Відбулась зустріч викладачів, студентів і випускників кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили зі стейкхолдерами спеціальності 193 «Геодезія Та Землеустрій»


6 квітня 2023 року відбулось засідання кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили, на якому обговорили навчальні плани спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» на 2023 – 2024 навчального року шляхом внесення пропозицій щодо вдосконалення переліку й змісту освітніх компонентів у сфері геодезії та землевпорядного виробництва для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів.

На зустрічі були присутні сте йкхолдери спеціальності директор ТОВ «Український експертний центр по вимірюванню та оцінці» Костянтин Борисевич, директор ТОВ «Агенство землевпорядкування та оцінки» Леся Демидова, заступник директора ТОВ «Консалтингова група «Аналітик-Капітал» Карина Фесенко, ФОП Олег Палагній, ПП «Миколаївський міський земельно-кадастровий центр» Антон Пономарьов, директор ТОВ «Проектно-вишукувальної фірми «Лімб» Олег Коваль, ФОП Віктор Селін, спеціаліст II категорії відділу земельних відносин Березнегуватської селищної ради Гомонець Т. С., а також випускники та студенти спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».

Під час зустрічі стейкхолдери зазначили, якими професійними якостями повинні володіти випускники спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій», а також запропонували дисципліни, вивчення яких сприятиме забезпеченню техніко-економічного та екологічного обґрунтування землевпорядних робіт.

На зустрічі було зазначено, що підготовка фахівців спеціальності зумовлена практичною потребою суспільства у застосуванні даних оцінки для організації раціонального та ефективного використання земель, для цивілізованого обігу речових прав на земельні ділянки. Стейкхолдерами запропоновано до переліку дисциплін додати ті, які стосуються вивчення кадастру природних ресурсів, що пов’язані із вивченням питань у сфері стандартизації і нормування у землеустрої.

Крім того, запрошені гості рекомендували більш поглиблено вивчати геодезію, вищу геодезію, а також дисципліни, які передбачають вивчення інфраструктури геопросторових даних, які спрятимуть набуттю навичок у сфері землевпорядного проектування, у сфері розвитку екомереж.

Усі роботодавці спеціальності зазначили, що покращення практичної підготовки значно полегшує сприйняття студентами навчального матеріалу.

Випускники спеціальності запропонували до переліку дисциплін першого (бакалаврського) півня додати дисципліни, що стосуються більш предметного опанування супутникової геодезії, а також питань, що по’вязані з веденням цифрових планів та карт. До переліку дисциплін другого (магістерського) рівня запропонували включити дисципліни, що сприяють набуттю навичок у сфері управління розвитком екомереж, а також питань, що по’вязані з веденням робіт у землеустрої.

Студенти спеціальності запропонували вивчати дисципліни, пов’язані із веденням бізнесу на землі, що в умовах реалій сьогодення дозволить набути навичок ведення агробізнесу на землі, відновити порушені території, а також сприятиме набуттю необхідних компетенцій у сфері землевпорядного виробництва.

Надані стейкхолдерами, випускниками та студентами пропозиції та рекомендації враховані при оновленні навчальних планів та освітніх програм спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» на 2023-2024 н.р.