціокультурні процеси на Півдні України в сучасних вимірах
  • Економічна теорія і економічна освіта.
  • Аспекти економічного розвитку: підприємство облік фінанси.
  • Теоретичні та управлінські аспекти економічного розвитку.

1. Секція: Охорона здоров’я. Фізичне виховання та спорт
  • Актуальні проблеми медицини
  • Новітні технології медичної діагностики та лікування
  • Сучасні напрямки та методи фізичної терапії та ерготерапії
  • Проблеми психологічного здоров’я населення
  • Досягнення медичної психології
  • Нове у розвитку громадського здоров’я
  • Оптимізація процесу фізичного виховання оздоровчо-рекреаційними засобами та їх вплив на динаміку показників функціонального стану організму студентської молоді
  • Сучасні оздоровчо-педагогічні технології у фізичному вихованні
  • Цільова спрямованість особистості та посттравматичний стрес
  • Забезпечення якості ліків та перспективи аптечного виробництва на сучасному етапі розвитку фармацевтичного ринку України

1. Секція: Гуманітарні науки
  • Професійне англомовне навчання майбутніх економістів у контексті вимог сучасного суспільства
  • Іншомовна підготовка студентів в контексті інтернаціоналізації освіти
  • Політична наука в Україні та зарубіжжі
  • Міжнародні відносини та світова політика
  • Література в контексті сучасності
  • Актуальні проблеми історії в контексті регіональних досліджень
  • Нові тенденції у дослідженні англійської мови та літератури, а також методики їх викладання у вік глобалізації
  • Німецька філологія і методика викладання німецької мови та літератури у вищій школі
  • Романська філологія
  • Нові тенденції у перекладі та стилістиці
  • Національний дискурс і культурні коди Північного Причорномор’я: синхронія і діахронія в лінгвістичному аспектах

1. Секція: Природничі науки
  • Проблеми екології: теорія і практика
  • Екологічна безпека водного і атмосферного середовищ м. Миколаєва
  • Сталий розвиток використання земельних ресурсів в умовах глобалізації

1. Секція: Технічні науки
  • Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
  • Моделі, методи та засоби програмної інженерії
  • Комп’ютерна інженерія
  • Інтелектуальні інформаційні системи
  • Диференціальні рівняння та математичні методи в проблемах природничих наук

1. Секція: Право
  • Галузеві юридичні науки
  • Теорія, історія, філософія, соціологія права; порівняльне правознавство

1. Секція: Публічне управління в Україні в умовах децентралізації влади та наближення її до європейських стандартів.
  • Публічне управління та адміністрування на шляху до євроінтеграції.
  • Менеджмент в органах державної влади та місцевого самоврядування в умовах децентралізації.
  • Соціальна робота в умовах сучасних соціально-економічних викликів

В рамках тижня науки з 11 по 16 листопада проводитимуться наукові конференції і семінари:

• Науково-практична конференція «Лісабонський договір – 10 років після набуття чинності. Що змінилося у функціонуванні ЄС?»
  • ІV Міжнародна науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблеми, досягнення та перспективи розвитку медико-біологічних і спортивних наук»
  • Науково-практична конференція «Актуальні проблеми клінічної та теоретичної медицини»
  • Наукова конференція «Якість і безпека життєвого середовища людини» (пам’яті д-ра біол. наук, професора Томіліна Ю.А.)
  • Науковий семінар з теми «Модель пам’яті в українській модерній та постмодерній літературі»

Деканам факультетів, директорам інститутів, завідувачам кафедр до 22 жовтня 2019 р. організувати подачу заявок за напрямками роботи секцій із зазначенням переліку викладачів університету і сторонніх учасників, дати, часу та місця проведення засідань відповідних секцій до науково дослідної частини або до відділу аспірантури, кімнати: 1-115, 1-113, тел.: 76-55-99, або за електронною адресою e-mail: mch@ chmnu.edu.ua. Бажаючих взяти участь у роботі конференції просимо до 22 жовтня 2019 року подати заявку, у якій вказати: назву доповіді, авторів та доповідача (вказати місце їх роботи, науковий ступінь і вчене звання), телефон та E-mail для зв’язку.

До початку тижня науки буде видано друком програму конференції та тези доповідей. Друк матеріалів форуму – 130 грн. Повнотекстова наукова інформація доповідачів за рекомендаціями секцій може бути надрукована у фахових випусках наукового журналу «Наукові праці» (видавництво ЧНУ ім. Петра Могили, категорія В) за серіями: «Політологія», «Історія», «Педагогіка», «Філологія. Мовознавство», «Філологія. Літературознавство», «Новітня філологія», «Техногенна безпека» (галузь наук – біолог.), «Техногенна безпека» (галузь наук – техн.), «Комп’ютерні науки», «Новітня філологія», «Історичний архів», «Чорноморський літопис» (вартість згідно кошторису журналу).

Запрошуємо до співробітництва у випуску наукових журналів проекту
«Нові журнали ЧНУ ім. Петра Могили» (в тому числі категорії Б)

1. Acta de Historia α Politica Saeculum XXI
  2. Borders and Cultures