Участь наставників-юристів ЧНУ імені Петра Могили в роботі Миколаївського територіального відділення Малої Академії наук

Щорічно викладачі більшості факультетів та інститутів ЧНУ імені Петра Могили є членами журі різних секцій Малої академії наук.

9 лютого 2022 року в Миколаївському відділенні Малої академії наук України розпочався конкурс-захист науково-дослідницьких робіт, оцінюють якість їх виконання й викладачі Могилянки.

Нововведенням цього року став поділ захисту наукових праць учасників на 2 етапи та нагородження:

• 9 лютого – захист постерів науково-дослідницьких робіт юних науковців;
  • 10 лютого – кінцева презентація-захист;
  • 11 лютого – визначення переможців.

До початку захисту журі заочно оцінюють роботи всіх учасників, де максимально можна набрати 20 балів. Протягом першого етапу кожен учасник має представити постер своєї робити перед журі та відповісти на їхні питання, якщо такі виникають. Під час оцінювання учасника важлива роль надається відсотку оригінальності його роботи. Максимальний бал за цю частину роботи – 45. У ході другого етапу відбувається наукова конференція, тобто показ науково-дослідних робіт для всіх учасників певної секції, де особлива увага членів журі приділяється вмінню школярів вести діалог, наукового обґрунтування та розумінню тем інших, а максимальна кількість балів – 35.

Одними серед найчисельніших II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів–членів МАН є секції «Право», «Соціологія», «Політологія», членом журі яких є кандидатка юридичних наук, доцентка (б.в.з) кафедри конституційного та адміністративного права і процесу, керівниця юридичної клініки «Veritas» Олена Каплій.

Секція «Правознавство» традиційно висвітлювала в своїх роботах найбільш актуальні та важливі проблеми, які постають перед суспільством сьогодні.

Так було здійснено вдалу спробу дослідити правове регулювання нового інституту українських збройних сил – військових капеланів. Обране дослідження є особливо актуальним у світлі того, що 30 листопада 2021 року було прийнято Закон України «Про Службу військового капеланства». Також було досліджено актуальні проблеми неузгодженості нормотворчого регулювання українським законодавством обмежувальних заходів, видів санкцій, які мають застосовуватись до порушників карантинних обмежень.

Історичний нормотворчий досвід існування незалежної держави став об’єктом дослідження ще однієї роботи.

На своєму рівні роботи учасники МАНу продемонстрували здібності до дослідницького, наукового, аналітичного напрямку. Бажаємо успіхів в подальших дослідницьких проєктах та продовжити вивчення правового доробку нашої країни та інших світових правових систем.