Участь студентів-геодезистів у навчальному семінарі «Актуальні проблеми виконання інженерно-геодезичних робіт в Україні»


29 вересня 2023 року студенти-геодезисти Євген Стерлєв (218 група), Владислав Турбін (218 група), Ірина Сотнікова (218 група), Ніна Новотарська (418 група), Андрій Іващенко (418 група) та Валерія Юзва (518М група) під керівництвом Почесного землевпорядника України, старшого викладача кафедри управління земельними ресурсами Мася Андрія взяли участь у навчальному семінарі «Актуальні проблеми виконання інженерно-геодезичних робіт в Україні». Семінар був організований Громадською організацією «Гільдія інженерів геодезистів», пройшовши попередню реєстрацію. Зустріч відбулася дистанційно в ДП «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва».

Під час семінару виступили відомі фахівці-практики геодезичної галузі Зокрема докор технічних наук, перший заступник директора з наукової роботи Петро Григоровський, який презентував доповідь «Вдосконалення нормативної бази з інженерно-геодезичних вишукувань». Він розкрив роль та місце нормативної бази в системі нормативних документів для будівництва. Зокрема спікер вказав,  що зміни торкнулися багатьох розділів та положень Державних будівельних норм України. Учасники обговорили основні положення ДСТУ, які потрібно використовувати в роботі під час виконання геодезичних та будівельних робіт, інженерно-метеорологічних вишукувань та спеціалізованих об’єктів протягом їх життєвого циклу. Спікер наголосив, що необхідно розробити нову редакцію ДБН «Інженерні вишукування у будівництві».

Роман Світличний, сертифікований інженер-землевпорядник, під час виступу на тему «Сучасний стан картографічного забезпечення ведення інженерно-геодезичих робіт в Україні» розкрив норми законодавства щодо інженерних масштабів, описав процедуру приймання та зберігання матеріалів, одержаних за результатами виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт, навів практичні аспекти дослідної експлуатації Держкартгеофонду, вказав вимоги щодо виконання інженерно геодезичних вишукувань.

Виступив і Анатолій Віват, старший викладач кафедри інженерної геодезії Національного університету «Львівська політехніка», з доповіддю «Актуальні проблеми виконання інженерно-геодезичних робіт в Україні. Системи координат. Перетворення. Трансформація координат». Анатолій Віват розкрив особливості Схеми деформацій системи СК-42 відносно УСК-2000, що використовується геодезистами, навів особливості геоцентричних просторових координат та геодезичних еліпсоїдальних координат.

Михайло Яковенко, завідувач лабораторії ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», виступив з доповіддю «Геодезичні роботи при обстеженні будівель, що постраждали від військових дій на прикладі ЖК «Династія» в м. Києві».  Під час презентації матеріалу студентам він продемонтрував наслідки влучання ракет у будівельні конструкції під час війни, вказав, як здійснюється організація геодезичних вимірювань, як визначаються відхилення від вертикалі зовнішніх стін будинків та від горизонталі перекриттів, навів особливості моніторингу деформаційних процесів.

Дякуємо за можливість студентам-геодезистам мати змогу набиратися знань, прослухавши інформацію, що стосується геодезичних аспектів, від фахівців-практиків геодезичного виробництва.