Відбулася бінарна лекція від ЧНУ імені Петра Могили та «Львівської політехніки» для студентів-геодезистів


17 травня 2023 року для студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» відбулася бінарна лекція від Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» та кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Організатором зустрічі був завідувач кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили, доктор технічних наук, професор Лев Перович.

Один зі спікерів, завідувач кафедри геодезії «Львівської політехніки», доктор технічних наук, професор Сергій Пирій, розповів про кафедру геодезії в львівському університеті, розповів про історію створення, презентував матеріали, що стосуються розвитку геодезії як науки.

Серій Пирій окреслив основні задачі геодезії, вищої геодезії, які на сьогодні мають бути виконані. Розповів про історію геодезії і топографії, про створення тригонометричних таблиць, здійснив аналіз алгебраїчних методів побудови масштабних даних у геодезії, розповів про появу першого кутомірного інструмент – теодоліту, про винайдення ртутного барометра, що вимірює висоту.

Також під час зустрічі лектор продемонстрував методику найменшого застосування математичних квадратів, розкрив поняття геоїда, ідеї фотографування Землі з повітряної кулі, представив перші фотознімання, перший штучний супутник Землі.

Потім доповідач розповів про появу лазерних сканерів, про особливості картографування території України, про історію створення Укргеодез картографії в Україні, про форму і розміри Землі, про фігуру геоїда, про математичну модель Землі, про томографічні карти, їх характеристику та призначення, про топографічні карти та про картографічні умовні знаки.

Сергій Пирій вказав, які існують сьогодні  планові Державні геодезичні мережі, як побудована Державна нівелірна мережа. Спікер ще раз нагадав присутнім, що в Україні прийнята Балтійська система висот.

Далі інформацію презентував Ігор Тревого – президент Українського товариства геодезії й картографії, доктор технічних наук, професор кафедри геодезії Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка». Він зазначив, які існують на сьогодні інноваційні технології в геодезії, представив новітні супутні глобальні радонавігаційні системи, окреслив поняття «радіолокація», представив особливості лазерного сканування та як здійснюється оперативне картографування з використанням БПЛА.

Також доповідач вказав, які на сьогодні існують новації в галузі геодезії. Зазначив, що щороку в Німеччині відбувається конгрес геодезистів, де він неодноразово був присутній. Він навіть запросив членів кафедри доєднатися до Конгресу.

Ігор Тревого розповів учасниками зустрічі про новітню геодезичну і фотограмметричну техніку, а також про новітні технології, програмні продукти, сучасні тахеометри, що використовуються геодезистами, про налаштування панелі управління TRIMBLE та про прилади, які використовуються для роботи в закритих місцях

Наприкінці зустрічі спікери відповіли на питання як від студентів, так і від викладачів кафедри управління земельними ресурсами. Домовились про подальшу співпрацю, в рамках якої запланували майбутні зустрічі.