У Могилянці відбулась Міжнародна наукова конференція «1919 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення злуки УНР і ЗУНР»


7 червня 2019 р. з ініціативи Науково-дослідного інституту полоністики й кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили була проведена Міжнародна наукова конференція «1919 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення злуки УНР і ЗУНР».

Метою заходу було дослідження різних аспектів історії Центрально-Східної Європи, зокрема значення 1919 року, як визначального для долі провідних країн регіону.

На обговорення були винесені такі питання:

 • Центрально-Східна Європа в історії й історіографії
 • 1919 рік в історичній ретроспективі й перспективі
 • Версальський мирний договір: історичні, юридичні, політичні й міжнародні аспекти
 • Міжнародні відносини післявоєнного світу
 • Діяльність Паризької мирної конференції
 • Українське питання у світовій геополітиці та міжнародних відносинах після завершення Першої світової війни
 • Українська народна республіка та проблема її визнання
 • Українсько-польські відносини початку ХХ століття
 • Проблема українсько-польського кордону
 • Процес українського державотворення
 • Злука Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки
 • Перспектива становлення незалежної України

У конференції взяло участь 39 учасників з України, Польщі, Угорщини. Україна була представлена вченими з Миколаєва, Одеси, Києва, Черкас та ін.. Польщу представляли науковці з Варшави, Кракова, Ченстохови, Познаня, Лодзя, Любліна, Пьотркова-Трибунальського. Угорщину представляв учений з м. Сегед.

Співорганізаторами конференції виступили: Генеральне консульство Республіки Польща в Одесі, Державний архів в Пйотркові-Трибунальському, Державний архів Миколаївської області, Миколаївське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, Університет гуманітарних та природничих наук ім. Я.Длугоша в Ченстохові.

Захід було проведено на високому науковому рівні, вчені обговорили низку актуальних проблем Центрально-Східної Європи. Вдалим видався науковий діалог між вітчизняними й іноземними вченими.

Науково-дослідний інститут полоністики щиро дякує усім, хто долучився до проведення конференції й бажає гарних результатів цієї важливої і потрібної роботи.

Події та оголошення


вересня
2
Стипендії для українців на міжнародну програму CANactions School ‘Creating Homes for Tomorrow’

Activating Urban Periphery in Eastern Europe Programme (ACT I UP) за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини надає 10 стипендій претендентам/кам з України на участь в освітній програмі CANactions School ‘Creating Homes for Tomorrow’. Стипендії покривають 75% вартості навчання (повної …

серпня
19
Запрошуємо на Holi Run Ukraine (Kyiv) – Кольоровий забіг

Стань волонтером найяскравішої події цієї осені! П’ятикілометровий забіг Holi Run – це різнобарв’я, дитяча радість та позитивне ставлення до життя. Це яскраве безумство, що перетворює біг в свято. Фестиваль фарб Холі не обмежується лише одним днем в році. Відкрито осінній …

серпня
18
Студенти 3 курсу українських університетів запрошуються на науково-дослідницьке стажування в Канаді в 2020 році!

Програма Mitacs Globalink Research Internship – це міжнародна ініціатива для іноземних студентів з України, Австралії, Бразилії, Китаю, Франції, Індії, Німеччини, Мексики, Саудівської Аравії та Тунісу для дослідницького стажування в Канаді. З травня по вересень кожного року учасники, що пройшли відбір, …