Участь викладачів кафедри управління земельними ресурсами у черговому засіданні Наукової школи «Землевпорядно-екологічне нормування землекористування, пов’язаного з порушеннями у зв’язку із бойовими діями для надання їм юридичного статусу та обрахунки збитків»


 23 лютого 2024 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами долучилися до фахового дискурсу з питань «Проблеми та перспективи розвитку галузі землевпорядкування в Україні у повоєнний період».

Тема засідання «Землевпорядно-екологічне нормування землекористування, пов’язаного з порушеннями у зв’язку із бойовими діями для надання їм юридичного статусу та обрахунки збитків».

Доповідачем виступив професор Антон Третяк, а модератором –  доцентка Прядка Тетяна (Білоцерківський національний аграрний університет).

Зокрема під час заходу вказано, що наслідки воєнних дій для екосистеми землекористування, що пов’язані із ґрунтовим середовищем та біорізноманіттям, часто недооцінюються в співставленні з втратою людських життів та об’єктів інфраструктури.

Проаналізовані статистичні дані щодо шкоди земельним та іншим ресурсам станом на лютий 2024 р, що зумовлена воєнними діями.

Під час онлайн дискурсу представлені категорії порушення ґрунтового покриву, що розроблені для цілей землевпорядкування. Вказані фактори впливу (порушення) на екосистеми землекористування, проаналізовані прямі та непрямі втрати АПК та земельних ресурсів внаслідок військової агресії проти України, вказана попередня оцінка потреб галузі у відновленні.

Проаналізовані законодавчі норми щодо відшкодування завданих збитків власникам землі та землекористувачам. Вказані основні положенняМетодики визначення шкоди та збитків, завданих земельному фонду України внаслідок збройної агресії, розкриті норми визначення розміру шкоди внаслідок забруднення грунтів, наведені обсяги збитків від порушення грунтів по областях України.

Наведені підходи та критерії оцінювання рівня пошкодження екосистеми землекористування внаслідок воєнних дій та класифікація придатності земель для використання.

Дякуємо за можливість бути долученими до участі у черговому фаховому дискурсі, що сприятиме поглибленню знань щодо поліпшення стану землекористування та землевпорядних робіт у поствоєнний період.