Участь викладачів-комп`ютерників ЧНУ імені Петра Могили в роботі Миколаївського територіального відділення Малої Академії наук

Щорічно викладачі більшості факультетів та інститутів ЧНУ імені Петра Могили є членами журі різних секцій Малої академії наук.

9 лютого 2022 року в Миколаївському відділенні Малої академії наук України розпочався конкурс-захист науково-дослідницьких робіт, оцінюють якість їх виконання й викладачі Могилянки.

Нововведенням цього року став поділ захисту наукових праць учасників на 2 етапи та нагородження:

• 9 лютого – захист постерів науково-дослідницьких робіт юних науковців;
  • 10 лютого – кінцева презентація-захист;
  • 11 лютого – визначення переможців.

До початку захисту журі заочно оцінюють роботи всіх учасників, де максимально можна набрати 20 балів. Протягом першого етапу кожен учасник має представити постер своєї робити перед журі та відповісти на їхні питання, якщо такі виникають. Під час оцінювання учасника важлива роль надається відсотку оригінальності його роботи. Максимальний бал за цю частину роботи – 45. У ході другого етапу відбувається наукова конференція, тобто показ науково-дослідних робіт для всіх учасників певної секції, де особлива увага членів журі приділяється вмінню школярів вести діалог, наукового обґрунтування та розумінню тем інших, а максимальна кількість балів – 35.

Викладачі факультету комп’ютерних наук та медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили очолюють секції «Технічні науки»  та «Фізика і астрономія»  Миколаївського територіального відділення Малої Академії наук: Голова журі –  старший викладач кафедри медичної біології та фізики, мікробіології, гістології, фізіології та  патофізіології Ольга Яремчук, члени журі – професор кафедри інтелектуальних інформаційних систем  Едуард Лисенков, доцент кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегральних технологій Чорноморського національного університету імені Петра Могили Олег Щесюк.

Протягом двох днів вони оцінювали учнівські захисти науково-дослідних робіт, що стосувалися фізичних основ польоту літака; розподілу вуглецевих нанотрубок та його впливу на властивості полімерних матеріалів; питання сузір’їв та зоряної карти в стародавньому Китаю; історії створення та порівняння з сучасністю; створення інтерактивної світлодіодної моделі зоряного неба північної півкулі; явищ поляризації світла; розробки технології стабілізації вуглецевих нанотрубок у полімерній матриці; полімерних нанокомпозитні матеріали із антимікробними властивостями, а також фізико-технічних характеристик наповнювачів зимового одягу.

Ми пишаємося тим, що викладачі ЧНУ імені Петра Могили беруть участь у таких заходах!