Професорка кафедри екології Олена Мітрясова взяла участь у програмі мобільності в Прешовському університеті


 З 22 по 29 січня 2024 року проходив візит професорки кафедри екології, докторки педагогічних наук Олени Мітрясової до Прешовського Університету в Прешові, Словаччина.

Ця подія стала можливою за підтримки Європейського Союзу в рамках Програми House of Europe, що фінансується  Німецьким культурним центром «Гете-Інститут» при Посольстві Федеративної Республіки Німеччини в Україні.

Основною метою візиту став обмін науковим і освітнім досвідом, набуття нових знань у сфері організації, управління системою вищої освіти, а саме екологічної освіти, зокрема підготовки студентів на різних рівнях: бакалаврату, магістеріуму, докторів філософії в галузі екології.

Колеги з Прешовського Університету в Прешові гостинно поділились досвідом наукових доробок. Завідувач кафедри екології Прешовського університету, доктор Руслан Марійчук ознайомив професорку Олену Мітрясову з науковими напрями роботи кафедри екології, лабораторною базою та інструментарієм для здійснення наукових досліджень, тим самим окресливши можливість українських студентів-екологів здійсненювати власні наукові дослідження у тісній творчій співпраці зі словацькими колегами.

Графік візиту був дуже щільний, насичений і змістовний. Так, наприклад, відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Гуманітарно-Природничим факультетом Прешовського Універсиету в Прешові і Медичним інститутом ЧНУ імені Петра Могили. Українські та словацькі науковці відвідали сучасне виробниче підприємство «Calendula» (одне із стейкхолдерів з боку професійних практиків) та провели низку зустрічей, під час яких окреслено подальші напрями творчої, наукової та освітньої співпраці.

Візит професорки Олени Мітрясової став стартовим для подальшої реалізації Програм мобільності, не тільки для провідних науковців, але й для студентів, аспірантів кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили.

Щиро дякуємо колегам з Прешовського Університету, а також Програмі House of Europe, за можливість реалізації одного з головних принципів Болонського процесу розвитку системи вищої освіти в Україні – принципу мобільності, і сподіваємось на подальшу успішну творчу співпрацю!