Студенти ЧНУ відстоювали інтереси України в студентській трансатлантичній дискусії


Минулий тиждень ознаменувався участю студентів ЧНУ імені Петра Могили у великій студентській «Трансатлантичній дискусії», яка тривала протягом 16–20 квітня. Організаторами та модераторами дискусії виступили

  • док. Яцек Любецький (Jacek Lubecki), професор політології та міжнародних досліджень із Південного університету штату Джорджія (США);
  • проф. Девід Рейхард (David Reichardt) та к.і.н. Катерина Касаткіна (Kateryna Kasatkina), Університет Коменського в Братиславі (Словаччина);
  • к.і.н., доц. Марина Бессонова (Maryna Bessonova), Київський університет імені Бориса Грінченка (Україна);
  • к.політ.н., доц. Аліна Іовчева (Alina Iovcheva) та к.політ.н. Лимар Маргарита (Marharyta Lymar), ЧНУ імені Петра Могили (Україна).

Студенти із США, Словаччини, України та інших європейських держав долучалися до обговорення російсько-української війни, її впливу на міжнародну систему безпеки та шукали конструктивну відповідь на питання чи повинні США та країни ЄС продовжувати підтримувати Україну у її протистоянні російській агресії? Окрім того, підіймалися питання щодо того, яким саме чином має надаватися підтримка і які існують сценарії розвитку подій довкола російсько-української війни?

Після ретельної підготовки, студенти-учасники дискусії працювали у невеликих групах, обговорюючи вищеокреслені питання у площинах різних геополітичних концепцій (зокрема – реалізму), контексті питань влади та безпеки, створення та розпаду альянсів, захисту ліберальних цінностей, дотримання та порушення норм міжнародного права тощо. Студенти ЧНУ не лише аргументовано доводили важливість підтримки України з боку трансатлантичних партнерів, але й переконали у цьому значну частину іноземних учасників дискусії.

Метою організаторів та модераторів було створення міжнародного майданчику для обміну ідеями та досвідом задля кращого розуміння динаміки збройного конфлікту росії проти України та, фактично, усього вільного демократичного світу.

«Участь наших студентів у такому важливому міжнародному заході стала не лише можливістю продемонструвати глибокі знання із фахових дисциплін, але й відчути себе у ролі справжніх українських амбасадорів, які вкотре нагадують світу про Україну та її роль у захисті європейських демократичних цінностей. Трансатлантична дискусія стала одним із фінальних заходів, де слухачі навчальних курсів за грантовими проєктами EVADEM (Імплементація європейських цінностей як базис демократії в Україні) та ESEDEP (Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні) мали змогу розкрити власне бачення щодо подальших кроків у нашій спільній боротьбі за Україну та її майбутнє», – зазначила Аліна Іовчева, доцент кафедри історії, координатор та лектор міжнародних проєктів EVADEM та ESEDEP.

Від ЧНУ імені Петра Могили участь у дискусії взяли студенти 1–5 курсів. Серед активних учасників можна відзначити студентів спеціальності «Міжнародні відносини» – Олександра Бондаревського, Анастасію Рябцеву, Максима Шкрьоба, Яну Ловарік, Дар’ю Гнатюк, Хікматуллу Тіллаєва, Озжана Дургуна, Іллю Берділу та Валерію Чайку, а також студентів спеціальності «Філологія» – Діану Козуб, Максима Бригарчука та Діану Донець.

«Ще більше наших студентів брало участь на різних етапах проведення заходу! Для мене важливою є участь не лише міжнародників, але й студентів-філологів та перекладачів, що свідчить про їх активну громадську позицію та готовність до міждисциплінарних дискусій. Студенти отримали нагоду проявити себе, відчути частиною міжнародної спільноти та виступити на захист інтересів нашої країни», – наголосила Маргарита Лимар, ст. викладач кафедри англійської філології та перекладу, учасниця проєктної команди EVADEM.

Поділилися своїми враженнями від участі у трансатлантичній дискусії й самі студенти, відзначаючи важливість міжкультурного діалогу та можливість розказати іноземним студентам більше про Україну та сутність російсько-української війни:

«Враження дуже позитивні бо ми змогли зрозуміти, що все ж таки не самі в цьому світі. Під час дискусії з’ясувалося, що хоча для багатьох на початковому етапі ця війна видавалася усього лише регіональним конфліктом, через деякий час прийшло розуміння що це стосується не лише України, але і всього цивілізованого світу», – Олександр, студент першого курсу спеціальності «Міжнародні відносини».

«Мені сподобалось спілкування зі студентами з інших університетів. Було цікаво почути їхні думки щодо війни. Ми пролили світло на деякі події, які стосувались війни та нашої історії», – Максим, студент другого курсу спеціальності «Філологія».

Організатори від ЧНУ також висловлюють подяку доценту кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, к.і.н., доц. Людмилі Вовчук, лекторці міжнародного проєкту ESEDEP і куратору 491 групи, за допомогу у організації студентської спільноти до участі у дискусії.