У Могилянці відбулась Міжнародна наукова конференція «1919 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення злуки УНР і ЗУНР»


7 червня 2019 р. з ініціативи Науково-дослідного інституту полоністики й кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили була проведена Міжнародна наукова конференція «1919 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення злуки УНР і ЗУНР».

Метою заходу було дослідження різних аспектів історії Центрально-Східної Європи, зокрема значення 1919 року, як визначального для долі провідних країн регіону.

На обговорення були винесені такі питання:

 • Центрально-Східна Європа в історії й історіографії
 • 1919 рік в історичній ретроспективі й перспективі
 • Версальський мирний договір: історичні, юридичні, політичні й міжнародні аспекти
 • Міжнародні відносини післявоєнного світу
 • Діяльність Паризької мирної конференції
 • Українське питання у світовій геополітиці та міжнародних відносинах після завершення Першої світової війни
 • Українська народна республіка та проблема її визнання
 • Українсько-польські відносини початку ХХ століття
 • Проблема українсько-польського кордону
 • Процес українського державотворення
 • Злука Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки
 • Перспектива становлення незалежної України

У конференції взяло участь 39 учасників з України, Польщі, Угорщини. Україна була представлена вченими з Миколаєва, Одеси, Києва, Черкас та ін.. Польщу представляли науковці з Варшави, Кракова, Ченстохови, Познаня, Лодзя, Любліна, Пьотркова-Трибунальського. Угорщину представляв учений з м. Сегед.

Співорганізаторами конференції виступили: Генеральне консульство Республіки Польща в Одесі, Державний архів в Пйотркові-Трибунальському, Державний архів Миколаївської області, Миколаївське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, Університет гуманітарних та природничих наук ім. Я.Длугоша в Ченстохові.

Захід було проведено на високому науковому рівні, вчені обговорили низку актуальних проблем Центрально-Східної Європи. Вдалим видався науковий діалог між вітчизняними й іноземними вченими.

Науково-дослідний інститут полоністики щиро дякує усім, хто долучився до проведення конференції й бажає гарних результатів цієї важливої і потрібної роботи.

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут