У Могилянці відбулась Міжнародна наукова конференція «1919 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення злуки УНР і ЗУНР»


7 червня 2019 р. з ініціативи Науково-дослідного інституту полоністики й кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили була проведена Міжнародна наукова конференція «1919 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення злуки УНР і ЗУНР».

Метою заходу було дослідження різних аспектів історії Центрально-Східної Європи, зокрема значення 1919 року, як визначального для долі провідних країн регіону.

На обговорення були винесені такі питання:

 • Центрально-Східна Європа в історії й історіографії
 • 1919 рік в історичній ретроспективі й перспективі
 • Версальський мирний договір: історичні, юридичні, політичні й міжнародні аспекти
 • Міжнародні відносини післявоєнного світу
 • Діяльність Паризької мирної конференції
 • Українське питання у світовій геополітиці та міжнародних відносинах після завершення Першої світової війни
 • Українська народна республіка та проблема її визнання
 • Українсько-польські відносини початку ХХ століття
 • Проблема українсько-польського кордону
 • Процес українського державотворення
 • Злука Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки
 • Перспектива становлення незалежної України

У конференції взяло участь 39 учасників з України, Польщі, Угорщини. Україна була представлена вченими з Миколаєва, Одеси, Києва, Черкас та ін.. Польщу представляли науковці з Варшави, Кракова, Ченстохови, Познаня, Лодзя, Любліна, Пьотркова-Трибунальського. Угорщину представляв учений з м. Сегед.

Співорганізаторами конференції виступили: Генеральне консульство Республіки Польща в Одесі, Державний архів в Пйотркові-Трибунальському, Державний архів Миколаївської області, Миколаївське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, Університет гуманітарних та природничих наук ім. Я.Длугоша в Ченстохові.

Захід було проведено на високому науковому рівні, вчені обговорили низку актуальних проблем Центрально-Східної Європи. Вдалим видався науковий діалог між вітчизняними й іноземними вченими.

Науково-дослідний інститут полоністики щиро дякує усім, хто долучився до проведення конференції й бажає гарних результатів цієї важливої і потрібної роботи.

Події та оголошення


грудня
19
Бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Чарівні історії Faerie (і трохи про Йоль): магія новорічних свят»

Шановні друзі! Проект «lectorium» – відкритий  лекторій для нових відкриттів триває Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Чарівні історії Faerie (і трохи про Йоль): магія новорічних свят» Лекція відбудеться 19 грудня 2019 року о …

грудня
12
До уваги всіх студентів бакалаврату!

12 грудня 2019 року о 14:00 в аудиторії 4-104 відбудеться олімпіада з безпеки життєдіяльності. Запрошуються всі, хто вже пройшов цей курс.

грудня
11
Запрошуємо на творчу зустріч з Народним артистом України Олександром Гоноболіним

11 грудня о 14:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться творча зустріч з Народним артистом України Олександром Гоноболіним. У програмі: інструментальні твори композитора у виконанні автора та Муніципального камерного оркестру. Керівник: Наталя Ільчук. Веде програму: Марина Матвєєва Вхід …